سایدا سفر

بی شک سفر به کیش را می‌توان مفرح ترین سفر داخلی دانست. تمام کسانی که به کیش سفر می‌کنند، تنها قصد تفریح و خوش‌گذرانی دارند. البته در بسیاری از موارد خرید هم در کیش به عنوان یک جاذبه محسوب می‌شود. اما امروز قصد داریم تنها به جنبه تفریحی کیش بپردازیم. مراکز تفریحی کیش آنقدر متنوع و گسترده هستند که اکثر مسافران از وجود تمام آنها آگاهی ندارند. از طرفی سفر به کیش معمولا خیلی طولانی نیست. پس باید یک برنامه‌ریزی دقیق داشته باشید تا از لحظه به لحظه سفرتان لذت ببرید. به همین خاطر سفرزون قصد دارد تا شما را با تمامی مراکز تفریحی کیش آشنا کند. پس با ما همراه شوید تا یک برنامه‌ریزی دقیق برای تفریح‌تان در کیش داشته باشید.

سرفصل های مقاله

مراکز تفریحی کیش ، از تفریحات آبی گرفته تا لذت قدم زدن در ساحل مرجان

مراکز تفریحی کیش
کیش

تفریحات موجود در کیش بسیار گسترده هستند. شما حتی اگر لحظه به لحظه سفر خود را در حال گشت و گذار باشید، باز هم زمان کافی برای بازدید از تمامی مراکز تفریحی کیش را نخواهید داشت. شاید بسیاری از  افراد که تجربه سفر به این جزیره را دارند نیز از وجود برخی مراکز تفریحی آن آگاهی نداشته باشند. متاسفانه اطلاع‌رسانی در مورد تفریحات کیش همیشه ناقص بوده و به همین دلیل مسافران تنها تفریحاتی را در سفر خود تجربه می‌کنند که بیش از همه مورد توجه گردشگران قرار گرفته. اما ما در اینجا قصد داریم تا همه مراکز تفریحی کیش را به شما معرفی کنیم تا حق انتخاب گسترده‌ای داشته باشید.


برای دریافت راهنمای سفر به کیش کلیک کنید.


سافاری کیش ، یک سرگرمی هیجان‌انگیز برای تمام اعضای خانواده

مراکز تفریحی کیش
سافاری کیش

در نزدیکی فرودگاه بین المللی کیش و داخل خیابان توسعه، مجموعه بزرگی به نام سافاری کیش وجود دارد. سافاری کیش را به جرات می‌توان یکی از مهم‌ترین مراکز تفریحی کیش دانست. در این مجموعه تفریحی می‌توانید از سرگرمی های متنوعی استفاده کنید. البته همانند یک شهربازی بزرگ، باید به ازای استفاده از آیتم‌های مختلف آن، هزینه جداگانه‌ای پرداخت کنید. شما در این مجموعه می‌توانید حدود چهار ساعت سرگرم باشید. مزیت اصلی سافاری کیش در تنوع آیتم‌های آن است. شما با هر سلیقه‌ای، می‌توانید به نوبه خود در اینجا تفریح کنید. در این میان می‌توان به تور باگی، شتر سواری، موتور چهار چرخ سواری، زورب بال، بانجی شوتینگ، واقعیت مجازی، موتور دریفت، ترامپولین و موتور ۵۰ سی سی مخصوص کودکان اشاره کرد.

