سایدا سفر

اگر خیلی اهل دیدن فیلم‌های اکشن و یا بازی‌های تفنگی باشید، حتما چند باری در خیالات خود یک سناریوی پلیسی را ساخته‌اید. اما برای اجرای این سناریو، به یک باند خلاف‌کار، اسلحه و تیراندازی احتیاج دارید! یک تیراندازی واقعی قطعا شدنی نیست. اما نظرتان راجع به پینت بال چیست؟ پینت بال یک ورزش هیجان انگیز، شاد و مفرح است که می‌توانید به صورت تیمی انجام دهید و تمام فانتزی‌های درون ذهن خود را اجرایی کنید. یک تیم تبدیل به تیم پلیس و تیم دیگر می‌تواند تیم تبهکار باشد! برای برد نیاز به استراتژی جنگی دارید. باید پشت وسایل مختلف پنهان شوید و دیگران را غافلگیر کنید! این بازی به اندازه یک تیراندازی واقعی هیجان انگیز است. پس با سفرزون همراه شوید تا همه چیز را درباره این بازی بدانید و با مراکز مهم آن آشنا شوید.

بازی‌ای با هیجانی بی حد و مرز

پینت بال
پینت بال

همانطور که به صورت مختصر اشاره کردیم، پینت بال یک بازی گروهی بسیار هیجان انگیز است که در آن باید به حریف خود تیراندازی کنید! البته طبیعی است که تیر‌های اسلحه مخصوص این بازی واقعی نیستند و اصلا آسیبی به طرف مقابل وارد نمی‌کنند. در این بازی از تیر‌های پلاستیکی استفاده می‌شود که درون آنها رنگ محلول در آب وجود دارد. زمانی که تیر به یکی از بازیکنان اصابت کند، از هم می‌پاشد و اثر رنگ را روی بازیکن حریف به جای می‌گذارد. این یعنی آن بازیکن تیر خورده و باید از دور مسابقه خارج شود.

قوانین بازی بسیار ساده است. شما به دو گروه مساوی تقسیم می‌شوید. سپس پیش از شروع بازی، پشت آیتم‌های مختلف پنهان می‌شوید. پس از آن داور دستور شروع بازی را می‌دهد. هر دو تیم به سمت هم حمله‌ور می‌شوند. جنگ در همین لحظه آغاز می‌شود! شما باید به تیم مقابل ضربه بزنید و بازیکنان آنها را از دور مسابقه خارج کنید. در حال حاضر انواع مختلفی از اسلحه های پینت بال وجود دارد. برخی از آنها شباهت زیادی به اسلحه واقعی دارند و به همین خاطر هیجان‌انگیزتر هستند. این بازی می‌تواند یک تفریح خانوادگی عالی باشد. هر یک از اعضای خانواده که بیش از ۱۰ سال سن داشته باشند، می‌توانند در این بازی هیجان‌انگیز شرکت کنند.

معرفی برترین مراکز پینت بال در تهران

با همه این تفاسیر، قطعا به این بازی علاقه‌مند شده‌اید. اما برای اینکه این بازی را تجربه کنید، باید با مراکز مختلفی که برگزار کننده آن هستند، آشنا شوید. پارامتر‌های مختلفی را باید برای انتخاب یک مرکز پینت بال حرفه‌ای در نظر بگیرید. به همین دلیل شاید برای شما کار ساده‌ای نباشد که بهترین مراکز برگزار کننده مسابقات پینت بال را پیدا کنید. ما قصد داریم تا چند مورد از برترین مراکز را به شما معرفی کنیم تا با خیال آسوده آنها را انتخاب نمایید.

