یکی از دلایلی که باعث می‌شود بسیاری از افراد برای سفر به جزیره کیش مردد باشند، هزینه‌های مربوط به آن است. معمولا هزینه بلیط هواپیما و همچنین هزینه رزرو هتل در فصل‌های مسافرپذیر کیش نسبتا گران است. اما اگر برنامه ریزی مناسبی داشته باشید، می‌توانید به راحتی این سفر را تجربه کنید. یکی از بهترین روش‌هایی که می‌توانید برای سفر ارزان قیمت انتخاب کنید، تورهای گردشگری کیش هستند. اگر شما هم به دنبال اطلاعات درباره هزینه سفر به کیش در سال ۱۴۰۲ هستید، در ادامه همراه ما باشید. 

saadatrent

هزینه سفر به کیش با تور

یکی از بهترین و مناسب‌ترین رو‌ش‌هایی که می‌توانید برای سفر به کیش انتخاب کنید، تور‌های کیش هستند که با شرایط‌ و قیمت‌های مختلف وجود دارند. استفاده از تورهای گردشگری کیش برای افرادی که دوست ندارند به هر دلیلی اقدامات سفر را به تنهایی انجام دهند، مناسب است. خرید بلیط هواپیما کیش در این نوع سفر بر عهده‌ی توری که خریداری می‌کنید، است. پس نگران رزرو هتل و بلیط هواپیمای خود نخواهید بود. اگر با تور قصد سفر دارید، محاسبه هزینه سفر به کیش برایتان راحت‌تر خواهد بود. با استفاده از تورهای کیش می‌توانید در هر فصلی از سال و با قیمت‌های مختلف همراه با دوستانتان به جزیره سفر کنید. قیمت تور کیش به نوع خدمات، نوع هتل، پرواز و مدت زمان اقامت در جزیره بستگی دارد. معمولا تورهای ارزان قیمت کیش را در ماه‌های گرم سال و روزهای عادی می‌توانید تهیه کنید.

هزینه سفر به کیش در سال 1402؛ سفر با تور یا وسیله شخصی؟

زینه سفر به کیش با ماشین شخصی

بسیاری از افراد هستند که سفر با خودرو شخصی خود را به سفر با تور و هواپیما ترجیح می‌دهند. اگر شما هم جزو افرادی هستید که لذت سفر را به زیبایی‌های مسیر آن می‌دانید، پس هزینه‌های سفر به کیش با خودرو را باید از ابتدا تا انتهای آن درنظر بگیرید. قبل از آغاز سفر خود باید خودرو از لحاظ فنی کاملا بررسی کنید تا در طول سفر با مشاکل مواجه نشوید، پس باید هزینه معاینه خودرو و تعمیرات جزئی آن را در نظر بگیرید. در طول سفر نیز باید حواستان به میزان بنزینی که مصرف می‌کنید باشد. این تنها قسمتی از ماجرای هزینه سفر به کیش است، به همین دلیل است که برخی افراد خرید اینترنتی بلیط هواپیما و یا استفاده از تور را ترجیح می‌دهند. شاید باورش برایتان سخت باشد، اما پس از اینکه به بندر چارک رسیدید، باید هزینه لندیگراف را بپردازید که در سال ۱۴۰۲ معادل با ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان به صورت رفت و برگشت اعلام شده است. عوارض ورود به جزیره کیش هم مبلغ ۳۰۰ هزار تومان است. اما با این وجود سفر با خودرو شخصی برایتان کمی به صرفه خواهد بود زیرا دیگر در جزیره نیازی به اجاره خودرو ندارید.

هزینه سفر به کیش با هواپیما

اگر با هزینه حمل و نقل مشکلی ندارید، بهترین وسیله ای که برای سفر می‌توانید انتخاب کنید، هواپیما است. با استفاده از بلیط هواپیما ارزان در فصول خاص سال، می‌توانید هزینه سفر به کیش را کاهش دهید. درواقع سفر با هواپیما به جزیره کیش بهترین گزینه خواهد بود؛ هم در وقت صرفه جویی می‌شود و هم مسیر رسیدن به جزیره خسته کننده نخواهد بود. برای خرید بلیط هواپیما ارزان کیش می‌توانید از هر شهری که در آن سکونت دارید، از مدت‌ها قبل بلیط خود را تهیه کنید، این موضوع در فصل‌های پرمسافر شهر کیش بسیار مهم است.

هزینه سفر به کیش با هواپیما

اگر از قبل برای تهیه بلیط خود اقدام کنید، هزینه کمتری خواهید ‌پرداخت. خوشبختانه تقریبا تمام شرکت‌های هواپیما در ایران پرواز به کیش را در برنامه خود جای داده‌اند. هزینه سفر به کیش در سال ۱۴۰۲ با استفاده از هواپیما، از یک میلیون و ۴۰۰ تومان تا ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان متغیر بوده است. البته ممکن است در روزهای تعطیل و همچنین فصل زمستان این مقدار افزایش داشته باشد.

