ایران پر از منطقه‌های بهشتی است و در گوشه و کنار آن می‌شود رنگی از هنر و سخاوت خدا را به چشم دید. گرگان یکی از مناطقی است که هنر طبیعت در آن غوغا می‌کند و سهم زیبایی آن در بین جاهای دیدنی ایران بسیار است. برای رفتن به جاهای دیدنی گرگان با سفرزون همراه شوید و لذت یک سفر بهشتی را تجربه کنید.

پارک جنگلی النگدره ، افسانه‌ای چهار فصل در میان جاهای دیدنی گرگان

پارک جنگلی النگدره ، از دلفریب‌ترین جاهای دیدنی گرگان است که زیبایی خود را در تمام فصل‌ها حفظ می‌کند، اما بیش‌تر محبوبیت آن به پاییزهای رویایی‌اش است. این پارک در ۵ کیلومتری جنوب غربی شهر گرگان، نزدیک پارک جنگلی ناهارخوران قرار دارد. اگر به دنبال رفتن به جایی هستید که تصویری از پاییز، شبیه آن‌چه در قصه‌‎ها و افسانه‌ها شنیده‌اید را به چشم ببینید، باید به النگدره بروید. در این جنگل زیر طاقی از درختان پیاده‌روی کنید، سمفونی زیبای رودخانه را گوش کنید و از شیطنت برگ‌های رنگارنگ و خنکای دلچسب پاییز غرق لذت شوید.

پارک جنگلی النگدره
پارک جنگلی النگدره

پارک جنگلی ناهارخوران ، طبیعت ژوراسیک گرگان

اگر حدود ۸ کیلومتر از مرکز شهر گرگان به سمت جنوب این شهر بروید، در دامنه‌های کوه به بهشتی می‌رسید که آب‌وهوای دلچسب و غوغای درختان رنگارنگش هوش از سرتان می‌برد. جنگل ناهارخوران از دل دوران ژوراسیک سر برآورده و به شکل جواهری، حوالی گرگان را زینت داده است. این پارک جنگلی از جذاب‌ترین جاهی دیدنی گرگان است که سهم گردشگری بالایی در این منطقه دارد و مکان مناسبی برای گردشگری و طبیعت‌گردی در نواحی شمالی ایران است. در این جنگل حسابی پیاده‌روی کنید و لحظه‌های خودتان را با آرامش چشمه‌های زلال و طراوت درختان این بهشت شمالی شریک شوید.

پارک جنگلی ناهارخوران
پارک جنگلی ناهارخوران

دریاچه توشن ، زلالی آب در آغوش سرسبزی درختان

در بین جاهای دیدنی گرگان ، روستای توشن در النگدره که در ۵ کیلومتری جنوب شهرستان گرگان واقع شده است را فراموش کنید. در این روستا دریاچه سد توشن با تصویر زیبایی که از طبیعت بکر پیش رویتان می‌گذارد، شما را غرق فضای خلسه‌آور خود می‌کند. خاصیت روستای توشن، سادگی دلفریبی است که در گوشه‌به‌گوشه‌ی آن مشهود است و دریاچه‌ی آن یکی از بهترین جاهایی است که می‌شود برای گشت‌وگذار به سراغش رفت. آببندانی که در این روستا وجود دارد با همدستی سرسبزی جنگل اطرافش، دریاچه‌ای خواستنی در دل طبیعت به‌وجود آورده که بهانه‌ای شیرین برای اتراق و وقت‌گذارانی است.

دریاچه توشن
دریاچه توشن

جنگل توسکستان ، پبچ‌وخم‌هایی که شما را به طبیعتی رمانتیک می‌رساند

در جنوب شرقی گرگان با فاصله‌ای نزدیک به ۱۳ کیلومتر، جاده‌ای منتهی به طبیعتی شمالی نابی جا خوش کرده که زیبایی چشمگیر جنگلی‌اش، چهره‌ی رمانتیک طبیعت را به شما نشان می‌دهد. مسیر جاده‌ی توسکستان که طول آن به ۳۰ کیلومتر می‌رسد، با زیبایی روستایی و جنگلی مزین شده است. در بین جاهای دیدنی گرگان حتماً  سری به جنگل توسکستان بزنید و با راندن در جاده‌ی افسانه‌ای آن که در پاییز زیبایی‌اش به اوج می‌رسد، سفری آرامش‌بخش را تجربه کنید.