 پینت بال مجموعه ورزشی رازی

مرکز پارک رازی
مرکز پارک رازی

این مرکز در منطقه ۱۱ شهرداری تهران قرار گرفته و کانیمانگا نام دارد. زمین بازی این مرکز ماسه‌ای – خاکی است و حدود شش هزار متر مربع وسعت دارد. کیفیت وسایل، ادوات و تجهیزات این مرکز نسبتا ایده‌آل است و در اینجا می‌توانید ساعت‌ها به همراه خانواده خود تفریح کنید. در زمینه امکانات رفاهی و خدماتی این مجموعه اصلا نیازی به نگرانی نیست. شما در این مرکز می‌توانید از امکاناتی همچون بوفه، پارکینگ، رختکن و جایگاه تماشاچیان استفاده کنید. در ضمن بسیاری از کسانی که به مرکز پینت بال پارک رازی مراجعه می‌کنند، حتما سری هم به دریاچه قایقرانی پارک رازی می‌زنند. پس با این کار می‌توانید یک روز کامل را برای تفریح خود در نظر بگیرید.

آدرس مرکز پارک رازی : میدان انقلاب، خیابان کارگر جنوبی، بین میدان قزوین و میدان گمرک، پارک رازی، جنب دریاچه قایقرانی

ساعت کار : ۱۰-۲۲

شماره تماس : ۰۹۳۷۸۲۵۶۶۵۱

هزینه ورودی : ۱۰ هزار تومان

مرکز پینت بال صبا

مرکز پینت بال صبا
مرکز پینت بال صبا

مرکز پینت بال صبا در حقیقت جزئی از مجموعه تیر اندازی مهام است. مجموعه تیر اندازی مهام یکی از باشگاه‌های اصلی تیراندازی تهران محسوب می‌شود و حالا برای تفریح بیشتر بازدیدکنندگان خود، پینت بال صبا را نیز احداث کرده. زمین این بازی از چمن مصنوعی ساخته شده و وسعت خیلی زیادی ندارد. اما موانع زیادی برای پنهان شدن در آن وجود دارد. نورپردازی زمین در این مرکز بسیار عالی است. به همین دلیل شما می‌توانید تا پاسی از شب در این زمین بازی کنید. در این مرکز خانم‌ها و آقایان می‌توانند به صورت همزمان بازی کنند. این مرکز دارای پارکینگ مستقل است، پس لازم نیست نگران جای پارک خودروی خود باشید.

آدرس مرکز پینت بال صبا : اتوبان شهید بابایی شرق به غرب، بعد از پل لواسان، جنب بوستان یاس فاطمی، مجموعه تیراندازی مهام، پینت بال صبا

ساعت کار : ۸-۲۴

شماره تماس : ۰۹۱۰۰۰۴۶۷۱۲

هزینه ورودی : ۱۰ هزار تومان

مرکز پینت بال المپیک

مرکز پینت بال المپیک
مرکز پینت بال المپیک

مرکز پینت بال المپیک برای ساکنین جنوب و جنوب غرب تهران بسیار ایده‌آل است. این باشگاه در منطقه ۱۹ شهرداری قرار گرفته و مساحت نسبتا زیادی دارد. این مرکز به تازگی و در سال ۱۳۹۶ احداث شده است. به همین دلیل اکثر وسایل آن جدید است و احتمال خرابی تفنگ‌های آن بسیار کم خواهد بود. شما می‌توانید از امکاناتی همچون بوفه و جایگاه مخصوص تماشاگران استفاده کنید و ساعت‌ها در این مرکز خوش بگذرانید. همانند سایر مراکز، در مرکز المپیک نیز خانم‌ها و آقایان می‌توانند کنار هم بازی کنند. زمین بازی المپیک چمن مصنوعی است و چندین و چند مانع مختلف برای پنهان شدن وجود دارد.

