تورهای ترکیه از محبوب‌ترین تورها برای ما ایرانیان است. دسترسی راحت به مقصد بدون نیاز به ویزا، یکی از ‌مهم‌ترین دلایل این محبوبیت است. در میان شهرهای ترکیه، هر کدام به علل مختلفی انتخاب می‌شوند. این‌بار تور کوشی آداسی به شما کمک می‌کند تا به شهری کوچک اما آرامش‌بخش سفر کنید.

کوشی آداسی، شهری از استان آیدین است. این شهر دسترسی راحتی به شهرهای نزدیک خود، به ویژه ازمیر دارد. کوشی آداسی به معنای جزیره‌ی پرنده است. اگر با دقت بیشتری به نقشه‌ی این شهر کوچک نگاه کنید، پرنده‌ای در پرواز می‌بینید. اگر شما هم به دنبال مقصدی برای تفریحات آبی و هیجان‌انگیز هستید، تور ارزان قیمت کوشی آداسی را از دست ندهید. این شهر در نوار ساحلی منطقه‌ی اژه قرار دارد.

بهترین زمان برای کوشی آداسی گردی

کوشی آداسی ۳۰۰ روز آفتابی در سال دارد. این منطقه  آب و هویی مدیترانه‌ای دارد. گرم‌ترین روزهای این شهر در ماه‌های مرداد و شهریور است که دمای هوا از مرز ۴۰ درجه عبور می‌کند. ا، دوازدهم مارس تا دهم ژوئن (۲۱ اسفند تا ۲۰ خرداد) و هفدهم سپتامبر تا دوم دسامبر (۲۶ شهریور تا ۱۱ آذر)، فصل بهار و پاییز است. این تاریخ‌ها را به یاد داشته باشید تا تور کوشی آداسی را از دست ندهید.

تاریخچه کوشی آداسی

در ابتدا، شهری به نام افسوس در نزدیکی کوشی آداسی بنا شده بود که به تصرف ایرانیان در آمد. پس از حضور ایرانیان، امپراتوری رم، این بخش را به دست‌آورد. در همین ایام بود که زلزله‌ای بزرگ، شهر را نابود کرد. پس از آن بندر جدیدی با نام یونانی اسکالا نُوا در محل فعلی کوشی آداسی بنا شد. این بخش توسط حکومت عثمانی اداره می‌شد.

پس از این زمان، شهر مورد حمله‌ی یونانیان قرار گرفت و در نهایت در سال ۱۹۲۲، بخشی از خاک ترکیه شد. یونانیان نام کوشی آداسی را بروی این جزیره گذاشتند. از همین تغییرات تاریخی، آثار تاریخی بی‌نظیری در شهر به جا ماند. هر آنچه که به‌عنوان ویرانه از آثار تاریخی و خانه‌های قدیمی به جا مانده است، توسط مردم احیا شده‌اند و در حال حاضر به‌عنوان کافه و… مورد استفاده است. بیشتر حیات شبانه‌ی شهر، در همین مناطق جریان دارد.