سایدا سفر

چنانچه شما نیز از سفررفتن و گشت و گذار در طبیعت لذت می‌برید و به همسفر شدن با افراد علاقه دارید، می‌توانید از این فرصت استفاده کرده و به عنوان یک راهنمای تور کسب درآمد کنید. دوره راهنمایان گردشگری یکی از دوره‌های مصوب وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بوده که توسط موسسات معتبر زیرنظر این وزارتخانه برگزار می‌شود. هدف این دوره، آموزش تخصصی فراگیران در زمینه‌های مختلف تاریخی، فرهنگی یا طبیعت گردی بوده تا وظیفه هدایت تورهای گردشگری را به بهترین نحو بر عهده بگیرند و تجربیات و اطلاعات تخصصی خود را به شیوه‌ای کاربردی به آن‌ها انتقال دهند.

انواع دوره تورلیدری

دوره راهنمایان گردشگری خود به دسته‌های مختلفی تقسیم‌بندی می‌شود و متقاضیان می‌توانند متناسب با علاقه، توانایی و زمینه تخصصی خود در هر یک شرکت کنند.

دوره راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی

این دوره مختص افرادی بوده که به بسترهای تاریخی و فرهنگی و همچنین آشنایی با آداب و رسوم مردمان مناطق مختلف علاقه خاصی دارند. فراگیران بعد از گذراندن این دوره و دریافت کارت تورلیدری خود می‌توانند تورهای ایرانگردی و جهانگردی را برگزار کرده و میراث فرهنگی و تاریخی مقاصد گردشگری را به همسفران خود معرفی کنند. همچنین آشنایی با آداب و رسوم مردمان بومی آن منطقه و ارتباط عمیق با آن‌ها نیز از اولویت‌های این گروه از سفرها خواهد بود. راهنمایانی که در دوره راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی شرکت می‌کنند باید مهارت‌های ارتباطی خود را تقویت کرده و اطلاعات تخصصی خود را درباره مقاصد مختلف گردشگری ارتقا دهند.

دوره راهنمایان طبیعت گردی

دوره راهنمایان طبیعت گردی

دوره راهنمایان طبیعت گردی از دوره‌های پرطرفدار وزارت میراث فرهنگی و گردشگری محسوب می‌شود. این دوره مناسب افرادی است که به برگزاری تورهای طبیعت گردی علاقه خاصی دارند. شما در دوره راهنمایان طبیعت گردی در زمینه‌های مختلف اطلاعات کسب خواهید کرد. اکوتوریسم، آشنایی با زمین شناسی، آشنایی با عشایر ایران، آشنایی با پستانداران، پرندگان و گیاهان ایران و همچنین یادگیری زبان تخصصی طبیعت گردی از جمله مواردی هستند که در این دوره فرا می‌گیرید.

دوره راهنمایان محلی

دوره راهنمایان محلی

این دوره به افرادی بومی مناطق گردشگری تعلق دارد که آشنایی خوبی با جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی و طبیعی شهرستان محل زندگی خود پیدا کرده اند. یک راهنمای محلی با شرایط آب و هوایی منطقه آشنا است و می‌تواند مسیرهای آسان‌تری را برای رسیدن به مقصد مشخص کند. متقاضیان با شرکت در دوره راهنمایان محلی و دریافت گواهی پایان دوره، می‌توانند همانند یک دستیار در کنار یک تورلیدر در سطح ملی فعالیت کنند. درست است که یک راهنمای محلی به تنهایی نمی‌تواند تور برگزار کند اما نقش ویژه‌ای در تکمیل شدن تورهای گردشگری ایفا می‌کند و می‌تواند تجربه‌ای بی‌نظیر برای مسافران به وجود بیاورد.

برای شرکت در دوره راهنمایان گردشگری به کجا مراجعه کنیم؟

توصیه می‌شود برای شرکت در دوره‌های گردشگری، حتماً به موسسات معتبری که مجوز خود را از وزارتخانه میراث فرهنگی و گردشگری دریافت کرده‌اند مراجعه کنید. موسسه آوای طبیعت گلستان با ۱۰ سال سابقه درخشان در این حوزه، یکی از بهترین آموزشگاه‌های گردشگری در سراسر ایران است. این مجموعه تمامی دوره‌های تورلیدری از جمله دوره راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی، دوره راهنمایان طبیعت گردی و دوره راهنمایان محلی را با بهترین کیفیت برگزار می‌کند. دوره‌های مربوطه به دو صورت آنلاین و حضوری برگزار می‌شوند تا تمامی متقاضیان سراسر کشور بتوانند در آنها شرکت کنند.

تمامی مطالب تخصصی دوره‌ها توسط اساتید نمونه و مجرب کشور تدریس می‌شوند. آوای طبیعت گلستان این امکان را فراهم کرده است که متقاضیان در صورت تمایل، هزینه دوره‌ها را به صورت اقساطی نیز پرداخت نمایند. فراگیران بعد از پایان دوره، موفقیت در آزمون‌های داخلی و دریافت کارت تورلیدری خود، توسط مجموعه آوای طبیعت گلستان به مراکز گردشگری جویای نیروی انسانی معرفی می‌شوند. چنانچه قصد دارید در دوره‌های راهنمایان گردشگری آوای طبیعت گلستان شرکت کنید، جهت کسب هرگونه اطلاعات بیشتر می‌توانید به وب سایت این مجموعه به آدرس www.atgolestan.com مراجعه کنید.