آدرس پینت بال المپیک: بزرگراه آزادگان، بزرگراه شهید کاظمی شمال، خیابان شکوفه، میدان ثارالله، جنب تالار یاس

ساعت کار : ۱۱-۲۲

شماره تماس : ۰۹۲۲۶۵۰۵۵۱۶

هزینه ورودی : هفت هزار تومان

مرکز پینت بال فارست

مرکز پینت بال فارست
مرکز پینت بال فارست

مرکز پینت بال فارست، جزئی از مجموعه ورزشی برق آلستوم واقع در ستارخان است. تمام کسانی که به این مجموعه ورزشی مراجعه کرده باشند، در مورد کیفیت و وسعت آن اطلاعات کافی دارند. به همین ترتیب، باید بدانید که زمین پینت بال فارست نیز نسبتا وسیع بوده و از کیفیت و استاندارد بسیار بالایی برخوردار است. به همین دلیل حتی مسابقات پینت بال بین باشگاهی نیز در همین زمین برگزار می‌شود. زمین این مرکز چمن مصنوعی است و موانع مختلفی برای پنهان شدن دارد. به دلیل استاندارد بالا و کیفیت مطلوب، این مرکز در اکثر مواقع شلوغ است. معمولا افرادی که به فارست مراجعه می‌کنند، حتما از سایر امکانات مجموعه آلستوم مثل استخر، سونا، تنیس، اسکیت یا بدنسازی آن نیز استفاده خواهند کرد.

آدرس مرکز فارست : ستارخان، کوچه جهانی نسب، مجموعه برق آلستوم، پینت‌بال فارست

ساعت کار : ۸:۳۰ – ۲۳:۳۰

شماره تماس : ۰۹۱۹۱۱۱۱۲۴۵

هزینه ورودی : ۱۲ هزار تومان

مرکز پینت بال شهاب

مرکز پینت بال شهاب

قطعا یکی از قدیمی‌ترین، بهترین و کامل‌ترین مراکز پینت بال در تمام تهران، باشگاه شهاب است. این باشگاه در سال ۱۳۹۳ داخل ورزشگاه محبوب تختی افتتاح شد. به همین دلیل اکثر ساکنین شرق و جنوب شرق تهران، این مرکز را برای تفریح خود انتخاب می‌کنند. البته شاید نام باشگاه پینت بال شهاب را در منطقه دیگری از تهران نیز دیده باشید. باید بدانید که باشگاه شهاب در ابتدا داخل مجموعه‌ای دیگر مشغول به کار بود و در نهایت به ورزشگاه تختی منتقل شد.

مرکز پینت بال شهاب حدود هشت هزار متر مربع وسعت دارد و این باعث شده تا بتواند چهار زمین مجزای پینت بال داشته باشد. طراحی هر یک از این زمین‌ها منحصر به فرد است و با دیگری تفاوت دارد. به همین دلیل سناریو‌های مختلفی را می‌توانید در هر یک اجرا کنید. تمام زمین‌های بازی چمن مصنوعی دارند و موانع بسیار جذابی مثل مینی بوس یا وسایل ساختمان سازی در این زمین ها قرار داده شده‌ است. امکانات این مجموعه بسیار کامل است و می‌توانید از پارکینگ ورزشگاه نیز استفاده کنید.

آدرس مرکز پینت بال شهاب : بزرگراه بسیج، بعد از پل کلاهدوز، خیابان هجرت، ورزشگاه تختی

ساعت کار : ۶-۲۴

شماره تماس : ۰۲۱۳۳۲۲۸۴۲۴

هزینه ورودی : ۱۲ هزار تومان

پینت بال باشگاه شوتر

مرکز شوتر
مرکز شوتر

باشگاه شوتر در مجموعه ورزشی جماران و منطقه یک تهران قرار دارد. در این مجموعه امکانات دیگری همانند بدنسازی، سالن فوتبال، زمین تنیس، زمین اسکیت، رستوران، پارکینگ، کافی‌شاپ و استخر نیز وجود دارد. پس اگر قصد دارید مسیری طولانی را به سمت جماران بپیمایید، باید بدانید که می‌توانید از تمامی این امکانات استفاده کنید. این مرکز جزء پیشرفته‌ترین مراکز پینت بال محسوب می‌شود و تنها باشگاهی به شمار می‌آید که مجهز به مارکر‌های ویژه و ماسک‌هایی با لنز‌های دوجداره است. امکان فیلم برداری از بازی در این مرکز وجود دارد و شما می‌توانید از زمین بازی برای برگزاری جشن‌های مختلف نیز استفاده کنید. نقطه تمایز مرکز شوتر، در زمین کوهستانی آن به مساحت سه هزار متر مربع است که موقعیت خاصی را برای تجربه هیجان ایجاد کرده.