آدرس سافاری کیش : اتوبان خلیج فارس، بلوار امام، بلوار توسعه

شماره تماس : ۰۷۶۴۴۴۵۰۴۴۰

ساعت کار : ۱۶-۲۱

هزینه بازدید : ۱۵ هزار تومان ورودی به علاوه آیتم‌های انتخابی

کشتی تفریحی ، لذت شناور بودن در آب‌های نیلگون خلیج فارس

مراکز تفریحی کیش
کشتی تفریحی

در برخی مراکز تفریحی کیش، شما می توانید از کشتی های گردشگری استفاده کنید. کشتی‌های تفریحی مختلفی در کیش مشغول به کار هستند. هر یک از آنها ظاهری متفاوت دارند و برنامه‌های متنوعی را برگزار می‌کنند. همه این کشتی‌ها از بندر اصلی کیش حرکت می‌کنند و بعد از حدود سه ساعت شما را مجددا به بندر می‌رسانند. معمولا برنامه کشتی‌های تفریحی در سه شیفت نهار، عصرانه و شام برگزار می‌شود. البته بهترین زمان ممکن برای کشتی سواری، زمان غروب آفتاب است. پس حتما زمان کشتی سواری خود را با غروب آفتاب تنظیم کنید تا از دیدن منظره ای شگفت انگیز در دل خلیج همیشه فارس لذت ببرید. در این کشتی‌ها معمولا برنامه‌های شاد و موسیقی زنده برگزار می‌شود و در نهایت با یک وعده غذایی کامل از مسافران پذیرایی می‌کنند.

آدرس بندرگاه کشتی‌های تفریحی کیش : اتوبان خلیج فارس، بلوار میرمهنا، بلوار ایران

شماره تماس : ۰۷۶۴۴۴۲۲۳۰۰

ساعت کار : ۸-۱۶

هزینه بلیت ورودی : بین ۵۰ تا ۱۰۰ هزار تومان

سایت های غواصی کیش ، دیدن پوشش جانوری و گیاهی خلیج فارس

یکی از مهم‌ترین مراکز تفریحی کیش ، سایت‌های غواصی آن هستند. اگر به غواصی و تجربه‌های بی‌نظیر آن علاقه دارید، حتما باید به سایت‌های غواصی کیش سری بزنید. اما منطقی به نظر می‌رسد که غواصی تنها در مکان‌های خاصی امکان‌پذیر باشد. پس با ما همراه شوید تا سایت‌های مختلف غواصی کیش را بهتر بشناسید.

  • سایت ساترن کرک

مراکز تفریحی کیش
ساترن کرک

شکاف جنوبی یا همان ساترن کرک نام یکی از سایت‌های مهم غواصی کیش است. ساترن کرک حدود پنج کیلومتر از خط ساحلی جزیره فاصله دارد اما شما می‌توانید تا عمق ۲۲ متری زیر آب غواصی کنید و همین دلیل جذابیت آن است.

  • بیگ کوراک و ژوراسیک پارک | جاهای تفریحی کیش

بیگ کوراک و ژوراسیک پارک مراکز تفریحی کیش
بیگ کوراک و ژوراسیک پارک

اگر به دنبال دیدن اکوسیستم منحصر به فرد خلیج همیشه فارس و جزیره کیش هستید، حتما باید برای غواصی، بیگ کوارک و ژوراسیک پارک را انتخاب کنید. در این دو سایت شما می‌توانید تا عمق پنج یا هشت متری غواصی کنید.

  • سایت کشتی یونانی

مراکز تفریحی کیش
سایت کشتی یونانی

کشتی یونانی یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های کیش محسوب می‌شود. حال تصور کنید که تا عمق هشت متری غواصی کنید و پروانه‌های کشتی بر گل نشسته یونانی را از نزدیک نظاره گر باشید. پس قطعا می‌توان سایت کشتی یونانی را یکی از بهترین سایت‌های غواصی کیش دانست.

  • کلبه هور

کلبه هور
کلبه هور

کلبه هور در غربی‌ترین دماغه جزیره کیش قرار دارد. یکی از مهم‌ترین دلایل محبوبیت سایت کلبه هور، وجود غار کوچکی به طول پنج متر در محدوده آن است.

آدرس سایت‌های غواصی کیش: مراجعه به ساحل سیمرغ یا اسکله تفریحی

شماره تماس: ۰۹۰۲۸۰۸۸۸۱۱

ساعت کار: ۹-۱۷

هزینه غواصی: ۱۵۰-۲۵۰ هزار تومان

نکته: شما باید از طریق کلوپ‌های مختلف مثل کلوپ آتلانتیس برای غواصی اقدام کنید. آنها به شما تجهیزات لازمه را کرایه می‌دهند و شما را برای غواصی همراهی می‌کنند تا دچار مشکل نشوید. پس به هیچ وجه لازم نیست خودتان به سایت‌های غواصی مراجعه کنید. تنها کافیست که به کلوپ غواصی، سایت مورد علاقه خود را معرفی کنید.