جنگل توسکستان
جنگل توسکستان – عکس از تابناک

دهکده جهان نما ، کوهستانی به زیبایی آلپ

برای تجربه‌ی زندگی در روزگاری که خبری المان‌های شهری نبوده و زندگی روستایی هنوز خلوص اولیه را داشته، دهکده جهان نما در گلستان مقصد معرکه‌ای است. این دهکده در پناه منطقه‌ی حفاظت شده‌ی جهان نما، از آسیب‌های زندگی شهری در امان مانده و زمان و تکنولوژی اثر ناچیزی در این روستای توریستی داشته است. این دهکده در جنوب شهرستان گرگان و جنوب شرقی کردکوی قرار دارد و بکری و لطافت آن شبیه هیچ کدام از روستاهای ایران نیست. وقت‌گذرانی در این ییلاق، در دل رشته کوه‌های البرز، فرصت خوبی است که از زندگی بومی روستایی، طبیعت وحشی و هوای ناب کوهستانی غرق لذت شوید.

دهکده جهان نما
دهکده جهان نما

مدرسه عمادیه گرگان ، ردپای علم در تاریخ صفویه

در خیابان امام خمینی گرگان، در دل محله‌ای قدیمی، بنایی وجود دارد که از دل تاریخ صفویه بیرون آمده و رنگ و بویی از جنس دانش دارد. مدرسه عمادیه گرگان که به مدرسه آقا حسین عمادیه و دروازه نو هم شناخته شده، توسط روح الله حسینی استرآبادی تأسیس شده است. این بنای مستطیلی با معماری جذاب و سنتی در دو طبقه ساخته شده و در چهار وجه خود، چهار ایوان زیبا دارد. حیاط مدرسه به شکل دلچسبی با درخت، باغچه و حوض تزیین شده و قرینگی بافت بنا، جذابیت سنتی خاصی دارد.

مدرسه عمادیه گرگان | جاهای دیدنی گرگان
مدرسه عمادیه گرگان

کاخ موزه گرگان ، عمارتی در دل شهر

عمارت زیبایی از خاندان پهلوی در گرگان به جا مانده که امروز با مرمت‌هایی تبدیل به موزه گرگان شده است. این عمارت در دوره‌ی رضاخان با معماری دو طبقه به سبک و سیاق اورپایی‌ها بنا شده و با عنوان نخستین موزه شمال لقب گرفته است. بازدید از این موزه برای عموم آزاد است و در پارک شهر گرگان، در میدان ولیعصر واقع شده است. معماری با شکوه این عمارت از ویژگی‌های جذاب موزه به شمار می‌رود.

کاخ موزه گرگان | جاهای دیدنی گرگان
کاخ موزه گرگان

آبشار رنگو ، سادگی زیبای طبیعت

در جنوب غربی گرگان آبشار کم ارتفاع اما زیبایی در دل جنگل جا خوش کرده است. طراوت و خنکای آبشار  رنگو طراوت و زیبایی سرسبزی اطرافش را دو چندان کرده است. ساختار این آبشار شکلی نیم دایره‌ای دارد و سادگی دلنشینی به طبیعت بکر منطقه داده است. برای رسیدن به این آبشار زلال، پیاده‌روی دلنشینی منتظرتان است و اما خبری از امکانات خاص گردشگری در این منطقه نیست.

آبشار رنگو | جاهای دیدنی گرگان
آبشار رنگو

خانه تقوی ها ، جذابیت قاجاری در گرگان

خانه تقوی ها جا مانده از دوران قاجار است که صاحب آن یکی تاجرهای زمان، به نام میرزا محمد تقی تقوی بوده است. مساحت این مجموعه نزدیک ۲۰۰۰ متر است و در حدود ۱۰ حیاط اصلی و فرعی را در خود جا داده است. حیاط‌های بیرونی و اندرونی، حیاط سر طویله، حیاط مطبخ و… از جمله این حیاط‌ها هستند. در ساخت این اثر تاریخی مصالحی همچون گچ، آهک، چوب، آجر و خشت خام استفاده شده است. بخشی از این مجموعه توسط سازمان میراث فرهنگی خریداری شده و باقی در انحصار وارث‌ است.