آدرس مرکز پینت بال شوتر : جماران، خیابان یاسر، کوچه خلیلی، مجموعه پارسیان

ساعت کار : ۹-۲۴

شماره تماس : ۰۹۱۲۴۸۸۷۳۲۶

هزینه ورودی : ۱۲ هزار تومان

مرکز پینت بال سرخه حصار

مرکز پینت بال سرخه حصار

سرخه حصار یکی از معروف‌ترین پارک‌های جنگلی شرق تهران محسوب می‌شود. این پارک جنگلی وسعت بسیار زیادی دارد و تفریحات مختلفی را می‌توان در آن تجربه کرد. به همین دلیل مرکز پینت بال سرخه حصار را افتتاح کردند تا در بافت جنگلی، تجربه هیجان را به واقعیت نزدیک‌تر کنند. جالب است بدانید که به تازگی بازی لیزر تگ نیز به این مرکز اضافه شده. منحصر به فردترین زمین بازی پینت بال در تهران متعلق به همین مرکز است. زمین بازی سرخه حصار، دو هزار متر وسعت دارد و در دل پارک جنگلی قرار گرفته. پس علاوه بر موانع مختلف برای پنهان شدن، می‌‌توانید دقیقا شبیه فیلم‌های جنگی، پشت درختان نیز سنگر بگیرید! در ضمن اگر به تیراندازی علاقه‌مند هستید، می‌توانید از باشگاه تیراندازی با کمان یا باشگاه تفنگ بادی آن بازدید کنید.

آدرس مرکز سرخه حصار : سه راه تهرانپارس، بزرگراه یاسینی، پارک جنگلی سرخه حصار، مجموعه ورزشی سرخه حصار

ساعت کار : ۹-۲۱

شماره تماس : ۰۹۱۰۹۲۳۳۰۳۸

هزینه ورودی : ۲۰ هزار تومان

مرکز پینت بال پرواز

مرکز پینت بال پرواز
مرکز پینت بال پرواز

مرکز پینت بال پرواز مخصوص کسانی است که در شمال غرب تهران زندگی می‌کنند. مجموعه پرواز فعالیت خود را از سال ۱۳۹۴ آغاز کرده و در محله فرحزاد تهران واقع شده. زمین این مرکز جزء معدود زمین‌هایی است که در سالن سرپوشیده قرار گرفته. به همین دلیل شرایط آب و هوایی مثل باران و برف هم نمی‌تواند برای تفریح شما مشکلی ایجاد کند. یکی از مزایای اصلی این مرکز، به کارگیری دستگاه مه ساز است. با نورپردازی، تولید مه و پخش موسیقی، هیجان مسابقات پینت بال را چندین برابر می‌کنند. در این باشگاه امکاناتی همچون جایگاه استراحت و بوفه نیز وجود دارد و می‌توانید از آنها استفاده نمایید .

