شهر یاسوج، مرکز استان کهکیلویه و بویراحمد است که با عنوان یکی از زیباترین شهرهای ایران از نظر طبیعت خاص و بی‌نظیر خود معرفی می‌شود.
شهر یاسوج را به دلیل وجود مناظر زیبا و خیره‌کننده در آن، پایتخت طبیعت ایران نامیده‌اند. اگر با تور یاسوج به این شهر سفر کنید، می‌توانید شگفت‌انگیزترین مناظر طبیعی و خیره‌کننده‌ترین چشم‌اندازها را در آنجا ببینید.
بسیاری از افراد که علاقه‌مند به طبیعت و گشت و گذار در آن هستند، شهر یاسوج را به عنوان مقصد خود انتخاب می‌کنند.
در سفر با تور یاسوج به سرزمینی قدم می‌گذارید که طبیعت بکر و بی‌نظیرش، روحتان را به پرواز درخواهد آورد و پس از اتمام سفر، مطمئن باشید که تکه‌ای از قلبتان را در این منطقه جا می‌گذارید.

یاسوج کجاست؟

یاسوج شهری قدیمی، زیبا و کوهستانی در استان کهکیلویه و بویراحمد است که به عنوان مرکز این استان انتخاب شده‌است. در یاسوج می‌توانید بسیاری از مناظر طبیعی همچون مناطق کوهستانی، دشت‌ها، پارک‌ها، تاکستان‌ها، رودخانه و چشمه و آبشارهای بی‌نظیر و همچنین روستاهای خاص و زیبا را ببینید و از آن لذت ببرید.

زیبایی‌های طبیعی شهر یاسوج

در سفر با تور یاسوج، بیش از آنکه در داخل خود شهر باشید، بیشتر در اطراف شهر هستید، چرا که اکثر مکان‌های دیدنی آن خارج از شهر قرار دارند.
اگر با تور یاسوج به این منطقه سفر می‌کنید، می‌توانید پدیده‌های بی‌نظیری را همچون آبشار یاسوج، پارک‌های ساحلی و جنگلی، تنگه مهریان، تنگه گنجه‌ای، دریاچه سد شاه قاسم، پیست اسکی دنا و آبشار تنگه تامرادی در آن بیابید و با تماشای هر یک از آن‌ها، چشمانتان را از زیبایی پر کنید.

بهترین زمان سفر با‌ تور یاسوج به این منطقه چه زمانی است؟

از آنجایی که یاسوج در گروه شهرهای سردسیری و کوهستانی جای می‌گیرد، در دو فصل بهار و تابستان در بهترین حالت آب و هوایی خود قرار می‌گیرد و برای سفر با تورهای ارزان قیمت و دسته جمعی بسیار مناسب است. هوای خنک و دلپذیر این منطقه، مسافران تور یاسوج را به وجد خواهد آورد.
بنابراین اگر قصد سفر به یاسوج را دارید، حتما برنامه‌ریزی سفرتان را با تور یاسوج در بازه زمانی اردیبهشت ماه تا اواخر شهریور انجام دهید.

چگونه به یاسوج سفر کنیم؟

برای سفر به یاسوج می‌توانید یکی از وسایل نقلیه ماشین، اتوبوس و هواپیما را انتخاب کنید.
بهترین مسیر سفر از تهران به یاسوج به صورت زمینی، این است که وارد اتوبان تهران_قم‌ شوید و پس از‌ گذشتن از شهرهای کاشان و و اصفهان به یاسوج برسید.
مدت زمان سفر زمینی به یاسوج در حدود ۹ ساعت و مدت زمان سفر هوایی به این شهر زیبا، نزدیک به ۲ ساعت است.

دانستنی‌های سفر با تور یاسوج

در سفر با تور یاسوج، باید بدانید که سفر شما یک سفر طبیعت‌گردی است. بنابراین به مناطقی از طبیعت خواهید رفت که نیازمند طی مسیر به صورت پیاده است.
برای سفر به این منطقه، حتما یک کوله پشتی مناسب با تورهای چند روزه به همراه داشته باشید و وسایلتان را سبک و حجم انتخاب کنید. داشتن یک کفش مناسب و راحت برای پیاده‌روی در طبیعت، از ملزومات اساسی سفر با تور یاسوج است. اگر قصد شب ماندن در طبیعت و برپایی کمپ دارید، کیسه خواب، زیرانداز، چراغ قوه و دیگر وسایل کمپینگ را فراموش نکنید.
حتما یک یا چند کیسه زباله به همراه داشته باشید تا طبیعت بی‌نظیر این منطقه آلوده نشود. از روشن کردن آتش تا حد امکان خودداری کنید و از خوابیدن و اتراق در حریم رودخانه‌ها بپرهیزید.
در سفر با تور یاسوج حتما با گروه همراه باشید و به توصیه‌های تورلیدر توجه کنید.

اگر به سفرهای طبیعت‌گردی و کشف مکان‌های جدید و دیدنی علاقه‌مند هستید و یا اگر به دنبال هیجان و یک سفر دسته‌جمعی بانشاط می‌گردید، هر چه زودتر برای خرید تور یاسوج اقدام کنید.