شهر مشهد نقطه‌ای است که می‌تواند بسیاری از توقعات گردشگران برطرف کند. اگر علاوه بر زیارت امام رضا (ع) قصد آشنایی با جاذبه‌های مشهد را دارید با تور مشهد همراه شوید. این تور انتخابی است که دست شما را می‌گیرد و بسیاری از دیدنی‌های این شهر را می‌بینید. مشهد تنها به حرم امام رضا(ع) منحصر نیست و جاذبه‌های بسیاری دارد. از میان آن‌ها می‌توان به مراکز تفریحی مشهد، به خصوص پارک‌های آبی آشاره کرد. پس با این تور همراه شوید و جزئیاتی که شاید تا کنون در شهر مشهد فرصت بازدید از آن‌ها را پیدا نکرد‌ه‌اید را ببنید و لذت ببرید. شما می‌توانید با تور لحظه آخری مشهد همسفر شوید.

تاریخچه شهر مشهد

مشهد با تاریخی کهن پیوند خورده است. این خاک روزگاری طولانی پایتخت حکومت افشاریان بود و آثار بسیاری از همین درگوشه و کنار شهر به‌جا مانده است. این شهر که در ابتدا کوچک بود، با گذشت زمان و پیوند خوردن نامش با مرقد امام هشتم شیعیان، مشهد گسترش پیدا کرد. این توسعه با حضور عظیم دوستداران امام رضا(ع) که از سراسر جهان به این شهر سفر می‌کردند، بیشتر و بیشتر شد. این شهر که مانند سایر بخش‌های خراسان با بسیاری از روایت‌ها و اسطوره‌ها گره خورده است، همواره نام‌آورانی داشته که نام آن‌را ابدی کنند. از آن‌ها می‌توان به  فردوسی بزرگ، رودکی، خیام نیشابوری اشاره کرد.  برای آشنایی بیشتر با این شهر با تور مشهد راهی خراسان رضوی شوید.

بهترین زمان سفر به مشهد

مشهد در بسیاری از روزهای سال پر از جمعیت گردشگران است. با توجه به موقعیت مذهبی این شهر، در اعیاد و سایر مناسبت‌های دینی، مشهد بسیار شلوغ می‌شود. همچنین در همین روزها تور مشهد و سایر هزینه‌ها قیمت بالاتری دارند. اگر می‌خواهید با تور ارزان مشهد سفر کنید، روزهای خلوت‌‌تر را انتخاب کنید.

از نظر آب و هوایی، در نظر داشته باشید که بهار مشهد، بهترین ایام برای سفر به آن است. نشاط طبیعت و لطافت هوا در این فصل، سفری لذت‌بخش برای شما رقم می‌زند. تابستان‌های مشهد بسیار گرم و شلوغ است، در پاییز این گرما فروکش می‌کند، اما زمستان‌های مشهد بسیار خشک است وسرمای استخوان سوزی دارد.

در آخر اگر حال و هوای شهرهای مذهبی را در ایام خاص دوست دارید، برای سفر به مشهد درنگ نکنید.