یزد، شهر بادگیرها و قنات‌هاست. اولین شهر ایران که در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است و جایی که تنها قدم زدن در آن شما را به رویایی بهشتی فرو می‌برد. سفر با تور یزد به زیباترین شهر خشتی جهان، یکی از خاطره‌انگیز‌ترین سفرهای شما خواهد بود چرا که تور لیدری همراه خواهید داشت که دیدنی‌های پرشمار یزد را با حوصله به شما معرفی کند و همراهانی که زیر ساباط‌ها و دالان‌های زیبای کوچه پس کوچه‌های شهر از شما عکس یادگاری بگیرند.

تور یزد، تفت، اردکان به روایت نگار

۲۹ فروردین تا ۱ اردیبهشت (۳ شب و چهار روز)

قیمت: ۷۶۵ هزار تومان

(همراه با تمرکز ویژه بر میراث ناملموس یزد، فرهنگ غذایی و سبک زندگی زرتشتیان)

لذت سفر به یزد

در سفر با تور یزد به یک دنیا زیبایی پا می‌گذارید. اولین لذت سفر به یزد قدم زدن در کوچه پس کوچه‌های قدیمی شهر است. گذشتن از محله‌های قدیمی و دیدن خانه‌هایی که هنوز بعضی از مردم شانس زندگی در آن را دارند. در سفر با تور یزد اگر اقامت در هتل‌های سنتی یا اقامت‌گاه‌های بوم‌گردی را انتخاب کنید، می‌توانید خودتان هم ساعاتی را  در خانه‌های قدیمی و زیبای خشتی بگذرانید، از غذاهای محلی خوشمزه یزدی نوش‌جان کنید و در حیاط‌های باصفا شربت خنک بنوشید.

جاهای دیدنی یزد

جاذبه‌های تور یزد به همین جا ختم نمی‌شود، در میدان بزرگ امیر چخماق که به نوعی نماد شهر است مسحور شکوه بناهای تارخی خواهید شد، در باغ دولت‌آباد یکی از بلندترین بادگیرهای جهان را در یکی از باصفاترین باغ‌های ایرانی در دل کویر خواهید دید، در بازارهای قدیمی و زیبای یزد سوغاتی می‌خرید و فالوده می‌خورید، از تماشای موزه‌های پرشمار و دیدنی یزد لذت می‌برید، آتش ۱۵۰۰ ساله آتشکده یزد مبهوتتان خواهد کرد و اگر شانس دیدن از یکی از خانه‌های قدیمی یزد را داشته باشید، معماری فوق‌العاده‌اش دلتان را خواهد برد. اما این هم تمام لذت سفر با تور یزد نیست…

بهترین زمان سفر به یزد

یزد کویری، گرم و خشک است پس در فصول گرم سال ممکن است از گرما کلافه شوید. در فصول خنک‌تر سال، مثل پاییز و بهار بهترین زمان سفر به یزد است. در عید نوروز شور و شوق فوق‌العاده‌ای در شهر بر پاست و می‌توانید دم در هر خانه‌ای بساطی ببینید که اهالی خانه برای پذیرایی از گردشگران به پا کرده اند.

هزینه‌های سفر با تور یزد

برای سفر با تور یزد، هم می‌توانید از پکیج‌های لوکس‌تر و پرهزینه‌تر استفاده کنید و هم می‌توانید تور ارزان یزد را انتخاب کنید و از سفر ارزان لذت ببرید. هم می‌توانید با اتوبوس‌های وی آی پی به یزد بروید و هم با هواپیما. هم در هتل‌های همه چیز تمام و زیبای ۴ ستاره این شهر می‌توانید اقامت کنید و هم در هتل‌هایی که هزینه‌شان کمتر است. انواع رستوران و غذاخوری هم برای خوردن غذاهای خوشمزه در این شهر با قیمت‌های متفاوت وجود دارد. پس نگران هیچ چیز نباشید. با تور لحظه آخری یزد هم می‌توانید سفری ارزانتر از سایر همسفرانتان داشته باشید.

نکات سفر با تور یزد

  • در سفر با تور یزد حتما از کلاه آفتابگیر، عینک آفتابی و کرم ضدآفتاب استفاده کنید.
  • لباس‌های خنک بپوشید اما برای شب‌ها چند دست لباس گرم‌تر هم همراه داشته باشید.
  • در اوقات فراغتتان با محلی‌های خوش‌لهجه سر صحبت را باز کنید و از داستان‌هایی که برایتان تعریف می‌کنند لذت ببرید.
  • نیمه‌های شب اگر توانستید سرتان را بالا بگیرید و نگاهی به آسمان بالای سرتان بیندازید. ستاره‌ها افسونتان خواهند کرد.
  • یادتان نرود سوغاتی‌های خوشمزه یزد را با خود به خانه بیاورید. قطاب، پشمک، شیرینی یزدی و باقلوا همه از خوشمزه‌ترین شیرینی‌های ایرانند. از خرید ترمه‌های یزد با نقش‌های بهشتی‌شان هم غافل نشوید.