ایران جزو کشورهایی است که آب‌و‌هوای چهار فصل آن، آنقدر جذاب است که هر شهری از آن را انتخاب کنید، با مجموعه‌ای از زیبایی‌ها و مناظر بی‌نظیر رو به رو می‌شوید. در میان تمامی شهرهای دیدنی ایران، بدون شک یکی از قطب‌های مهم گردشگری که بسیار مورد توجه قرار دارد، بخش شمال غرب کشور و خصوصا استان کردستان است.

استان کردستان با طبیعت بی‌نظیر و حیرت‌انگیز، سرسبزی چشم‌نواز و آب‌و‌هوایی معتدل و روح‌بخش به شهرت رسیده است. مردم مهربان و خونگرم این استان و آثار تاریخی ارزشمندی که در آن وجود دارد، همگی باعث شده‌اند تا بسیاری از گردشگران، تور کردستان را به عنوان مقصد اصلی خود انتخاب کنند. شهری که با قدم زدن در طبیعت زیبا و پر از طراوتش می‌توانید ریه‌هایتان را پر از اکسیژن کنید و با دیدن آثار تاریخی و کمیابش، در دالانی از تاریخ حرکت کنید.

در سفر با تور کردستان می‌توانید با مردمان غیور و میهمان‌نواز این خطه هم‌صحبت شوید و از مهربانی بی‌دریغ آن‌ها بهره‌مند شوید.

کردستان کجاست؟

استان کردستان از جمله استان‌های غربی کشور است که به عنوان استانی مرزی در همسایگی آذربایجان غربی، کرمانشاه، همدان و زنجان قرار دارد.

سفر به این استان زیبا، شما را به دیدن مناظری کم‌نظیر و کمیاب می‌برد که تماشای آن روحی دوباره در جانتان می‌دمد.

جذابیت‌های کردستان

جذابیت‌های کردستان

چه زمانی با تور کردستان به این استان زیبا سفر کنیم؟

استان کردستان در منطقه کوهستانی و سردسیری کشورمان ایران قرار دارد و به همین دلیل زمستان‌هایی سرد و پربرف را تجربه می‌کند. بنابراین بهترین زمان سفر به این استان، دو فصل بهار و تابستان است که هوا در این زمان معتدل، دلچسب و خنک است و دشت‌های این منطقه سرسبز و پر از گل هستند.

از چه مسیری به سمت کردستان حرکت کنیم؟

اگر قصد سفر از تهران و با خودروی شخصی به این استان را دارید، بهترین مسیر انتخاب آزادراه قزوین به سمت زنجان و همدان است. پس از طی این مسیر به یک دو راهی می‌رسید که یکی از آن‌ها شما را به همدان و دیگری شما را کرمانشاه می‌برد. با انتخاب مسیر کرمانشاه و پس از عبور از شهرستان کامیاران سرانجام به شهر سنندج در استان کردستان خواهید رسید.

در سفر با تور گردشگری کردستان چه نکاتی را باید بدانیم؟

استان کردستان یکی از مهم‌ترین مقاصد گردشگری در کشور است که به سبب طبیعت بی‌نظیر و مثال‌زدنی‌اش مورد انتخاب گردشگران واقع می‌شود. در سفر به این استان زیبا، مراقب طبیعت بکر، محیط زیست و همچنین ابنیه تاریخی و آثار باستانی باشید و در هنگام طبیعت‌گردی در این استان حتما کیسه زباله به همراه داشته باشید.

از آنجایی که هوای این استان خنک است، اگر در اوایل فصل بهار به آنجا سفر می‌کنید، لباس گرم به همراه داشته باشید تا در هنگام سردی هوا، بپوشید.

یادتان باشد مردم مهربان و غیور کردستان، از اقوام اصیل ایرانی هستند و بخش زیادی از آرامش غربی کشورمان را مدیون این مردم خونگرم هستیم. پس در برخورد با آن‌ها در نهایت احترام و تکریم رفتار کنید.

حتما صنایع دستی این استان و خوراکی‌های خوشمزه آن را تهیه و به گسترش صنعت توریسم در این منطقه کمک کنید.

 

تور کردستان، از جمله تورهای ارزان قیمت و به یادماندنی برای شما خواهد بود، پس هر چه سریعتر برای تهیه آن دست به کار شوید.