وقت سفارت یکی از آن دسته پرسش هایی است که معمولا افراد راجع به آن اطلاعاتی ندارند. در این قسمت به بررسی کامل نحوه گرفتن وقت سفارت سوئد، آمریکا و هلند به صورت مرحله به مرحله می پردازیم و نکات لازم برای آن را بیان می کنیم.

saadatrent

چگونه وقت برای سفارت بگیریم؟

یکی از مهم ترین بخش های گرفتن ویزا، گرفتن وقت برای سفارت و از سوی دیگر، ارائه کامل مدارک و نیز قانع کردن مصاحبه و آفیسر است. به طور کلی، برای اخذ زمان مراجعه به سفارت که با عنوان Appointment نیز شناخته می شود، باید به ۲ روش عمل کنید. اولین راهکار آن است که باید به خود سفارت و یا وب سایت آن مراجعه کرده و درخواست خود را ثبت کنید. دومین روش برای زمانی است که سفارت بخشی از فعالیت های خود را برون سپاری کرده باشد که در این صورت لازم است از طریق وب سایت یا مراجعه به کارگزاری سفارت، اقدام به اخذ وقت برای مراجعه به سفارت نمایید. در این صورت لازم است در کارگزاری برون سپاری شده ثبت نام کرده، با آنها ارتباط برقرار کنید، سپس روند اخذ ویزا و وقت سفارت را از آنجا پیگیری کنید.

بسته به اینکه درخواست و دریافت وقت سفارت کشور مد نظر شما چگونه است، لازم است برای هر کدام تحقیق کرده و طبق آن پیش بروید.

Flytoday

چگونه وقت سفارت سوئد بگیریم؟

اولین مورد در این بخش، گرفتن وقت سفارت سوئد است. این سفارت با هیچ مرکز یا آژانسی همکاری ندارد و معمولا گرفتن ویزای آن سخت است. در این حالت برای گرفتن وقت برای سفارت این کشور بایستی مراحل زیر را طی کنید:

 1. ابتدا بایستی به وب سایت سفارت این کشور مراجعه کنید؛ چرا که گرفتن وقت برای سفارت به صورت اینترنتی انجام می شود.
 2. حال بایستی به قسمت book appointment مراجعه کنید. برای این کار در صفحه اصلی سایت، در قسمت “Frequently Asked Question” به سوال “How can I get an appointment to visit …” کلیک کنید.
 3. حال مطابق با راهنمای منو که به فارسی نیز ترجمه شده است، مراحل را طی کنید.
 4. همچنین شما می توانید با کلیک روی اولین لینک، ویدیو آموزش کامل گرفتن وقت برای سفارت سوئد را مشاهده کنید.
 5. توجه کنید که برای گرفتن وقت برای سفارت این کشور باید یک اکانت بسازید و اطلاعات صحیح را وارد کنید. حال پس از ورود به اکانت، فرم های مربوطه را پر کنید.
 6. در انتها یک زمان مناسب برای این مورد تعیین کنید.
 7. هزینه ویزا در مرحله آخر بایستی با یکی از کارت های بین المللی ویزا یا مستر کارت پرداخت شود.

 

درخواست و دریافت وقت سفارت1

چگونه وقت سفارت آمریکا بگیریم؟

گرفتن وقت سفارت آمریکا از طریق اینترنتی انجام می شود اما لازم است برای همان کشوری که می خواهید به نمایندگی این کشور سفر کنید، ثبت نام انجام شود. برای این کشور پروسه زیر را طی کنید:

 1. ابتدا برای گرفتن وقت سفارت آمریکا بایستی به وب سایت ais.usvisa-info مراجعه کنید.
 2. سپس بایستی در اولین قدم فرم DS 160 را پر کنید و یک کد دریافت نمایید.
 3. حال بایستی در سایت اقدام به انتخاب آدرس سفارتی که می خواهید به آنجا بروید، کنید
 4. شما می توانید از بین کشورهای همسایه ایران یعنی ترکیه، امارات، ارمنستان و یا عمان اقدام کنید.
 5. حال حساب کاربری خود را تکمیل کرده و تمام موارد خواسته شده را در آن وارد کنید.
 6.  هزینه غیر قابل بازگشت ویزا را برای این کشور پرداخت نمایید. این هزینه در حدود ۱۶۰ دلار با توجه به ویزا است.

