شهر یزد مانند عروسی در قلب کویر است. این عروس معماری ایرانی را در نهایت ظرافت و زیبایی به تن کرده است. جاهای دیدنی یزد آنقدر متنوع و زیبا هستند که چشمان مخاطب خود را سیراب کنند. با راهنمای سفر به یزد در  سفرزون همراه شوید تا در دل کوچه پس کوچه‌های تاریخ و هنر یزد قدم بزنیم و زیبایی‌های آن را بیشتر بشناسیم.

بهترین زمان سفر به یزد

یزد از شهرهای بسیار گرم است. تابستان‌های این شهر به درازا کشیده می‌شود و گاهی این گرما تا ابتدای ماه مهر نیز ادامه دارد. متوسط دمای هوای یزد در این ماه ها از ۲۹ تا ۳۰ درجه متفاوت است و در بیشترین حالت خود به دمای نزدیک ۴۰ درجه هم می‌رسد.

با این توضیح، بهترین زمان برای سفر به این شهر از آبان تا ابتدای اردیبهشت است. در این ایام، هوا به اعتدال می‌رسد و گرمای قابل تحملی در شهر جاری است. پاییزهای یزد یکی از بهترین انتخاب‌ها برای کویرنوردی است.

جاذبه‌های یزد

برای سفر به یزد، باید جاذبه‌های آن را به‌خوبی بشناسیم و اطلاعاتی از آن‌ها جمع آوری کنیم. ما در راهنمای سفر به یزد، به شما کمک می‌کنیم تا مهم‌ترین جاذبه‌های این شهر دیدنی را بشناسید و از زیبایی آن‌ها شگفت‌زده شوید.

null

مشاهده همه مراکز تفریحی

مراکز تفریحی یزد

مراکز تفریحی یزد اوقات خوشی را برای شما رقم می‌زند و در این مکان‌ها خاطرات خوبی را همراه خود می‌کنید. اگر شما هم این مراکز تفریحی را به‌درستی نمی‌شناسید قصد گشت و گذار در این شهر دارید با راهنمای سفر به یزد با سفروزن باشید تا محبوب‌ترین مراکز تفریحی یزد را معرفی کنیم.

null

مشاهده همه کافه و رستوران‌ها

رستوران های یزد

یکی از مهم‌ترین عناصری که سفر را برای گردشگران لذتبخش می‌کند، چشیدن طعم‌های جدید است. پس در سفر به یزد، این تجربه را از دست ندهید و خودتان را با مزه‌های جدید غافلگیر کنید.

null

مشاهده همه مراکز خرید

مراکز خرید یزد

شاید در سفر به یزد، گشت و گذار در بازارها و مراکز خرید برای شما اولویت نباشد! اما مگر می‌شود با دست خالی شهر یزد را ترک کرد؟ در سفر به یزد باید باقلوا، قطاب، ارده، سوهان و بشقاب‌های نقش «خورشید خانم میبدی» را برای خود و عزیزانتان به یادگار ببرید. پس برای آشنایی با بهترین مراکز خرید یزد با ما همراه شوید.

null

مشاهده همه هتل‌ها

هتل های یزد

اکثر هتل های یزد حال و هوای خود شهر را منتقل می‌کند. این هتل‌ها شکل سنتی خود را حفظ کرده‌اند و همان حس گرم و صمیمی جاری در شهر یزد را به مسافرانشان منتقل می‌کنند. برای اینکه در سفر به یزد بتوانید بهترین انتخاب‌های برای اقامت داشته باشید ما به شما در راهنمای سفر به یزد کمک می‌کنیم.

با چی بریم یزد، بهترین مسیر سفر به یزد

برای سفر به یزد راه‌های مختلفی وجود دارد که هر کدام از آن‌ها ویژگی‌های خاص خود را دارند. در ادامه هر کدام از این راه‌ها را بررسی می‌کنیم.

null

اتوبوس : اتوبوس‌ها یکی از گزینه‌های مناسب سفر برای عاشقان سفرهای جاده‌ای هستند. همچنین سفر با اتوبوس به یزد می‌تواند مقرون به صرفه باشد. اگر به تنهایی سفر می‌کنید اتوبوس امنیتی خوبی برای شما دارد. می‌توانید بلیط اتوبوس یزد‌تان را رزو کنید و مسافرتی جاده‌ای و لذت بخش تجربه کنید.

خودرو شخصی : اگر در شهرهایی ساکن هستید که حداکثر فاصله‌شان با یزد ۷۰۰کیلومتر است و ممکن سفرتان حدود ۶ ساعت زمان ببرد می‌توانید با خودروی شخصی به این شهر سفر کنید و از سفر جاده‌ای خود لذت ببرید. اما اگر فاصله‌تان بیشتر از این عدد است بهتر است برای راحتی خودتان از وسایل نقلیه‌ی دیگری استفاده کنید.

null
null

هواپیما : اگر از هواداران سفرهای سریع هستید و نمی‌خواهید مدت زیادی در مسیر بمانید همین حالا بلیط هواپیما به یزد را رزرو کنید. سفری کوتاه و امن تا هر چه سریع‌تر به مقصد برسید و به تماشای زیبایی‌های شهر بپردازید.