سایدا سفر

بارش‌های چند وقت اخیر در نقاط مختلف کشور تغییرات بسیاری ایجاد کرده است. علاوه بر تمام آسیب‌هایی که برای هموطنان‌مان به همراه داشت، زیبایی‌هایی به زمین هدیه کرده است. در گوشه و کنار طبیعت شاهد سبزی یکنواخت دشت‌ها و تپه‌ها هستیم. مناظر بسیاری در چشم‌مان نقش می‌بندد که خبر از باروری شگفت‌انگیز زمین دارد. رودها جاری شده‌اند و زمزمه‌های پرندگان شوری در رگ‌های سرزمین‌مان جاری کرده است. یکی از هدیه‌های خاص این بارش‌ها، طلوع دشت شقایق در حاشیه‌ی اتوبان تهران_قم است.  زمینی که سال‌هاست خشک است اکنون میزبان گونه‌های سرخ شقایق‌های وحشی است. این زیبایی بی‌نظیر چشم همه‌ی مسافران و گردشگران را به خود جلب کرده و لحظاتی آن‌ها را به سوی خود فرا می‌خواند.

این صحنه‌ی زیبا با سفیدی گل‌های بابونه مانند خوابی لذت‌بخش شده است که از دیدن آن سیر نمی‌شوید. با سفرزون برای دیدن عکس‌های بیشتر از این گل همراه ما باشید.

روز جهانی زمین و زنگ خطری برای دشت شقایق

۲۳ آپریل در تقویم جهانی به عنوان « روز جهانی زمین » نام‌گذاری شده است. این نام‌گذاری به ما یادآوری می‌کند که باید پاسدار طبیعت و مادرمان، زمین باشیم. همین مسئله توجه ما را به سوی دشت شقایق در نقاط مختلف ایران مورد تهدید هستند، جلب می‌کند.

این گل بهاری زیبا که چهره‌ای فوق‌العاده به دشت‌ها می‌بخشد در بسیاری از نقاط توسط مردم چیده می‌شود.شقایق گلی است که تنها در عرض یک ساعت دور از ریشه و ساقه پلاسیده و سیاه می‌شود. پس زیبایی این گل به روی ریشه‌هایش در زمین است. به امید آن‌که میراث‌داران خوبی برای زمین و مناظر بی‌نظیرش باشیم.