مازندران هر گوشه‌اش پر از جاذبه‌هایی است که شما را به خیال می‌برد. این‌بار با تور جنگل لفور و هفت آبشار ، به نقطه‌ای رویایی سفر می‌کنم. در این‌جا انبوه جنگل‌ها لفور شما را در آغوش می‌شکند. صدای آرام و خوش پرندگان وحشی  وآزاد روح‌تان را آرام می‌کند. درختان بلند قامتی که باد از بین برگ‌هایشان عبور می‌کند و مانند لالایی مادر طبیعت است. پس اگر اهل یک طبیعت‌گردی هیجان انگیز هستید این تور یک روزه را از دست ندهید!

تور لفور | ۱۵ شهریور ۹۸ | یک روزه

تاریخ برگزاری: 15 شهریور ۹۸

ظرفیت: ۳۰ نفر

پیمایش جنگل‌های هیرکانی، دورنمای قله دماوند، دورنمای پل ورسک، عبور از گردنه گدوک

تور لفور | ۲۹ مرداد ۹۸ | یک روزه

تاریخ برگزاری: 29 مرداد ۹۸

ظرفیت: ۳۰ نفر

پیمایش جنگلهای هیرکانی، دورنمای قله دماوند، دورنمای پل ورسک، عبور از گردنه گدوک

جنگل لفور و لالایی هفت آبشار

طبیعت این نقطه مانند بهشتی است برای بی‌قراری‌های زندگی صنعتی. جنگل لفور انبوهی از درختان درخت انجیلی، ممرز، کهلو، افرا، توسکا، ازگل، شیردار و … و وسعت منطقه به  ۲۰۰ هزار متر مربع می‌رسد. این جنگل سحرانگیز را به هیچ‌وجه از دست ندهید. با عبور از سایه‌سار درختان، در مسیر خود می‌توانید حیوانات کوچک و بزرگ جنگل را هم ببینید. بعد از یک جنگل پیمایی نسبتا کوه اما فرح‌بخش به روستای تیرکن می‌رسید. روستایی که جادویی به نام هفت آبشار در دل خود دارد.

تور جنگل لفور و هفت آبشار این فرصت را در اختیار شما قرار می‌دهد تا در بهترین زمان ممکن به بهشت مازندران سفر کنید. در روستای تیرکن یکی از جذاب‌ترین بخش‌های این طبیعت را می‌بینید. هفت آبشاری که شما را جادو می‌کند! این آبشار‌ها هر کدام در دامن خود حوضچه‌ای دارند که به شما فرصت می‌دهد تنی به خنکای آب بزنید. صدای برخورد آب با صخره‌ها در آرامش محض جنگل، شما را به آرامشی بی نهایت دعوت می‌کند. این آبشارها به‌صورت پلکانی هر کدام پس از دیگری قرار دارند و آبشار اصلی، حدود ۹ متر ارتفاع دارد.

جنگلی لفور کجاست؟

به استان مازندران سپس و شهر بابلکنار  بروید. از آن جا مسیر جاده پادگان به سمت روستای تیرکن را در پیش بگیرید. از این روستا تا آبشار، حدود ۲ ساعت پیاده روی در پیش دارید.

چه زمانی به جنگل لفور و هفت آبشار سفر کنیم؟

بهترین زمان سفر به جنگل لفور هفت آبشار،  از اردیبهشت تا پایان بهار است. اما اگر طاقت شرجی هوای تابستان‌های جنگل را دارید پس می‌توانید در این فصل هم مسافر جنگل شوید. در پاییز هوای جنگل مطبوع‌تر می‌شود و چهره‌ی سرخ و نارنجی جنگل شما را به خیال می‌برد. پس تا بهار باقیست، تور جنگل لفور هفت آبشار را رزور کنید.

نکاتی درباره‌ی تور جنگل لفور و هفت آبشار

  • کفش‌های مخصوص طبیعت‌گردی و صندل رودخانه نوردی به‌همراه داشته باشید.
  • خودتان را برای مسیر آماده کنید و خوراکی‌های مقوی و کم حجم به همراه داشته باشید.
  • لباس‌های مناسب فصل را فراموش نکنید.
  • این گردش محدودیت سنی ندارد.
  • کلاه آفتابی، باتوم، کرم ضدآفتاب، بطری آب و زیرانداز را فراموش نکنید.
  • اگر قصد آبتنی در حوضچه‌های آبشارها را دارید، لباس اضافه به همراه داشته باشید.