تفریحات آبی کیش ، ثبت خاطراتی فراموش نشدنی

پاراسل مراکز تفریحی کیش
پاراسل

یکی از مهم‌ترین مراکز تفریحی کیش ، مراکزی هستند که تفریحات آبی را ارائه می‌دهند. این تفریحات، بی‌نظیر و کاملا خاطره‌انگیز هستند و تنوع زیادی دارند. برخی از مراکز تفریحی کیش، تنها تفریحات آبی هیجان انگیز همانند پاراسل، بنانا، شاتل یا تیوپ سواری را ارائه می‌دهند. در حالی که برخی از کلوپ‌ها گزینه‌های خاص‌تری را برای انتخاب در اختیار مسافران قرار می دهند. شما می‌توانید سوار بر کشتی بادی شده و حس فیلم‌های هالیوودی را تجربه کنید. یا حتی برخی از کلوپ‌ها امکان ماهیگیری در خلیج همیشه فارس را به صورت انفرادی یا گروهی برای شما فراهم می‌کنند. تفریحات آبی کیش بسیار گسترده و متنوع هستند و پیش از انتخاب باید با همه آنها آشنا شوید. برای استفاده از این تفریحات، باید به کلوپ‌های مخصوص آنها که در تمامی سواحل کیش قرار دارند، مراجعه کنید.

شاتل
شاتل

بانجی جامپینگ | مراکز تفریحی کیش

بانجی جامپینگ
بانجی جامپینگ

مدتی است که بانجی جامپینگ در بین ایرانیان، طرفداران زیادی را به خود جلب کرده. به همین دلیل است که یکی از پرطرفدارترین مراکز تفریحی کیش نیز ، بانجی جامپینگ است. بانجی جامپینگ، شامل سکوهایی با ارتفاع ۴۰ و ۶۰ متر است که پریدن از آنها هیجان بسیار زیادی دارد. اگر حس می‌کنید که تفریحات آبی کیش ضربان قلب شما را بالا نمی برند، باید حتما به بانجی جامپینگ سری بزنید. همیشه در بانجی جامپینگ منظره روبروی شما یک صخره یا دره است. اما در این مورد، به سوی خلیج همیشه فارس شیرجه خواهید زد!

بانجی جامپینگ
بانجی جامپینگ

آدرس بانجی جامپینگ : کیش، میدان المپیک، خروجی شهر زیر زمینی کاریز، مجموعه جاذبه کیش

شماره تماس: ۰۹۱۲۱۵۷۰۰۱۴

ساعت کار: ۱۶-۲۳

هزینه بلیت: ۲۳۰ هزار تومان

حداقل سن مجاز: ۱۴ سال

وزن مجاز: ۳۵ تا ۹۰ کیلو گرم

تم پارک آبی اوشن ، هیجان کنترل شده در کیش

مراکز تفریحی کیش
تم پارک آبی اوشن

یکی از مهم‌ترین مراکز تفریحی کیش ، پارک آبی اوشن محسوب می‌شود. شاید تفریحات آبی مختلف برای برخی افراد، مخصوصا کودکان، خطرناک باشند. به علاوه اینکه گاهی ممکن است طوفانی بودن آب خلیج، باعث کنسل شدن تفریحات آبی شود. در این مواقع می‌توانید با خیال آسوده به پارک آبی اوشن مراجعه کنید. این پارک آبی با استاندارد‌های روز اروپایی رقابت می‌کند و تفریحات بسیار متنوع، گسترده و منحصر به فردی دارد. شما می‌توانید در این پارک، هیجان را با خیال آسوده تجربه کنید. تمامی دستگاه‌های تفریحی، کنترل شده هستند و هیچ خطری برای مراجعه کنندگان ندارند. فقط به یاد داشته باشید که این مجموعه در دو سانس خانم‌ها و آقایان فعالیت می‌کند. پس حتما پیش از مراجعه در این مورد، اطلاعات لازم را کسب کنید.

