اگر اهل طبیعت‌گردی باشید، می‌دانید که سفر به کویر چقدر می‌تواند لذت‌بخش و دل‌انگیز باشد. سفر با تور کویر مصر علاوه بر طبیعت‌گردی در مناطق بکر و دوست‌داشتنی، تفریحی مهیج و پرنشاط نیز هست. دیدن از جاذبه‌های طبیعی منحصر به فرد کویر مصر، بازدید از روستاهایی اصیل با مردمانی مهمان‌نواز و فرهنگی غنی، استفاده از امکانات تفریحات پرهیجانی که در دل کویر برای گردشگران فراهم شده است و خلوتی تفکربرانگیز زیر آسمان پرستاره کویر، هر یک به خودی خود می‌تواند انگیزه‌ای خوب برای سفر به تور کویر مصر باشد. با سفرزون همراه باشید:

تور کویر مصر/سرزمین یوسف | ۱۷ الی ۱۹ مهر ۹۸ | ۲/۵ روزه

تاریخ برگزاری: 17 الی 19 مهر ۹۸

ظرفیت: ۳۰ نفر

قیمت استثانی، تمام وعده‌های غذایی به عهده سفرزون است

بازدید از روستای گرمه، چشمه‌ی ماهی‌ها، قلعه تاریخی بیاضه، کویر مصر، دریاچه‌ی نمک مصر

کویر مصر کجاست؟

کویر مصر، بخشی از کویر لوت در نزدیکی روستای مصر است. استان اصفهان، بین مسیر دامغان به نائین، درست در ۵۰ کیلومتری شهر جندق و ۳۰ کیلومتر خور، روستایی آباد به نام مصر وجود دارد. در نزدیکی این روستای کویری، می‌توانید جلوه‌هایی دیدنی از دشت لوت را ببینید و لمس کنید.

دیدنی‌های کویر مصر

در سفر با تور کویر مصر، طبیعت پرشکوه کویر مبهوتتان خواهد کرد. دیدن کویر بی‌کرانی که با ماسه‌های روان پوشیده شده است هوش از سرتان خواهد برد. منظره خاکی رنگ بی‌پایانی که روبرویتان است و دیدن تپه‌های بلندی که همه را دست‌های قدرتمند باد بی‌ادعا ساخته است شما را به تعجب خواهد انداخت. در سفر به کویر مصر از دریاچه نمک خور هم بازدید خواهید کرد. بزرگترین دریاچه نمک فصلی ایران که با پلی‌گون‌های زیبایش منظره‌ای بدیع و فوق‌العاده خلق می‌کند. پلی گون، پنج ضلعی‌های نمکی هستند که در زمستان تیره رنگ و در تابستان سفید می‌شوند و چهره کویر را زیباتر می‌کنند. دیدن از نیزارهای اطراف کویر مصر، نخلستان‌های موجود در روستاهای اطراف، دریاچه نمک سلکنون، تخت عروس با منظره دیدنی و زیبایش و دیگر آثار طبیعی که هر کدام برای خود دنیایی از زیبایی، شکوه و البته دانایی است همه بخش مهمی از سفر با تور چند روزه کویر مصر است.

تفریح در تور چند روزه کویر مصر

بسیاری از مردم، به خاطر شب‌های سحرانگیز کویر، دل به جاده می‌سپارند. شب‌ها، آسمان کویر به قدری جادویی و خیال‌انگیز است که نمی‌توان از آن چشم برداشت. ناگهان سرتان را بالا می‌گیرید و می‌بینید به دل کهکشان پرتاب شده‌اید. دورهمی در کنار آتش و خوردن چای ذغالی و خوردنی‌های محلی یکی از لذت‌بخش‌ترین تفریحات در تور کویر مصر است. در کویر مصر انواع امکانات برای ورزش‌های هیجانی هم وجود دارد. آفرود، موتور چهارچرخ، شترسواری و دوچرخه‌سواری در کویر هیجان، لذت و نشاطی وصف‌ناپذیر به شما هدیه می‌دهد. در حوضچه آب سرد روستای گرمه در نزدیکی مصر نیز، ماهی‌های سیاه کوچک منتظرتان هستند تا شما را به یک فیش اسپای لذت‌بخش دعوت کنند. پیاده‌روی و قدم زدن در شن‌های روان، عکاسی از طبیعت بی‌نظیر و خوردن غذاهای خوشمزه محلی در اقامتگاه‌های بوم‌گردی درجه یک منطقه هم بخش دیگری از سفر با این تور خواهد بود.

بهترین زمان سفر

بهترین زمان برای این سفر پرنشاط اواسط پاییز و اوایل بهار است. گرمای زیاد تابستان‌های کویر و سرمای سخت و خشک منطقه در زمستان ممکن است آزاردهنده باشد گرچه چیزی از زیبایی‌های کویر مصر کم نمی‌شود.

نکاتی درباره سفر با تور کویر مصر

*شما به کویر می‌روید. این سفر جان می‌دهد برای پیاده‌روی و لذت بردن از مناظر. پس حتما کفش و لباس مناسب پیاده‌روی بپوشید. کلاه آفتاب‌گیر، عینک آفتابی، کرم ضدآفتاب و قمقمه آب به همراه داشته باشید و داروها و کارت شناسایی‌تان فراموشتان نشود.

*دوربین عکاسی‌تان را به همراه داشته باشید تا از دیدن این همه زیبایی که به وجد آمدید راهی برای ثبت کردنش داشته باشید.

*یک پلاستیک زباله به همراه داشته باشید تا اگر در طبیعت بکر کویر مصر زباله‌ای دیدید، دامان طبیعت را پاک کنید.

*اگر سرمایی هستید، همراه داشتن لباس گرم باعث می‌شود شب‌های سرد کویر اذیتتان نکند.