خانه تقوی ها
خانه تقوی ها

روستای زیارت

سفر به شمال کشور برای بسیاری از افراد مساوی با تحمل آب و هوایی شرجی با رطوبت بسیار زیاد است. اما در مورد روستای زیارت، که یکی از جاهای دیدنی گرگان محسوب می‌شود، این مساله متفاوت خواهد بود. روستای زیارت در محله نهارخوران گرگان قرار دارد و از آب و هوایی کوهستانی برخوردار است. هر آنچه که از زیبایی‌های طبیعی انتظار دارید، در روستای زیارت به چشم خواهید دید. روستای زیارت یکی از زیباترین مناظر طبیعی و پوشش‌های گیاهی و جانوری را در خود جای داده است. به همین خاطر همه ساله گردشگران زیادی که به دنبال بازدید از جاذبه‌های طبیعی هستند، از این منطقه تماشایی دیدن می‌کنند. از آبشارهای خیره کننده گرفته تا حوضچه‌های آب گرم شفا بخش، هر آنچه که تصور می‌کنید در این روستا خواهید یافت. به علاوه اینکه آب هوای منطقه همواره خنک، پاک و کوهستانی است و حتی در چله تابستان نیز گرما آنچنان آزار دهنده نخواهد بود. همچنین باید به یاد داشته باشید که به علت توریستی بودن این روستا، امکانات اقامتی، تفریحی و خدماتی زیادی در این مکان وجود دارد.

آدرس روستای زیارت : استان گلستان، گرگان، جنوب منطقه ناهارخوران

ساعت بازدید: ۲۴ ساعته

هزینه بازدید: رایگان

روستای زیارت
روستای زیارت

بازار نعلبندان

بازدید کردن از بازارهای سنتی و قدیمی یک شهر، همیشه تجربه بسیار لذت‌بخشی در سفر خواهد بود. با بازدید از این بازارها می‌توانید فرهنگ مردم را بشناسید و جریان زندگی را از نزدیک شاهد باشید. بازار نعلبندان، علاوه بر بازار، یکی از جاهای دیدنی گرگان محسوب می‌شود که قدمت تاریخی دارد. بد نیست بدانید که بر اساس اسناد تاریخی به دست آمده، قدمت این بازار به سال ۳۷۵ هجری شمسی یعنی حدود صد سال پیش باز می‌گردد. اما از طرفی باید خاطر نشان کنیم که برخی از مورخان بر این باور هستند که بعضی از بازارهای گرگان، من جمله بازار نعلبندان، از زمان هخامنشیان بر پا بوده‌اند! به هر صورت از قدمت تاریخی آن که بگذریم، جنب و جوش و جریان زندگی در این بازار مثال زدنی است. از ساعات ابتدایی صبح کسبه بازار کرکره‌‌های خود را بالا می‌کشند و به کسب روزی حلال می‌پردازند. این بازار بر خلاف پاساژ‌های لوکس، بسیار ساده و بدون آلایش است. شما می‌توانید در این بازار از محصولات تازه مردم محلی گرگان نیز لذت ببرید.

آدرس بازار نعلبندان: استان گلستان، گرگان، حد فاصل چهارراه میدان تا سه راه میرکریم

ساعت بازدید: شش صبح تا هفت شب

هزینه بازدید: رایگان

بازار نعلبندان | جاهای دیدنی گرگان
بازار نعلبندان

مسجد جامع گرگان

همانطور که در بازار سنتی گرگان، یعنی بازار نعلبندان در حال گشت و گذار هستید، چشمتان به مسجدی زیبا و قدیمی که از جنس آجر ساخته شده است، می‌افتد. مسجدی که مردم محلی آن را با نام مسجد جامع گرگان می‌شناسند و برای آن اهمیت خاصی قائل هستند. گفتنی است که قدمت این مسجد زیبا، ساده و دوست داشتنی، به دوران سلجوقی می‌رسد و به دست معماران ترکمن ساخته شده است. این مسجد بارها و بارها در دوران صفویه و تیموریان مورد بازسازی و مرمرت قرار گرفته و خوشبختانه امروز این امانت به دستان ما سپرده شده است. مسجد جامع گرگان دارای یک مناره آجری است که قدمت آن مستقیما به دوران سلجوقی باز می‌گردد و به خاطر حفظ هر چه بیشتر آن، مسئولین مسجد یک شیشه جلوی مناره قرار داده‌اند تا بر اثر لمس دستان بازدیدکنندگان، آسیب بیشتری نبیند. پس اکیدا توصیه می‌شود که هم زمان با بازدید از بازار سنتی گرگان، سری به مسجد جامع این شهر نیز بزنید.