قیمت رستوران‌های کیش

خالی از لطف است که به شهرهای جنوبی ایران سفر کنیم و غذاهای محلی آن را امتحان نکنیم. یکی از بهترین تجربه‌هایی که در سفر به کیش با خرید بلیط چارتری نباید آن را از دست داد، خوردن غذاهای دریایی و جنوبی است که در بهترین رستوران‌های کیش طبخ می‌شوند. از آنجایی که در هتل صبحانه به صورت رایگان سرو می‌شود و وعده ناهار و شام برعهده خودتان است، پس می‌توانید برای وعده ناهاری دلچسب به رستوران‌های جزیره مراجعه کنید. انواع غذاهای ایرانی و ملل در رستوران‌ها سرو می‌شوند که کمترین میزان برای یک پرس غذا از ۱۵۰ هزار تومان آغاز خواهد شد. در رستوران‌های لاکچری کیش نیز بر اساس غذایی که طبخ می‌کنند قیمت‌های گران‌تری دارند.

قیمت تفریحات کیش

از هزینه مربوط به وسایل حمل و نقل و رستوران‌های جزیره کیش که عبور کنیم می‌رسیم به تفریحات هیجان انگیز آن که برای بسیاری از افراد قبل از سفر اهمیت دارد که بدانند قیمت تفریحات در کیش چگونه است تا بر اساس آن برای مخارج خود برنامه ریزی کنند. قیمت پاراسل کیش که یکی از تفریحات پرطرفدار جزیره برای جوانان است، در سال ۱۴۰۲ به ازای هر یک ساعت (آموزش+تفریح) ۵۶۰ هزار تومان برآورد شده است. همچنین برای علاقه‌مندان به تفریحات آبی، قیمت غواصی در کیش به ازای هر ۲۰ دقیقه ۵۰۰ هزار تومان است.

قیمت تفریحات کیش

بهترین زمان سفر به کیش

سفر به کیش و بهترین زمان برای آن بستگی به عوامل مختلفی دارد. اگر برایتان هزینه‌های سفر اهمیت زیادی ندارد، از اوایل زمستان تا اواسط بهار بهترین زمان ممکن از نظر آب و هوا برای سفر به کیش است؛ اما ممکن است در این ماه‌ها با قیمت بالای تفریحات و همچنین مراکز خرید مواجه شوید. زمستان فصل پر مسافر جزیره است به همین دلیل اقامتگاه ها و هتل‌های مختلف نیز به نسبت هزینه رزرو اتاق‌های خود را افزایش می‌دهند. اما اگر هزینه سفر به کیش برایتان اهمیت دارد، از اواخر بهار که هوا شروع به گرم‌تر شدن می‌کند تا اواسط پاییز بهترین زمان سفر است. در روزهای گرم جزیره کیش کمتر کسی دمای کیش را تحمل خواهد کرد، همچنین به دلیل کاهش مسافر قیمت هتل‌ها نیز تا حدودی کاهش خواهد یافت.

هزینه سفر از بندرعباس به کیش

سفر به کیش به صورت زمینی تنها در صورتی امکان پذیر است که با استفاده از خودروی شخصی خود را به بندرعباس برسانید. البته از قطار نیز می‌توانید برای این منظور استفاده کنید. از شهرهای مختلف به سمت بندرعباس خطوط ریلی وجود دارد، پس برای سفر به کیش حتما باید به بندرعباس برسید. پس از آن باید از بندرعباس به یکی از سه بندر لنگه، چارک و یا آفتاب حرکت کنید. بهترین مکانی که می‌توانید برای رسیدن به جزیره کیش از آن اقدام کنید، بندر چارک است که حدود ۳۰ کیلومتر با کیش فاصله دارد. برای اینکه به بندر چارک برسید باید یا خودرو شخصی داشته باشید و یا با استفاده از تاکسی یا اتوبوس به سمت مقصد حرکت کنید، بهترین گزینه اتوبوس‌های مسافربری هستند که از ۱۰۰ تا ۱۳۰ هزار تومان کرایه آن‌ها متغیر خواهد بود. 

سخن پایانی 

سفر به کیش یکی از سفرهای متفاوتی است که در کشور ایران بسیاری از افراد علاقه‌مند به تجربه آن هستند. با برنامه‌ریزی ساده و اصولی در مخارج می‌توان این تجربه به یادماندنی را از آن خود و خانواده‌تان کرد. سعی کنید برای کاهش هزینه‌ها از مدت‌ها قبل برای خرید بلیط هواپیما برنامه ریزی کنید. می‌توانید از یوتراوز برای خرید و اطلاع از هزینه بلیط هواپیما کمک بگیرید.