کرمان یکی از زیباترین شهرهای ایران است. نام این شهر در فهرست قدیمی‌ترین شهرهای ایران می‌درخشد. در این فهرست، کرمان، پنجمین شهر تاریخی ایران است. به‌واسطه‌ی همین کهن بودن، نام و تاریخ شهر با افسانه‌ها و روایت‌های بسیاری گره خورده است. این شهر با آب وهوای گرم و مردم مهربانش، یکی از بهترین مقاصد برای سفر است. پس با سفرزون باشید تا در راهنمای سفر به کرمان ، بهترین‌ها به شما معرفی کنیم. این گشت و گذار از همین نقطه آغاز می‌شود.

بهترین زمان سفر به کرمان

بهترین زمان سفر به کرمان از اوایل اردیبهشت تا اواخر خرداد و از اوایل شهریور (۱۰ شهریور) تا اوایل مهر ۱۰ است. در این ماه متوسط دمای شهر تقریبا ۲۱ درجه سانتیگراد بوده و از ۳۱ درجه فراتر نمی‌رود. بهترین زمان برای کویرنوردی هم از اوایل آذر تا اوایل اسفند است. که حسابی رصد ستارگان و آسمان رویایی کویر شما را سر ذوق می‌آورد.

جاذبه‌های کرمان

جاذبه‌های دیدنی کرمان، هر کدام به شکلی شما را جذب خود می‌کنند. معماری تاریخی شهر با شما سخن می‌گوید. سفر به کرمان قطعا بهترین خاطرات را برای شما می‌سازد. سفرزون مهم‌ترین این جاذبه‌ها را به شما معرفی می‌کند. در سفر به کرمان، بازدید آن‌ها را از دست ندهید.

null

مشاهده همه مراکز تفریحی

تفریحات کرمان

مراکز تفریحی کرمان مجموعه‌ای از بهترین گزینه‌ها برای گذران اوقات فراقت در این شهر هستند. اگر شماهم همه‌ی این مراکز را نمی‌شناسید یا ویژگی‌های مختلف آن‌ها آشنا نیستید با راهنمای سفر به کرمان سفرزون همراه شوید تا در شهر رطب و قالی قدم بزنیم و تفریحات آن‌را بشناسیم.

null

مشاهده همه کافه و رستوران‌ها

رستوران‌های کرمان

پیش از سفر به هر شهری باید شناخت کاملی از مکان‌های دیدنی، مراکز خرید و رستوران‌های آن داشته باشیم. در سفرزون می‌خواهیم برای سفر به کرمان آماده شویم برای همین موضوع اسامی و مشخصات کاملی از بهترین رستوران های کرمان را آماده کرده‌ایم تا آن‌ها را معرفی و بررسی کنیم. با ما همراه باشید.

null

مشاهده همه مراکز خرید

مراکز خرید کرمان

تنوع فروشگاه‌ها و بازارهای کرمان بسیار جذاب است. این شهر مقصد سفرهای زمستانی‌ست و بازارهای سنتی با بافت قدیمی و تاریخی و همچنین فروشگاه‌های مدرن با ساختاری به‌روز دارد. بازار‌های کرمان مانند بازار‌های شهر‌های دیگر، نشان‌گر فرهنگ بومی و باستانی مردم شهر هستند. ما در این‌جا چندتا از مهم‌ترین فروشگاه‌ها و بازارهای کرمان را به‌تان معرفی می‌کنیم. با سفرزون همراه باشید.

null

مشاهده همه هتل‌ها

هتل‌های کرمان

اگر شیفته‌ی سفرهای ماجراجویانه هستید و از گشت‌وگذار در کوی و برزن‌های تاریخی لذت می‌برید، از سفر به کرمان هم لذت خواهید برد. شناخت هتل های کرمان قبل از سفر به این شهر، یکی از اقدامات مهمی است که باید بسیار به آن اهمیت بدهید تا آرامش اقامت‌تان در طول سفر مهیا شود. برای شناخت هتل های کرمان و اطلاع از امکانات آن‌ها، در این مطلب با راهنمای سفر به کرمان سفرزون همراه شوید.

با چی بریم کرمان ، بهترین مسیر سفر به کرمان

برای سفر به کرمان راه‌های مختلفی وجود دارد که هر کدام از آن‌ها ویژگی‌های خاص خود را دارند. در ادامه هر کدام از این راه‌ها را بررسی می‌کنیم.

null

اتوبوس : اتوبوس‌ها یکی از گزینه‌های مناسب سفر برای عاشقان سفرهای جاده‌ای هستند. همچنین سفر با اتوبوس به کرمان می‌تواند مقرون به صرفه باشد. اگر به تنهایی سفر می‌کنید اتوبوس امنیتی خوبی برای شما دارد. می‌توانید بلیط اتوبوس کرمان‌تان را رزو کنید و مسافرتی جاده‌ای و لذت بخش تجربه کنید.

خودرو شخصی : اگر در شهرهایی ساکن هستید که حداکثر فاصله‌شان با کرمان ۷۰۰کیلومتر است و ممکن سفرتان حدود ۶ ساعت زمان ببرد می‌توانید با خودروی شخصی به این شهر سفر کنید و از سفر جاده‌ای خود لذت ببرید. اما اگر فاصله‌تان بیشتر از این عدد است بهتر است برای راحتی خودتان از وسایل نقلیه‌ی دیگری استفاده کنید.

null
null

هواپیما : اگر از هواداران سفرهای سریع هستید و نمی‌خواهید مدت زیادی در مسیر بمانید همین حالا بلیط هواپیما به کرمان را رزرو کنید. سفری کوتاه و امن تا هر چه سریع‌تر به مقصد برسید و به تماشای زیبایی‌های شهر بپردازید.