آدرس مسجد جامع گرگان: استان گلستان، گرگان، بازار نعلبندان

ساعت بازدید: ساعات نماز صبح، ظهر و عشاء

هزینه بازدید: رایگان

مسجد جامع گرگان
مسجد جامع گرگان

طبیعت سردانسر

طبیعت سردانسر را باید یکی از زیباترین بخش‌های بازدید از روستای زیارت دانست. همانطور که از سمت روستای زیارت، این روستای زیبا واقع در منطقه نهار خوران، به سمت نخود چشمه و چکل پیرزن بروید، به دشت‌های سرسبزی خواهید رسید که مردم محلی آن را سردانسر نامیده‌اند. طبیعت سردانسر یکی از بکر‌ترین مناظر طبیعی در تمام ایران محسوب می‌شود که گردش در آن، جزء بهترین بخش‌های بازدید از گرگان به شمار می‌آید. سردانسر همان جایی است که در خواب و رویا هم با دیدن آن آرامش می‌گیرید. طبیعتی که هنوز به دست انسان آسیب ندیده و در آن حیوانات آزادانه به زندگی خود ادامه می‌دهند. طبیعت سردانسر برای یک پیاده روی و طبیعت گردی جانانه بسیار مناسب خواهد بود و می‌توانید ساعات خوشی را در آن تجربه کنید.

آدرس طبیعت سردانسر: استان گلستان، گرگان،  روستای زیارت، سردانسر

ساعت بازدید: ۲۴ ساعته

هزینه بازدید: رایگان

طبیعت سردانسر | جاهای دیدنی گرگان
طبیعت سردانسر

جنگل شصت کلا

در شش کیلومتری جنوب غرب گرگان، جنگلی انبوه، سرسبز و دیدنی با نام جنگل شصت کلا وجود دارد که همه ساله گردشگران زیادی را جذب خود می‌کند. جالب است بدانید که این جنگل اصلا برای یک پیک نیک خانوادگی مناسب نخواهد بود اما برای کسانی که به دنبال ماجراجویی هستند، بهترین گزینه است. جنگل شصت کلا یک جنگل کاملا بکر و دست نخورده است و هیچ نوع امکانات خدماتی، رفاهی، تفریحی و اقامتی در آن وجود ندارد. همچنین باید در نظر داشته باشید که حیوانات وحشی زیادی مثل خرس، شغال و حتی گرگ نیز در این جنگل زندگی می‌کنند و ممکن است برای بازدیدکنندگان مشکلات عمده‌ای ایجاد کنند. همچنین اگر در این جنگل مشغول قدم زدن بودید، بهتر است به قارچ‌ها دست نزنید، زیرا قارچ‌های سمی زیادی در این جنگل رشد می‌کنند که کاربرد دارویی دارند.

آدرس جنگل شصت کلا: استان گلستان، گرگان، شش کیلومتری جنوب غرب

ساعت بازدید: ۲۴ ساعته

هزینه بازدید: رایگان

جنگل شصت کلا
جنگل شصت کلا

دیوار دفاعی گرگان

متاسفانه از همان دوران ابتدایی در کتاب‌های جغرافیا به ما در مورد دیوار چین، اولین دیوار دفاعی بزرگ در تمام جهان مطالبی گفته‌اند، اما کمتر کسی می‌داند که دومین دیوار بزرگ دفاعی دنیا با ۱۹۵ کیلومتر طول، در ایران عزیزمان و در شهر سرسبز گرگان قرار دارد. گرگان در دوران باستان، جزء مناطق استراتژیک و مهم بوده است و از این رو برای حفظ آن از گزند دشمنان، یک دیوار دفاعی بلند شرقی – غربی بر فراز آن کشیده‌اند. متاسفانه به دلیل از بین رفتن آثار باستانی، در مورد سازنده این دیوار اطلاعات کاملی در دست نیست. برخی تصور می‌کنند که این دیوار به دست پادشاه اسکندر کبیر در قرن چهارم قبل از میلاد ساخته شده و برخی دیگر معتقد هستند که به دست خسرو یکم در قرن ششم پس از میلاد ساخته شده است. متاسفانه به دلیل کم لطفی مسئولین، این دیوار آسیب زیادی دیده و بقایای کمی از آن بر جای مانده است. اما با این حال، بازدید از دیوار دفاعی که یکی از جاهای دیدنی گرگان محسوب می‌شود، اکیدا توصیه می‌گردد.

