شیراز شهر عشق و طرب و فرهنگ است. شهری که به عطر بهار نارنج، درختان سرو بلند قامت و سبز و شاعرانگی شهرت دارد و برای بازدید آن به روزها زمان احتیاج دارید تا از همه ی مکان های دیدنی آن با جزئیات کامل دیدن کنید. به طور کلی یکی از شهرهایی که مردم خارج از کشور بلافاصله پس از بردن نام ایران می شناسند،
شیراز است. علاوه بر اینکه با سفر به شیراز می توانید برگ هایی از تاریخ ایران را ورق بزنید، می توانید در باغ های دلگشای آن قدم بزنید و در اقلیم شاعران محبوب ایران زمین نفس بکشید. اهمیت این شهر تا جایی است که آن را پایتخت فرهنگی ایران می دانند.

بهترین زمان سفر به شیراز

سفر به شیراز در هر فصلی جذابیت خودش را دارد. اما اگر می خواهید این اقلیم سراسر شعر و شور را در نهایت زیبایی خود ببینید، بهار بهترین زمان سفر به شیراز است.اردیبهشت زمانی طلایی است و علت آن علاوه بر آب و هوایی دلپذیر و روییدن نارنج ها بر درختان، جشنواره هایی است که به مناسبت روز شیراز برگزار می شود.بنابراین سفر در این زمان هم فال است و هم تماشا! اگر به سفر اردیبهشت نرسیدید،پاییز یکی دیگر از زمان های پیشنهادی ما به شما برای سفر است تا رقص رنگ ها و برگ ها را در این سرزمین زیبای مرکز ایران ببینید.

جاهای دیدنی شیراز

دیدنی های شیراز متنوع است. به دلیل قدمت تاریخی در این شهر می توان جاذبه هایی به عمر هزاران سال پیش را دید. اما علاوه بر این جاذبه های تاریخی،باغ های زیبا و جاذبه های فرهنگی متنوعی را هم می توانید در آن ببینید. برای بازدید از همه ی جاذبه ها در سفر به شیراز ، بهتر است آ نها را بشناسید تا بر طبق زمان سفر خود از آن ها دیدن کنید.