چگونه وقت سفارت هلند بگیریم؟

همچنین راجع به وقت سفارت هلند با توجه به اینکه این وظیفه برون سپاری شده است، لازم است از طریق کارگزاری VFSGlobal اقدام کنید. هزینه گرفتن وقت سفارت برای این کشور در حدود ۳۰۰ هزار تومان است (که پس از تایید قرار ملاقات برگشت داده می شود) و مصاحبه ندارد. برای گرفتن وقت این سفارت مراحل زیر را طی کنید:

 1. اولین مرحله در نحوه اخذ وقت سفارت آن است که به سایت VFSGlobal مراجعه کرده و بخش کشور هلند را انتخاب نمایید.
 2. حال در این سایت یک اکانت برای خود بسازید.
 3. سپس ابتدا به قسمت روبرو مراجعه کنید Schedule Appointment
 4. حال بایستی فرم مورد نظر را پر کرده، ویزای مورد نظر خود را انتخاب کنید.
 5. سپس از قسمت  Add Customer درخواست وقت برای سفارت خود را ثبت کنید.
 6. مشخصات فرم ویزا را پر کنید و زمان مدنظر خود را انتخاب کنید.

توجه کنید که هزینه ویزا هلند در حدود ۸۰ یا ۴۰ (بزرگسالان با توجه به رده سنی ۱۲ سال به بالا و بین ۶-۱۲ سال) + ۲۰ یورو کارمز کارگزاری است.

درخواست و دریافت وقت سفارت2

مدارک لازم اخذ وقت برای سفارت

از جمله مدارک لازم برای اخذ وقت سفارت برای کشورهای نام برده شده باید گفت:

سوئد

بیمه مسافرتی، دعوت نامه، بلیط رفت و برگشت، رسید پرداخت هزینه، تمکن مالی، عکس ۳.۵ در ۴.۵، اسناد شغلی قابل استعلام و غیره.

آمریکا

مدارک هویتی از جمله پاسپورت و کارت ملی، تاییدیه واریز به سفارت، دو قطعه عکس ۵ در ۵، سند ازدواج یا طلاق، تاییدیه فرم DS-160، رسید پرداخت برای هزینه ویزا، فرم DS-2019، مدارک تمکن مالی، مدارک مربوط به سربازی، پرینت گردش حساب ۶ ماهه حساب بانکی به زبان انگلیسی.

هلند

گذرنامه، عکس پرسنلی، رزرو پرواز، هتل، مدارک مالی و تمکن و گردش حساب ۳ ماهه، بیمه مسافرتی، تکمیل فرم و رضایت نامه محضری.

نکات لازم برای گرفتن وقت برای سفارت

توجه کنید که برای گرفتن وقت برای سفارت سوئد می توانید از قسمت Frequently Asked Questions در وب سایت سفارت این کشور، اطلاعات بیشتری را بدست آورید. در اخذ ویزا و گرفتن وقت برای سفارت کشور های سوئد و آمریکا، پرداخت مبلغ ویزا باید از طریق کارت های بین المللی مستر کارت یا ویزا کارت انجام شود.

همچنین شما می توانید برای گرفتن وقت بعد از ساعت ۱۴ به صورت پرایم (برای سفارت هلند)، اقدام به پرداخت ۴۰ یورو (اختیاری) اضافه تر از هزینه معمولی نمایید. برای مسافرت به یک کشور خارجی، گذرنامه شما باید حداقل ۶ ماه اعتبار داشته باشد تا یک ویزای ۳ یا ۶ ماهه برای آن درج شود. هزینه گرفتن وقت سفارت هلند برای کودکان زیر ۶ سال رایگان است اما کارمزد VFS Global همچنان از هر فرد گرفته می شود. در برخی موارد، عکس ارائه شده نباید با عکس پاسپورت یکی باشد.