شیراز شهر عشق و طرب و فرهنگ است. شهری که به عطر بهار نارنج، درختان سرو بلند قامت و سبز و شاعرانگی شهرت دارد و برای بازدید آن به روزها زمان احتیاج دارید تا از همه ی مکان های دیدنی آن با جزئیات کامل دیدن کنید. به طور کلی یکی از شهرهایی که مردم خارج از کشور بلافاصله پس از بردن نام ایران می شناسند،
شیراز است. علاوه بر اینکه با سفر به شیراز می توانید برگ هایی از تاریخ ایران را ورق بزنید، می توانید در باغ های دلگشای آن قدم بزنید و در اقلیم شاعران محبوب ایران زمین نفس بکشید. اهمیت این شهر تا جایی است که آن را پایتخت فرهنگی ایران می دانند.

بهترین زمان سفر به شیراز

سفر به شیراز در هر فصلی جذابیت خودش را دارد. اما اگر می خواهید این اقلیم سراسر شعر و شور را در نهایت زیبایی خود ببینید، بهار بهترین زمان سفر به شیراز است.اردیبهشت زمانی طلایی است و علت آن علاوه بر آب و هوایی دلپذیر و روییدن نارنج ها بر درختان، جشنواره هایی است که به مناسبت روز شیراز برگزار می شود.بنابراین سفر در این زمان هم فال است و هم تماشا! اگر به سفر اردیبهشت نرسیدید،پاییز یکی دیگر از زمان های پیشنهادی ما به شما برای سفر است تا رقص رنگ ها و برگ ها را در این سرزمین زیبای مرکز ایران ببینید.

جاهای دیدنی شیراز

دیدنی های شیراز متنوع است. به دلیل قدمت تاریخی در این شهر می توان جاذبه هایی به عمر هزاران سال پیش را دید. اما علاوه بر این جاذبه های تاریخی،باغ های زیبا و جاذبه های فرهنگی متنوعی را هم می توانید در آن ببینید. برای بازدید از همه ی جاذبه ها در سفر به شیراز ، بهتر است آ نها را بشناسید تا بر طبق زمان سفر خود از آن ها دیدن کنید.

null

مشاهده همه مراکز تفریحی

مراکز تفریحی شیراز

شیراز گردی تنها به دیدن جاذبه های فرهنگی و تاریخی ختم نمی شود. برای اینکه کمی هیجان و خوش گذرانی به سفر خود اضافه کنید، مراکز تفریحی شیراز را فراموش نکنید. تنوع تفریحات شیراز، می تواند لحظه هایی بی نظیر را برای گردشگران فراهم کنند.

null

مشاهده همه کافه و رستوران‌ها

کافه و رستوران های شیراز

شکم گردی یکی از بخ شهای جدایی ناپذیر سفر است. غذا در هر شهر بخش مهمی از هویت آن شهر را شکل می دهد. شیراز یکی از شهرهایی است که غذاهای سنتی متفاوت و وسوسه انگیزی دارد.در این شهر بزرگ سراسر رستوران های سنتی و کافه های هیجان انگیزی را می بینید که به شما خوشامد می گویند. اما پیش از
انتخاب رستوران، بهتر است با سرآمدان لیست رستوران و کافه های شیراز آشنا باشید.

null

مشاهده همه مراکز خرید

مراکز خرید شیراز

یکی از ویژگی های مهم کلان شهرهای ایران، وجود مراکز خرید متنوع در آ نها است. اگر مسافر شهر شیراز هستید نگران خرید در سفر خود نباشید. شیراز هم مانند دیگر شهرهای مهم ایران مراکز جدید و قدیمی متنوعی برای شما دارد. بازدید از این مراکز با توجه به بودجه، زمان سفر و مسیر شما اولویت پیدا می کنند. با این مراکز آشنا شوید تا لیست خرید خود را در سفر به شیراز برنامه ریزی کنید.

null

مشاهده همه هتل‌ها

هتل های شیراز

اقامت در سفر یکی از موضوعاتی است که حتی پیش از شروع سفر باید از آن مطمئن باشیم. برای انتخاب محل اقامت همه ی جزئیات اهمیت پیدا می کنند. همه چیز از مسیر دسترسی به بخش های مختلف شهر گرفته تا سطح قیمت و تنوع در امکانات می توانند انتخاب نهایی ما را دستخوش تغییر کنند.شیراز اقامتگاه های متفاوت با امکانات متنوعی را برای گردشگران آماده کرده است. بهتر است پیش از سفر با این هتل ها آشنا شوید تا انتخاب درست تری داشته باشید.

با چی بریم شیراز ، بهترین مسیر سفر به شیراز

برای سفر به شیراز راه‌های مختلفی وجود دارد که هر کدام از آن‌ها ویژگی‌های خاص خود را دارند. در ادامه هر کدام از این راه‌ ها را بررسی می‌کنیم.

null

اتوبوس : اتوبوس ها یکی از گزینه های مناسب سفر برای عاشقان سفرهای جاده ای هستند. همچنین سفر با اتوبوس به شیراز می تواند مقرون به صرفه باشد. اگر به تنهایی سفر می کنید اتوبوس امنیت خوبی برای شما دارد. می توانید بلیط اتوبوس شیرازتان را رزو کنید و مسافرتی جاده ای و لذت بخش تجربه کنید.

خودرو شخصی :اگر در شهرهایی ساکن هستید که حداکثر فاصله شان با شیراز حدود ۹۰۰ کیلومتر است و ممکن است سفرتان حدود ۱۰ ساعت زمان ببرد می توانید با خودروی شخصی به این شهر سفر کنید و از سفر جاده ای خود لذت ببرید. (مسیری مانند تهران به شیراز) اما اگر فاصله تان بیشتر از این عدد است بهتر است برای راحتی خودتان از وسایل نقلیه دیگر استفاده کنید.

null
null

هواپیما : اگر از هواداران سفرهای سریع هستید و نمی‌خواهید مدت زیادی در مسیر بمانید همین حالا بلیط هواپیما به شیراز را رزرو کنید. سفری کوتاه و امن تا هر چه سریع‌تر به مقصد برسید و به تماشای زیبایی‌های شهر بپردازید.