سایدا سفر

کافه‌گردی و پیدا کردن جاهای دنج برای روزهای خستگی، روزهای بی‌حوصلگی و بیشتر از همه روزهای عاشقی، یکی از جذاب‌ترین کارها خصوصا در میان نسل جوان است. تجربه نشستن در کافه‌های شهر با انواع دکورهای خلاق و گاه عجیب و غریب و چشیدن طعم‌های ماندگار، لذتی وصف نشدنی دارد. در میان کافه‌های پایتخت، کافه لمیز از شهرت زیادی برخوردار است. مجموعه کافه‌های لمیز با شعبه‌های گسترده در شهر تهران ، رفیق گرمابه و گلستان قهوه دوست‌ها به حساب می‌روند. اگر در یک عصر نارنجی پاییزی، در میان سوز زمستان، برای رفع خستگی غروب‌های گرم تابستان یا بیرون آمدن از خوابالودگی‌های سر صبح بهار، هوس نوش جان کردن یک قهوه گرم و خوش عطر را کردید، بهترین جا برای شما کافه لمیز است. برای آشنایی با کافه لمیز، ویژگی‌های آن و شعبه‌های مختلف و متنوع این کافه، در ادامه با سفرزون همراه باشید:

 

کافه لمیز کجاست؟

کافه لمیز
کافه لمیز

در زیباترین و طولانی‌ترین خیابان تهران و در دل شلوغ‌ترین محله پایتخت، کافه زیبای لمیز جا خوش کرده است. اگر اهل کافه و قهوه ناب و خوش عطر باشید، حتما یک بار به کافه لمیز در خیابان ولیعصر رفته‌اید. این کافه دو طبقه نه چندان بزرگ، پاتوق مناسبی خصوصا برای دانشجوها به حساب می‌رود، چرا که نزدیک به دانشگاه‌های مهم و پرجمعیت تهران است.

اگر مسیرتان به خیابان ولیعصر، بالاتر از چهارراه ولیعصر افتاد، حتما سری به کافه پرطرفدار لمیز بزنید.

 


برای دریافت راهنمای سفر به تهران کلیک کنید.


آنچه درباره کافه لمیز باید بدانیم

کافه لمیز
کافه لمیز

کافه دنج و پرطرفدار لمیز در خیابان ولیعصر، محیطی صمیمی و دوست داشتنی دارد. فضای کافه نه چندان بزرگ است و نه چندان کوچک. البته اگر آن را با دو شعبه تجریش و یا ونک مقایسه کنیم، متوجه می‌شویم که نسبت به این دو شعبه فضایی بزرگتر دارد. کافه ولیعصر لمیز دو طبقه است و می‌توانید هر طبقه‌ای را که بیشتر دوست دارید و یا در آن راحت‌تر هستید، برای نشستن انتخاب‌ کنید. آنچه به زیبایی و جذابیت کافه افزوده، دکور و چیدمان وسایلی است که در آن به کار رفته است. شاید در برخورد اول که وارد کافه شوید، محو چیدمان و نقاشی‌های روی دیوار شوید. یک طرف کافه کتابخانه بزرگی قرار دارد که از انواع کتاب‌ها پر شده است و آدم را به یاد کتابخانه‌های فیلم هری‌پاتر می‌اندازد! در طرف دیگر کافه لمیز، دیوار بزرگی را می‌بینید که شبیه به یک تخته سیاه است و روی آن طرح‌های سفیدرنگی از کافه، وسایل قهوه، نقشه قاره‌ها و… کشیده شده. حس نوستالژی این دیوار شما را به دوران دبستان و تخته‌های گچی کلاس‌های درس می‌برد.

یک مبل سه‌ نفره چرمی و بزرگ در کافه وجود دارد که افراد زیادی برای نشستن بر روی آن با هم رقابت می‌کنند. راحتی و نرمی این مبل معروف و حالت آرامشی که همراه با نوشیدن قهوه‌تان به شما منتقل می‌کند، بسیار لذت‌بخش است.

