قصد دارید به اولین پایتخت ایرانیان سفر کنید؟ با تور همدان گردی همراه شوید. سفر با تور همدان گردی، شما را به دیدن از کهن‌تربن آثار تاریخی و زیباترین جاذبه‌های طبیعی ایران دعوت می‌کند. همدان خوش آب و هوا، وطن چند تن از بزرگترین مشاهیر ایران و یکی از قدیمی‌ترین شهرهای جهان است که هنوز پابرجا مانده است. خلاصه سفر با تور همدان گردی هر کسی با هر سلیقه را خشنود خواهد کرد.

همدان کجاست؟

همدان کوهستانی در کنار الوند باشکوه، یکی از مهم‌ترین شهرهای غرب ایران است. پایتخت مادها،هخامنشیان، اشکانیان، سلوکیان و ساسانیان با قدمتی چندین هزار ساله که شکوه آثار تاریخی کشف شده در آن حتما مسحورتان خواهد کرد. سفر با تور همدان گردی به پایتخت تاریخ و تمدن ایران فقط محدود به دیدن آثار تاریخی نمی‌شود چرا که طبیعت همدان هم با آبشارها، کوهسارها و جاذبه‌های طبیعی خارق‌العاده‌اش قطعا شگفت‌زده‌تان خواهد کرد. علاوه بر این در همدان انواع تفریحات هیجان‌انگیز و لذت‌بخش را هم می‌توانید تجربه کنید.

دیدنی‌های همدان

در تور همدان گردی، یکی از مهم‌ترین مقاصد گردشگری هگمتانه است. وسیع‌ترین تپه‌های باستانی ایران که بقایای تاریخی شهر متمدن هگمتانه را در خود به یادگار نگه داشته است. دیدن از کتیبه‌های تاریخی گنجنامه در کنار آبشار باشکوهش را هم نباید در سفر با تور همدان گردی از دست بدهید. کتیبه‌هایی که به دستور داریوش و خشایارشاه هخامنشی در دل یکی از صخره‌های کوه الوند حکاکی شده است. تله کابین گنجنامه و انواع ورزش‌های پرهیجان در ارتفاع هم می‌تواند روزتان در کنار گنجنامه را پرنشاط‌تر کند. آرامگاه باباطاهر عریان، عارفی که شعرهایش ورد زبان خیلی از ماست، با معماری قابل تحسین و فضایی زیبا هم خالی از لطف نیست. آرامگاه بوعلی سینا و دیدن از موزه نزدیکش هم خالی از لطف نیست.

دیدن از طولانی‌ترین غار آبی جهان را هم نباید از قلم انداخت. گشت و گذار در غار علیصدر با قایق، شما را ساعت‌ها محو تماشای اشکالی می‌کند که طبیعت هنرمند به مرور زمان در غار ایجاد کرده است و دیدن از غار علیصدر یک دنیا خاطره خوش برایتان به یادگار می‌گذارد. گشت‌زنی در بازار تاریخی همدان، دیدن از گنبد علویان با معماری مبهوت‌کننده‌اش، تفریح در کنار دریاچه سد اکباتان، دیدن از موزه مردم‌شناسی و موزه مفاخر و مشاهیر همدان هم از دیگر تجربه‌های لذت‌بخش سفر با تور همدان گردی است.

بهترین زمان سفر با تور همدان گردی

بهترین زمان سفر به همدان کوهستانی، بهار و تابستان است. شما هم به پیروی از پادشاهان هخامنشی که آب و هوای روح‌انگیز تابستان‌های همدان را می‌پسندیدند، در تابستان به این شهر زیبا سفر کنید. گرچه پاییز رنگارنگ و زمستان‌های برفی همدان هم برای خود حکایتی از زیبایی و شکوه دارد.

نکاتی درباره سفر با تور همدان گردی

*در سفر با تور همدان گردی قرار است که به جاهای مختلف و متنوعی سر بزنید: غار آبی، آبشار، تپه‌های باستانی و… پس کفشی مناسب به پا کنید و اگر سرمایی هستید حتی برای شب‌های تابستانی همدان هم لباس گرم به همراه داشته باشید.

*کوله‌تان را از وسایل غیرضروری خالی کنید و فقط مقداری آب و خوراکی، داروها و لوازم شخصی، عینک آفتابی و کرم ضدآفتاب و دوربین عکاسی‌تان را به همراه بیاورید.

*در سفر با تور همدان گردی، از خرید سوغات زیبا و خوشمزه این شهر غافل نشوید. انگشت‌پیچ، کماج و سفال‌های زیبا و رنگارنگ بهترین سوغات همدان است. خوردن غذاهای سنتی این شهر هم در رستوران‌های درجه یکش خاطره‌ای خوشمزه برایتان می‌سازد.