تور لرستان می‌تواند تجربه‌ای ترکیبی از تور طبیعت گردی و تور تاریخی گردی باشد. در این سفر به سوی منطقه‌ای راهی می‌شویم که هر ساله بیشترین سهم را در بارش‌ها دارد و به همین دلیل، اکثر مواقع سرسبز و دلنشین است. زاگرس در ارتفاعات خودنمایی می‌کند و آسمان پاکیزه‌ی منطقه منتظر شما است. لرستان را سرزمین آبشارها می‌دانند. چرا که از دل کوه‌های زیبایش، در قلب طبیعت بکرش، همیشه آبشارهایی برای غافلگیر کردن شما وجود دارد. جنگل‌های بلوط لرستان، لحظاتی آرامش بخش را برای شما می‌سازند. سفربه سرزمین تاریخی را از دست ندهید و خود را برای گشتی بی‌نظیر آماده کنید. تور ارزان قیمت لرستان، انتخابی است که پشیمان‌تان نمی‌کند.

تور تنگه شیرز – گرند کانیون ایران | ۲۴ الی ۲۶ مهر ۹۸ | ۲/۵ روزه

تاریخ برگزاری:24 الی 26 مهر ۹۸

ظرفیت: ۳۰ نفر

جاذبه‌ها: پیمایش تنگه شیرز، بازدید از دره خزینه، تالاب‌های سه‌گانه گوریا

بهترین زمان برای لرستان گردی

لرستان آب و هوای متنوعی دارد و  شرایط جوی در قسمت های شمال، جنوب، غرب و شرق آن با هم فرق دارد. زمستان در قسمت های شمالی استان، برف و کولاک است اما در قسمت های جنوبی هوایی معتدل برقرار است. این استان دارای سه آب و هوای مختلف  سرد کوهستانی، معتدل مرکزی و گرم جنوبی است. با این تفاسیر بهترین زمان برای سفر به لرستان، بهار و تابستان است. گرچه پاییزهای منطقه هم نباید نادیده گرفت. اما سرسبزی لرستان، تصویری است رویایی که در تور لرستان آن را تماشا می‌کنید.

تاریخچه لرستان

لرستان سرزمینی باستانی است و تاریخی طولانی دارد. از آثار به‌دست آمده در این منطقه، می‌توان سابقه زندگی را حتی پیش از مهاجرت آریایی‌ها به این بخش، پیدا کرد. نشانه‌هایی از عصر مفرغ در بخش‌هایی از لرستان به‌دست آمده است. این تاریخ با زبان و طبیعت مردمان خونگرم و صمیمی لر، گره خورده است و در تمام لحظه‌های سفرتان، حسی خوب می‌گیرید. تاریخ لرستان آنقدر ارزشمند است که یکی از چهار بخش اصلی موزه ملی ایران، به آن اختصاص داده شده است. این چهار بخش اصلی عبارتند از پیش از تاریخ، تاریخی و لرستان، دوران اسلامی، مهر و سکه. سفر به این سرزمین را با تور لرستان از دست ندهید. این سفر به یکی از بهترین تجربه‌هایتان تبدیل می‌شود. به دل طبیعت لرستان بزنید و در میان صدای موسیقی محلی و لحن زبان محلی، تاریخ منطقه را مرور کنید.