اصفهان یکی از شهرهای توریست پسند ایران است که به بلندای تاریخش جاذبه ­های دیدنی دارد .رنگ و نقش این جاذبه­ ها و تنوع تفریحات این شهر می­ تواند سفر به اصفهان را به یکی از فراموش نشدنی ­ترین سفرهای زندگی تان تبدیل کند. این شهر پرطرفدار در اغلب ایام سال مملو از گردشگران است. اما نوروز آن را هیچ زمان دیگری نمی توان مقایسه کرد. همنیشینی دل انگیز بهار و جاذبه­های گردشگری چشمان شما را سیراب می کند. سفر به اصفهان، پایتخت تاریخی صفویان را فراموش نکنید. این شهر بزرگ در سال ۲۰۰۶ به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام معرفی شد. پیش از سفر به این شهر بهتر است راهنمای سفر به اصفهان سفرزون را بخوانید تا سفری بهتر و خاطره انگیزتر را تجربه کنید.

بهترین زمان سفر به اصفهان

اصفهان در منطقه نیمه بیابانی مرکز ایران قرار گرفته است. آب و هوای آن در شمال و شرق تحت تاثیر منطقه کویری و آب و هوای جنوب آن به دلیل کوه صفه خنک تر است. به طور کلی، آب و هوای این شهر معتدل و خشک است و در آن بارف و باران کمی می بارد. در تابستان در گرم ترین حالت، دمای هوا به ۴۰ درجه سانتی­گراد می­ رسد. پس می توان نتیجه گرفت اوایل بهار و اوایل پاییز بهترین زمان سفر به اصفهان است.

جاهای دیدنی اصفهان

شهری به قدمت و پهناوری اصفهان برای هر سلیقه جاذبه ای در دل دارد تا هر سوی آن را که به تماشا می نشینید چیزی برای شگفتی و لذت داشته باشید. برای گشت و گذار در هنگام سفر به اصفهان نیازمند برنامه ریزی دقیق و جامعی داریم تا این گستردگی را ببنیم و کشف کنیم. از میان دیدنی های اصفهان می ­توان به این موارد اشاره کرد.

null

مشاهده همه مراکز تفریحی

مراکز تفریحی اصفهان

در کنار همه ی جاذبه های تاریخی شهر اصفهان، تفریحاتی هم برای مسافران وجود دارد که می تواند سفری فراموش نشدنی را برای شما بسازد. در سفر به اصفهان بازدید از جاهای تفریحی را فراموش نکنید.

null

مشاهده همه کافه و رستوران‌ها

کافه و رستوران های اصفهان

در سفر به اصفهان یکی از جذاب ترین تفریح ها می تواند رستوران و کافه گردی باشد، لذتی که همیشه طعمش را به خاطر خواهید داشت. طعمی که به همان خوبی حال و هوای اصفهان است. در ادامه با بعضی از مهم ترین رستوران و کافه های شهر اصفهان آشنا می شویم.

null

مشاهده همه مراکز خرید

مراکز خرید اصفهان

اصفهان در کنار همه ی زیبای هایی که وارث آ نها است، مراکز خریدی متنوع و مناسب برای همه ی سلیقه ها دارد. شما می توانید با گشتی برنامه ریزی شده در نصف جهان، بهترین سوغات یها را به یادگار ببرید تا خاطره ی این شهر را حفظ کنید. ما در سفرزون می خواهیم مهم ترین مراکز خرید اصفهان را معرفی و بررسی کنیم. برای داشتن یک خرید لذت بخش و پرخاطره با ما همراه شوید.

null

مشاهده همه هتل‌ها

هتل های اصفهان

سفر به شهر زیبای اصفهان در هر فصلی از سال زیبایی منحصر به فردی دارد. گشت و گذار در پایتخت فرهنگ ایران می تواند روزها شما را به خود مشغول کند تا یک دل سیر از عالی قاپو و مسجد شیخ لطف الله تا آکواریوم و باغ پرندگان بگردید و از سفر خود لذت ببرید. اما یکی از مهم ترین لذ تهای سفر محل اقامت است.جایی که هم آسایش را در آن تجربه کنیم و هم امکاناتی متفاوت از دیگر مکان های اقامتی داشته باشد. سفرزون در این مطلب پر ستاره ترین و بهترین هتل های اصفهان را به شما معرفی می کند.

با چی بریم اصفهان ، بهترین مسیر سفر به اصفهان

برای سفر به اصفهان راه های مختلفی وجود دارد که هر کدام از آ نها ویژگی های خاص خود را دارند. در ادامه هر کدام از این راه ها را بررسی می کنیم.

null

اتوبوس : اتوبوس ها یکی از گزینه های مناسب سفر برای عاشقان سفرهای جاده ای هستند. همچنین سفر با اتوبوس به اصفهان می تواند مقرون به صرفه باشد. اگر به تنهایی سفر می کنید اتوبوس امنیتی خوبی برای شما دارد. می توانید بلیط اتوبوس اصفهان تان را رزو کنید و مسافرتی جاده ای و لذت بخش تجربه کنید.

خودرو شخصی : اگر در شهرهایی ساکن هستید که حداکثر فاصله شان با اصفهان ۷۰۰ کیلومتر است و ممکن سفرتان حدود ۶ ساعت زمان ببرد می توانید با خودروی شخصی به این شهر سفر کنید و از سفر جاده ای خود لذت ببرید. (مسیری مانند تهران به اصفهان) اما اگر فاصله تان بیشتر از این عدد است بهتر است برای راحتی خودتان از وسایل نقلیه دیگری  استفاده کنید.

null
null

هواپیما : اگر از هواداران سفرهای سریع هستید و نمی خواهید مدت زیادی در مسیر بمانید همین حالا بلیط هواپیما به اصفهان را رزرو کنید. سفری کوتاه و امن تا هر چه سریع تر به مقصد برسید و به تماشای زیبایی های شهر بپردازید.