آدرس مرکز پینت بال پرواز : سعادت آباد، میدان بوستان، سه راه فرحزاد، زیر پل یادگار

ساعت کار : ۹-۲۲

شماره تماس : ۰۹۱۰۱۹۹۴۰۷۵

هزینه ورودی : ۱۲ هزار تومان

مرکز پینت بال دانیال

مرکز پینت بال دانیال
مرکز پینت بال دانیال

یکی از بزرگ‌ترین مراکز پینت بال که در شمال تهران قرار گرفته، مرکز دانیال نام دارد. زمین بازی این مرکز حدود پنج هزار متر مربع است و از موانع جذابی همچون خودروی جیپ جنگی در آن استفاده شده. همچنین وجود سنگر‌های جنگی باعث شده تا حس درگیری بیشتری به شما القاء شود و هیجان مضاعفی را تجربه کنید. زمین این مرکز کاملا طبیعی است و از ترکیب خاک و چمن به وجود آمده. همچنین مجموعه دانیال دارای امکانات دیگری مثل فوتبال دستی، کلاب واقعیت مجازی، پیست کارتینگ، ایر هاکی، رستوران، پارکینگ و کافه است. پس می‌توانید در این مجموعه، یک روز کامل خود را به تفریح اختصاص دهید.

آدرس مرکز دانیال: بلوار اندرزگو، خیابان آجودانیه، انتهای کوچه سیزدهم شرقی، مجموعه ورزشی دانیال

ساعت کار : ۸-۲۴

شماره تماس : ۰۲۱۲۲۸۱۰۱۴۹

هزینه ورودی : ۲۲ هزار تومان

مرکز پینت بال شایراد

مرکز پینت بال شایراد
مرکز پینت بال شایراد

مرکز شایراد را می‌توان جزء قدیمی‌ترین مراکز پینت بال تهران دانست. این باشگاه فعالیت حرفه‌ای خود را از سال ۱۳۹۰ آغاز کرده و از آن زمان تا به امروز طرفداران زیادی را به دست آورده. شایراد در مجموعه ورزشی آزادی قرار گرفته و با زمینی به وسعت ۱۰۰۰ متر مربع، جزء بزرگ‌ترین مراکز بازی پینت بال محسوب می‌شود. تجهیزات این مرکز بسیار کامل است. لباس مخصوص، ماسک، دستکش، زانو بند، گردن پوش و مارکر‌های این مجموعه کاملا به روز و مجهز هستند. شایراد با پخش موسیقی مخصوص و نورپردازی منحصر به فرد توانسته هیجان بیشتری را به مشتریان خود القاء کند و همین را می‌توان دلیل محبوبیت آن دانست. در ضمن این مرکز نزدیک کارتینگ آزادی قرار گرفته. پس می‌توانید با یک تیر دو نشان بزنید!

آدرس مرکز شایراد : مجموعه ورزشی آزادی، بخش شرقی، پس از فدراسیون تیراندازی، پارکینگ چهارده، مجموعه کارتینگ

ساعت کار : ۸:۳۰ – ۲۳:۳۰

شماره تماس : ۰۲۱۴۴۱۳۳۴۶۲

هزینه ورودی : ۱۵ هزار تومان

مرکز پینت بال باشگاه انقلاب

مرکز پینت بال باشگاه انقلاب
مرکز پینت بال باشگاه انقلاب

در نهایت باید به سراغ بهترین، محبوب‌ترین، قدیمی‌ترین و مجهزترین مرکز پینت بال تهران، یعنی باشگاه انقلاب برویم. همانطور که می‌دانید، باشگاه انقلاب یکی از لوکس‌ترین، مجهزترین و بزرگ‌ترین مجموعه‌های ورزشی تمام تهران به شمار می‌آید. جالب است بدانید که اولین باشگاه پینت بال، با نام باشگاه آذرخش یا همان ماتریکس در همین مجموعه ورزشی احداث شده. زمین بازی آذرخش حدود سه هزار متر مربع است و در سالنی سرپوشیده قرار گرفته. شاید تعجب کنید اگر بدانید که این زمین جزء بزرگ‌ترین سالن‌های سرپوشیده پینت بال تمام جهان محسوب می‌شود!