نمای آجری داخل کافه، میزهای گرد با صندلی‌های کرم رنگ، گلدان‌های پر از گلی که روی میز‌ها قرار دارد و از همه جذاب‌تر میزی که رو به بیرون و خیابان و در جلوی شیشه کافه قرار دارد، همگی کافه لمیز ولیعصر را دوست داشتنی و پرطرفدار کرده است.

کافه لمیز
کافه لمیز

منوی کافه لمیز بسیار متنوع است و اگر از آن دسته افرادی هستید که یک فنجان قهوه را به همه چیز ترجیح می‌دهید، باید بدانید کافه زیبای لمیز این نیازتان را تمام و کمال پاسخ می‌دهد. عطر قهوه‌های کافه‌ آنقدر زیاد که حتی وقتی از جلوی آن عبور می‌کنید، می‌توانید آن را حس کنید. قیمت‌های این کافه دوست‌داشتنی بسیار مناسب و در واقع دانشجویی است. اگر می‌خواهید به یک کافه نسبتا ارزان با کیفیت بسیار بالا بروید، کافه جذاب لمیز بهترین جا برای شماست. این کافه مکان مناسبی برای افراد تازه وارد است که چندان انواع قهوه را نمی‌شناسند. نوشیدن یک فنجان قهوه خوش عطر و طعم در این کافه زیبا، خاطره‌ای به یادماندنی را برای شمت رقم خواهد زد.

شعبه‌های مختلف کافه لمیز را بشناسیم

شعبه فاطمی
شعبه فاطمی

لمیز از آن دسته کافه‌هایی است که چندین شعبه پرطرفدار در پایتخت دارد. علاوه‌بر شعبه چهارراه ولیعصر کافه زیبای لمیز، شعبه‌های دیگری از این کافه نیز در خیابان انقلاب، میرداماد، تجریش، پاساژ قائم وجود دارد.

شما می‌توانید هر یک از شعبه‌هایی را که دوست دارید و یا به محل کار و زندگیتان نزدیک‌تر است انتخاب کنید.

چگونه خودمان را به کافه خوش عطر لمیز برسانیم

کافه لمیز
کافه لمیز

برای آن که به کافه معروف لمیز در چهارراه ولیعصر بروید، می‌توانید از وسایل نقلیه عمومی مانند مترو و بی‌آرتی استفاده کنید.

اگر در خط ۴ متروی تهران (کلاهدوز-اکباتان) سوار قطار شوید، باید در ایستگاه تئاتر شهر پیاده شده و بعد از کمی پیاده‌روی به این کافه زیبا برسید.

همچنین برای استفاده از بی‌آرتی می‌توانید سوار بر اتوبوس‌های مسیر آزادی_تهرانپارس، راه آهن_تجریش و یا راه آهن_ پارک‌وی شوید.

پیاده‌روی در خیابان ولیعصر و انقلاب نیز تجربه جذابی است که می‌توانید پیش از رفتن به کافه، آن را انتخاب کنید. در هر فصلی از سال این مسیر جذابیت خاص و منحصر به فردی دارد که قدم زدن در آن را چندین برابر لذت‌بخش می‌کند.

شما برای ما بنویسید

کافه لمیز
کافه لمیز

آیا شما هم از عطر و طعم قهوه لذت می‌برید؟ تا کنون چند بار به شعب مختلف کافه‌های لمیز رفته‌اید؟ نظر شما درباره خوراکی‌ها و همچنین فضای این کافه چیست؟ اگر تجربه و یا نکته مهم و قابل توجهی از رفتن به کافه زیبای لمیز دارید، با سفرزون به اشتراک بگذارید.


برای آشنایی بیشتر با دیدنی های تهران کلیک کنید.


بگرد، بخند، زندگی کن