برنامه‌ریز سفرزون چیست و چه فایده‌ای دارد؟

احتمالا برای شما هم پیش آمده که به سفر بروید، اما از جاهای دیدنی مقصدتان باخبر نباشید یا به‌طور دقیق ندانید کی به کدام جاذبه‌ی تاریخی سر بزنید و چه‌ مقدار پول برای بازدیدش بپردازید. گاهی هم ممکن است به یک جاذبه‌ی گردشگری سر بزنید و کلی راه بروید تا دومی را ببنید، غافل از این‌که جاذبه دوم دقیقا بغل قبلی بوده و شما از آن بی‌خبر بوده‌اید. در این مواقع نبودن یک برنامه‌ریز سفر حسابی حس می‌شود. برنامه‌ریز سفری که بتواند نوع و مشخصات مکان، زمان و هزینه‌ی بازدید، مدت زمان لازم برای بازدید و تعریف کافی از جاهای دیدنی شهرها را به شما بدهد تا زمان‌تان را مدیریت کنید و به مکان‌هایی بروید که دوست دارید آن‌ها را ببنید. پلنر سفرزون همان برنامه‌ریز سفر است که سفرتان را به‌صورت هوشمند و بر اساس علایق و خواست شما برنامه‌ریزی می‌کند. ما سفرزونی‌ها عاشق سفر هستیم و برای همین برنامه‌ریز سفر را ساختیم تا همه‌ی عاشق‌های سفر بتوانند خودشان از میان هزاران نقطه‌ی گردشگری در سراسر جهان، بهترین جاذبه‌ها را انتخاب کنید. با پلنر سفرزون شما می‌تواند زمان و فاصله‌ی جاهای دیدنی را بسنجید و مدت زمان، مشخصات، امکانات و هزینه‌ی بازدید از مکان را به تفکیک بدانید. پلنر سفروزن به‌طور کامل این امکان را برای‌تان فراهم کرده که سفر را به‌صرفه و هیجان‌انگیز کنید و از تمام لحظات آن لذت ببرید. جدای همه‌ی این‌ها پلنر سفر کل سفرتان را تنها با یک کلیک روی نقشه‌ی گوگل می‌فرستد تا شما بتوانید آن را در موبایل‌تان به هر کجا خواستید ببرید و راه‌تان را گم نکنید.

برنامه ریز سفر چه طور کار می کند؟

برای برنامه‌ریزی سفرتان کافی‌ست مراحل زیر را با چند کلیک انجام دهید: - نام شهر مورد نظر را وارد برنامه‌ریز کنید. - مدت زمان سفرتان را مشخص کنید. - نوع جاذبه‌های مورد علاقه‌تان، شهرت‌شان و میزان زمانی که می‌خواهید در آن‌ها بگذرانید را تعیین کنید. - در نهایت روی بزن بریم کلیک کنید. از این‌جا به بعد پلنر سفرزون جاذبه‌ها، مشخصات، مدت زمان بازدید، فاصله‌ی آن‌ها باهم و به‌طور کل روز‌های سفرتان را برای‌تان برنامه‌ریزی می‌کند و در اختیارتان می‌گذارد.

چه‌طور به پلنر دستور بدهم که جاهای دیدنی «کم‌تر دیده شده» را برایم جست‌وجو کند؟

پس از وارد کردن نام شهر مقصد، زمان و روزهای مسافرت، در کادر پایین شهر مقصد، از میان «مشهور»، «متعادل» و «خوب ولی کم‌تر دیده شده» گزینه‌ی آخر ار انتخاب کنید تا پلنر بر اساس آن مکان‌ها و جاذبه‌هایی با شهرت کم‌تر را برای‌تان برگزیند.

من دوست دارم در مدت زمان طولانی مکان‌های گردشگری را ببینم، آیا برنامه‌ریز سفرزون امکان اعمال این سلیقه را برای من به‌وجود آورده است؟

بله. برای این‌که برنامه‌ی سفر شما بر اساس سلیقه‌تان در مدت زمان کوتاه، متوسط و زیاد برنامه‌ریزی شود، روی فلش «گزینه‌های بیش‌تر» کلیک کنید تا کادر جدیدی برای‌تان باز شود. در این کادر از میان «سریع‌گام»، «متوسط» و «آهسته و آسان»، گزینه‌ی آخر را انتخاب کنید تا زمان بیش‌تری برای بازدید از مکان‌های دیدنی در پلنر برای‌تان اعمال شود.

برای دیدن برنامه‌ی سفرم در یک نگاه باید چه‌کار کنم؟

برای دیدن برنامه‌ی سفرتان در یک نگاه، تب «مرور سریع» را از صفحه‌ی برنامه‌ی سفرتان انتخاب کنید. در این بخش کل سفرتان در یک قاب و به تفکیک نمایش داده شده است.

علامت انسان و ماشین روبه‌روی فاصله‌ی زمانی به چه معناست؟

بین هر کدام از نقاط و جاذبه‌های گردشگری جمله‌ای با عنوان فاصله‌ی زمانی نمایش داده شده است. این جمله مدت زمانی را که باید با پای پیاده یا ماشین فاصله‌ی این دو نقطه را طی کنید به‌ترتیب برای‌تان به نمایش درآورده است.

چه‌طور می‌توانم برنامه‌ی سفرم را با دیگران به اشتراک بگذارم؟

شما می‌توانید برای به اشتراک گذاشتن برنامه‌ی سفر با دوستان‌تان گزینه‌ی «این برنامه را به اشتراک بگذار» را در پایینِ برنامه‌‌ی سفر کلیک کنید.

چه‌طور می‌توان جاذبه‌ای را حذف یا اضافه کنم و برنامه‌ی سفرم را تغییر دهم؟

در بالا سمت چپ هر کدام از جاذبه‌های گردشگری یک علامت سطل هست. با کلیک روی آن، دو گزینه‌ی «حذف» و «حذف و جایگزین» برای‌تان به نمایش درمی‌آید. با انتخاب «حذف» نقطه گردشگری مورد نظر حذف می‌شود و در صورت انتخاب «حذف و جایگزین» آن نقطه با مکان دیگری در نزدیکی همان نقطه جایگزین می‌شود.

با ثبت نام در پلنر چه خدماتی به من داده می‌شود؟

شما با ثبت‌نام در پلنر سفرزون می‌توانید حساب کاربری شخصی‌تان را بسازید و جاذبه‌های گردشگری که دوست دارید را در پلنر وارد کنید. در این بخش پلن‌های جذاب و مورد علاقه‌تان را ذخیره کنید و مشخصات شخصی‌تان را تغییر دهید.

برنامه‌ریز سفر کدام مناطق را پوشش می‌دهد؟

برنامه‌ریز سفرزون هر روز در حال توسعه است. سفرزرون به کمک شما کاربران عزیز در حال توسعه‌ی آن است و تا امروز هزاران نقطه در سراسر ایران و جهان به برنامه‌ریز سفرزون اضافه کرده است.