در این زمین بازی، از آبشار، رودخانه، غار و حتی پل هوایی معلق استفاده شده تا هیجان را به حداکثر خود برساند. در ضمن این باشگاه برای احترام به حق بانوان، علاوه بر سانس خانم‌ها و آقایان، سانسی مخصوص خانم‌ها در نظر گرفته. در این سانس‌، حتی دو داور بازی نیز خانم هستند و جایگاه مخصوص تماشاگران خانم نیز در اختیار آنها قرار می‌گیرد. اگر به دنبال هیجان عالی، تجهیزات با کیفیت و سالنی سرپوشیده می‌گردید، بهترین گزینه برای شما باشگاه آذرخش باشگاه انقلاب خواهد بود. در این باشگاه می‌توانید از سایر امکانات مجموعه انقلاب نیز استفاده کنید. همچنین با وجود پارکینگ اختصاصی، نیازی نیست نگران جای پارک خودروی خود باشید.

آدرس مرکز باشگاه انقلاب : خیابان ولیعصر، ابتدای بزرگراه نیایش، پس از خروجی کردستان، باشگاه ورزشی انقلاب

ساعت کار : ۸-۲۲

شماره تماس : ۰۲۱۲۲۰۲۰۵۱۶

هزینه ورودی : ۵۰ هزار تومان

 

پینت بال ایران زمین

مرکز پینت بال ایران زمین از دیگر مراکز جذاب و دوست‌داشتنی برای این بازی هیجان‌انگیز است. این باشگاه پینت بال در محدوده شهرک غرب و خیابان ایران زمین قرار دارد. تجهیزات کامل، مساحت زیاد، قیمت مناسب و حضور مربی و ناظر در زمین باعث شده که این مرکز پینت بال در میان علاقه‌مندان این ورزش بسیار محبوب باشد. تجهیزات این بازی را می‌توانید از خود باشگاه دریافت کرده و بازی را در دو تیم‌ ۷ تا ۱۰ نفره شروع کنید.

 

آدرس مرکز پینت بال ایران زمین: تهران، میدان صنعت (شهرک غرب)، خیابان ایران زمین، بعد از خیابان گلستان، انتهای خیابان جنگل ۱۸ هکتاری.

تلفن: ۰۲۱۸۸۵۸۱۰۶۸

ساعت کاری: ۱۰ صبح الی ۲۲ شب.

هزینه ورودی: متوسط

 

نکاتی که در بازی باید مد نظر داشته باشید

  • حتما از تجهیزات خود به صورت کامل استفاده کنید، در صورتی که تجهیزات شما حین بازی آسیب دیدند، سریعا بازی را ترک کرده و به داور اطلاع دهید
  • به هیچ وجه تلاش نکنید پس از رنگی شدن، رنگ را پاک کنید و به بازی ادامه دهید، این کار خطا است
  • تلاش کنید دیگران را غافلگیر نمایید
  • به هیچ وجه از فاصله نزدیک شلیک نکنید، شما می‌توانید در فاصله نزدیک از حریف خود بخواهید تسیلم شود، شلیک از فاصله نزدیک بسیار دردناک است
  • بهتر است تنها به جلیقه و ماسک حریف شلیک کنید. شلیک به ران پا یا دست ممکن است بسیار دردناک باشد
  • تیر کافی برای بازی خود تهیه کنید
  • حریف و یار خود را به خوبی بشناسید
  • کودکان زیر ۱۰ سال حق شرکت در بازی را ندارند

خب سفرزونی عزیز، نظرتان در مورد این بازی چیست؟ به نظر شما چنین بازی‌هایی برای کودکان بالای ۱۰ سال مناسب است؟ آیا تا به حال در این مسابقه شرکت کرده‌اید؟ به نظر شما کدام مرکز را می‌توان به عنوان بهترین مرکز پینت بال تهران دانست؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید. فراموش نکنید که ما منتظر دیدن نظرات شما عزیزان همراه هستیم.


برای آشنایی بیشتر با دیدنی های تهران کلیک کنید.