آدرس دیوار دفاعی گرگان: استان گلستان، گرگان، کلاله، منطقه‌ی پیشکمر یا روستای تمرقره‌قوزی

ساعت بازدید: ۲۴ ساعته

هزینه بازدید: رایگان

دیوار دفاعی گرگان
دیوار دفاعی گرگان

آبشار لوه

در هر گوشه از منطقه زیبای گرگان و استان گلستان، طبیعت به شکل تازه‌ای بازدیدکنندگان را متعجب می‌کند. آبشار لوه نام یکی از جاهای دیدنی گرگان محسوب می‌شود که در ۲۰ کیلومتری گالیکش و در دل جنگل‌های انبوه و سرسبز روستای لوه قرار دارد. این روستا در پنج کیلومتری جاده اصلی مشهد – گلستان است و دسترسی به آن خیلی دشوار نیست. جنگل لوه را بی‌شک می‌توان جزء یکی از زیباترین جنگل‌های تمام ایران دانست. حال تصور کنید که در دل همین جنگل، چندین آبشار کوچک و بزرگ از دل کوه می‌جوشند و در حوضچه‌های زیبایی می‌ریزند و مناظر خیره کننده و خاطره انگیزی را ایجاد می‌کنند. بازدید از آبشار لوه به کسانی توصیه می‌شود که قصد دارند سفر طبیعت گردی منحصر به فردی را تجربه کنند.

آدرس آبشار لوه: استان گلستان، گرگان، ۲۰ کیلومتری گالیکش، روستای لوه

ساعت بازدید: ۲۴ ساعته

هزینه بازدید: رایگان

آبشار لوه | جاهای دیدنی گرگان
آبشار لوه

آبشار شصت کلاته

در استان گلستان و مخصوصا شهر زیبای گرگان، آبشارهای کوچک و بزرگ زیادی به چشم می‌خورند. آبشارهایی که ما حتی از وجود بسیاری از آنها بی خبر هستیم. اما در این میان باید به آبشار شصت کلاته، یکی از زیباترین جاهای دیدنی گرگان اشاره کنیم. آبشاری که در ۲۲ کیلومتری جنوب غرب گرگان قرار دارد و برای دسترسی به آن باید از دل جنگلی انبوه، سرسبز و خیره کننده عبور کنید. در قسمت‌هایی از راه، پوشش گیاهی جنگل آنقدر انبوه می‌شود که نور به سختی از آن عبور می‌کند و به زمین می‌رسد. همانطور که پیش می‌روید، ناگهان احساس می‌کنید که هوا چند درجه خنک‌تر شده و صدای آبشار به تدریج به گوش می‌رسد. ناگهان از میان جنگلی انبوه، با آبشاری بلند و زیبا رو به رو خواهید شد. آبشاری که از دیدن آن سیر نمی‌شوید. خزه‌های زیادی روی صخره‌های سخت و سیاه به وجود آمده‌اند و مناظری دیدنی و فراموش نشدنی را ایجاد کرده‌اند. با وجود اینکه برای بازدید از این آبشار باید کمی پیاده روی را به جان بخرید، اما تماشای زیبایی این آبشار به هر دوست‌دار طبیعت اکیدا توصیه می‌شود.

آدرس آبشار شصت کلاته: استان گلستان، گرگان، ۲۲ کیلومتری جنوب غرب، جنگل‌های کوه جوزبند

ساعت بازدید: ۲۴ ساعته

هزینه بازدید: رایگان

آبشار شصت کلاته
آبشار شصت کلاته

آبشار نومل

همانطور که اشاره کردیم، آبشارهای کوچک و بزرگ زیادی در استان گلستان و در اطراف شهر گرگان وجود دارند. اما قطعا هر قدر دسترسی به آن آبشارها دشوار‌تر باشد، طبیعت اطراف آنها نیز بکرتر و دست نخورده‌تر باقی خواهد ماند. آبشار نومبل یکی از همین انواع آبشار و جاهای دیدنی گرگان است که به دلیل دشواری دسترسی، هنوز بکر و دست نخورده باقی مانده. اگر به دنبال ماجراجویی و دیدن مناظری بکر و دیدنی هستید، باید دشواری دسترسی آبشار نومل را به جان بخرید و از آن بازدید کنید. این آبشار بیش از ۳۰ متر ارتفاع دارد و از ترکیب شش آبشار بزرگ مختلف به وجود آمده است! پس باید خودتان را برای بازدید از یک آبشار بسیار عظیم، زیبا و تماشایی آماده کنید. این آبشار در منطقه چهل گیسو واقع شده و دسترسی به آن بسیار دشوار است. توجه داشته باشید که هرگز بدون راهنمای محلی و به تنهایی عازم آبشار نومل نشوید.

