کشور ترکیه در همسایگی ایران با جاذبه‌های دیدنی فراوان و شهرهای زیبا، یکی از کشورهای پرطرفدار خصوصا در میان ایرانیان است.

این کشور با دارا بودن شهرهای توریستی، در سال‌های اخیر پیشرفت فراوانی در حوزه گردشگری داشته است. شهر وان، از جمله شهرهای دیدنی و زیبای این کشور است که سابقه‌ای طولانی دارد و بسیاری از شگفتی‌های تاریخی را در دل خودش جای داده.

تور وان می‌تواند تجربه‌ای جذاب از یک سفر خارجی و دیدن شهری تاریخی با زیبایی‌های منحصر به فرد باشد.

شهر وان کجاست؟

وان، شهری در کشور ترکیه است که در ساحل شرقی این قرار گرفته. سابقه طولانی و دور و دراز این شهر همراه با زیبایی‌های طبیعی و آثار تاریخی فراوان از پرطرفدارترین شهرها در میان گردشگران به حساب می‌آید.

شهر وان در منطقه ای سرسبز و خوش آب و هوا، درمیان کوه‌های سنگی و در منطقه آناتولی ترکیه قرار دارد. تور وان شما را به شهری قدیمی با مناظر باور نکردی و آب و هوای فوق‌العاده می‌برد. در سفر با تور وان می‌توانید بسیاری از جاذبه‌های دیدنی این شهر همچون قلعه وان، دریاچه وان و کلیسای صلیب مقدس را ببینید و با دیدن هر یک از آن‌ها، شگفت‌زده شوید.

بهترین زمان سفر به وان

همانطور که اشاره کردیم، شهر وان به دلیل قرار گرفتن در میان کوه‌های سنگی، دارای آب و هوای مطبوع و خنک است. بهترین زمان سفر با تور وان، فصل بهار و تابستان است که طبیعت این شهر با گل‌ها و سبزه‌های فراوان پر می‌شود و چشم‌اندازی بی‌نظیر را در مقابلتان به تصویر می‌کشد. هوای وان در این دو فصل خنک و معتدل است و قدم زدن در این شهر زیبا را برایتان لذت‌بخش‌تر می‌کند.

چگونه با تور وان به این شهر سفر کنیم؟

امروزه تورهای مختلفی برای رفتن به وان وجود دارد. شما می‌توانید با توجه به علاقه و یا زمانبندیتان، یکی از تورهای مسافرتی، تور ارزان قیمت و یا تور لحظه آخری را انتخاب کنید. برای رفتن به وان ترکیه، می‌توانید ابتدا به آنکارا و یا استانبول بروید و از آنجا، هم با خودرو و اتوبوس و هم با پروازهای روزانه به وان، خودتان را به این شهر برسانید. البته بیشتر گردشگران راه هوایی را برای صرفه‌جویی در وقت و انرژی انتخاب می‌کنند.

برای سفر با تور وان، چه نکاتی را باید بدانیم؟

تور وان را از آژانس‌های مطمئن خریداری کنید و اگر تور لحظه آخری را انتخاب می‌کنید، پیش از خرید زمان دقیق و روز و ساعت حرکت را بررسی کنید.

در سفرهای اینچنینی و برون مرزی، چمدانتان را سبک ببندید تا حمل آن آسان‌تر باشد و از پرداخت اضافه بار جلوگیری کنید. در هر فصلی که به وان سفر می‌کنید، لباس مناسب با آن فصل را بردارید و یادتان باشد برای بازدید از قلعه وان حتما کفش مناسب و راحت برای پیاده‌روی و طی مسیر قلعه بپوشید. حتما یک دوربین عکاسی برای ثبت لحظات به یادماندنی سفر با تور وان و عکاسی از زیبایی‌های طبیعی و آثار تاریخی این شهر به همراه داشته باشید.

یکی از معروف‌ترین صحنه‌هایی که در سفر با تور وان با آن مواجه خواهید شد، دیدن گربه‌های زیبا و منحصر به فرد در این شهر است که در حال حاضر تعداد بسیار کمی از آن‌ها باقی مانده. بنابراین در برخورد با این حیوانات مهربان باشید ‌و به زیست طبیعی آن‌ها توجه کنید.

 

تور وان برای یک سفر چند روزه به مکانی تاریخی، جذاب و شگفت‌انگیز بسیار مناسب است و لحظات به یادماندنی و بی‌نظیری را برای شما رقم خواهد زد. پس هر چه زودتر برای خرید این تور جذاب و ارزان قیمت دست با کار شوید.