آدرس آبشار نومل: استان گلستان، گرگان، چهار کیلومتری شمال روستای نومل

ساعت بازدید: ۲۴ ساعته

هزینه بازدید: رایگان

آبشار نومل
آبشار نومل

آبشارهای دره تل انبار

منطقه نهارخوران و روستای زیارت، مناظر بسیار زیبایی را در دل خود جای داده‌اند. آبشارهای دره تل انبار را می‌توان یکی از همین جاذبه‌ها دانست که در اطراف روستای زیارت قرار دارند. بد نیست بدانید که در دره تل انبار، حدود ۵۳ آبشار مختلف وجود دارند! حال تصور کنید که آب و هوا و همچنین پوشش گیاهی در این دره زیبا چطور خواهد بود! هر یک از این آبشارها بین ۲ تا ۴۰ متر ارتفاع دارند! حداقل ۲۰ مورد از این آبشار‌ها دارای ارتفاعی بیش از ۱۰ متر هستند و مناظر بسیار خیره کننده‌ای را ایجاد کرده‌اند. تل انبار با وجود آبشارهای متعدد، تبدیل به یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌های گردشگری در میان کو‌هنوردان و ورزشکاران شده‌ است. البته به یاد داشته باشید که فرود و صعود از این دره بسیار دشوار است و نیاز به مهارت بسیار زیادی دارد. فراموش نکنید که برای بازدید از این دره، ترجیحا به صورت گروهی سفر کنید و راهنمای محلی داشته باشید.

آدرس آبشارهای دره تل انبار: استان گلستان، گرگان، روستای زیارت، دره تل انبار

ساعت بازدید: ۲۴ ساعته

هزینه بازدید: رایگان

آبشارهای دره تل انبار
آبشارهای دره تل انبار

مدرسه عمادیه گرگان

گرگان یکی از قدیمی‌ترین شهرهای تمام ایران محسوب می‌شود و بر اساس نظر برخی باستان شناسان، حتی قدمت آن به دوران هخامنشیان باز می‌گردد. به همین خاطر، در کنار طبیعتی بکر و دیدنی، می‌توانیم در این شهر شاهد حضور آثار باستانی متعدد و رنگارنگی نیز باشیم. مدرسه عمادیه یکی از جاهای دیدنی گرگان است که قدمت آن به دوران شاه سلیمان صفوی باز می‌گردد. این مدرسه، در آن زمان یک مرکز فرهنگی بوده و به دست روح‌الله حسینی استرآبادی ساخته شده است. مدرسه عمادیه پلانی مستطیل شکل دارد و در مرکز آن حوضی لاجوردی و زیبا قرار گرفته است.

همه عناصر و ایوان‌های این مدرسه به شکل قرینه با هم ساخته شده‌اند و برای ساخت آنها از تیرهای چوبی استفاده شده است. مدرسه عمادیه جزء آثار باستانی ملی کشور عزیزمان ایران به شمار می‌آید و ما باید بکوشیم تا امانت‌دار خوبی باشیم و این بنای تاریخی زیبا را به دست نسل بعدی برسانیم. این مدرسه که در زمینی به مساحت هزار و ۵۵۰ متر مربع ساخته شده است، بخش‌های زیادی را شامل می‌شود و باید در بازدید خود از تمام بخش‌های مختلف آن دیدن فرمایید. گفتنی است که مدرسه عمادیه این روزها به عنوان حوزه علمیه کاربرد دارد و در ساعتی از روز، جلسات طلاب در آن برگزار می‌شود.

آدرس مدرسه عمادیه گرگان: استان گلستان، گرگان، خیابان امام خمینی

ساعت بازدید: همه روزه به جز جمعه‌ها از هشت صبح تا شش بعد از ظهر

هزینه بازدید: رایگان

مدرسه عمادیه گرگان | جاهای دیدنی گرگان
مدرسه عمادیه گرگان

گرگان بهشتی در استان گلستان، پر از دیدنی‌هایی است که شما را شگفت‌زده خواهد کرد. جاهای دیدنی گرگان تنوع بالایی دارد که چند نمونه از آن‌ها را برای شما معرفی کردیم. منتظر نظرات و تجربه‌های شیرین شما از مناطق دیدنی این سرزمین بهشتی شمالی هستیم.

 


برای آشنایی بیشتر با دیدنی های گرگان کلیک کنید.