تم پارک آبی اوشن
تم پارک آبی اوشن

آدرس تم پارک آبی اوشن : جزیره کیش، جاده جهان، پارک آبی اوشن کیش

شماره تماس: ۰۹۰۲۸۰۸۸۸۱۱

ساعت کار سانس کامل صبح: ۹ تا ۱۵

ساعت کار سانس کامل عصر: ۱۵:۳۰ تا ۲۱

ساعت کار نیم سانس عصر دوشنبه و چهارشنبه: ۱۲ تا ۱۷

هزینه بلیت: ۱۸۰ هزار تومان

توجه: این مجموعه یکشنبه‌ها تعطیل است

پارک دلفین‌ها

پارک دلفین‌ها
پارک دلفین‌ها

بی شک پارک دلفین ها جزء معروف‌ترین مراکز تفریحی کیش محسوب می‌شود. با وجود اینکه مراکز تفریحی کیش بسیار گسترده هستند، اما پارک دلفین ها طرفداران زیادی دارد و می‌تواند چندین ساعت شما را سرگرم کند. این پارک برای همه گروه های سنی جذاب و دیدنی است. پس شما می‌توانید به صورت خانوادگی از آن دیدن فرمایید. شاید برخی تصور کنند که بلیت ورودی این پارک نسبتا گران است. اما پارک دلفین‌ها در چهار بخش مختلف شما را سرگرم می‌کند. علاوه بر دیدن برنامه‌های شاد و مفرح با محوریت این پستانداران جذاب و دوست داشتنی، شما می‌توانید از برنامه‌هایی همچون کلاسیک شو و دلفین شو نیز لذت ببرید و یا در ساعات خاصی، از پارک پرندگان و تونل آکواریوم دیدن کنید. به این ترتیب با یک تیر چهار نشان خواهید زد.

پارک دلفین‌ها
پارک دلفین‌ها

آدرس پارک دلفین ها : جزیره کیش،  انتهای ساحل سیمرغ، پارک دلفین کیش

شماره تماس: ۰۷۶۴۴۴۸۲۰۹۲

ساعت کار: ۱۶-۲۰:۳۰

هزینه بلیت ورودی: ۲۸۰ هزار تومان

ساعت حضور برای پذیرش: ۱۵:۵۰

ساعت پذیرش: ۱۶:۰۰

پارک پرندگان: ۱۶:۰۰ الی ۱۶:۴۵

کلاسیک شو: ۱۷:۱۵ الی ۱۸:۰۰

دلفین شو: ۱۹:۰۰ الی ۲۰:۰۰

تونل آکواریوم و خروج: ۲۰ الی ۲۰:۳۰

اسکله تفریحی | جاهای تفریحی کیش

اسکله تفریحی
اسکله تفریحی

اگر بخواهیم یک لیست از مراکز تفریحی کیش داشته باشیم، قطعا اسکله تفریحی را باید در مقام‌های نخست قرار دهیم. این اسکله یکی از مراکز تفریحی کیش است که برای بازدید از آن نیازی به پرداخت هزینه نیست. اسکله تفریحی کیش، ۴۳۷ متر طول و ۱۸ متر عرض دارد. بسیاری از مسافران ترجیح می‌دهند که لحظه طلوع و غروب آفتاب را از این اسکله نظاره کنند. همچنین در اطراف این اسکله، مراکز تفریحی زیادی مثل پیست دوچرخه سواری، رستوران و کافه نیز وجود دارند. تا نزدیکی صبح، اکثر رستوران‌ها باز هستند و به مشتریان خدمات ارائه می‌دهند. شما می‌توانید ساعت‌ها روی صندلی‌های اسکله بنشینید و با امواج دریا آرام شوید.

اسکله تفریحی
اسکله تفریحی

آدرس اسکله تفریحی کیش: کیش، بلوار دریا، اسکله تفریحی

شماره تماس: ۰۷۶۴۴۴۴۲۵۱۰

ساعت بازدید: ۲۴ ساعته

هزینه بازدید: رایگان

قلعه وحشت

قلعه وحشت
قلعه وحشت

قلعه وحشت یکی از خاطره انگیز‌ترین مراکز تفریحی کیش محسوب می‌شود. معمولا کمتر کسی می‌خواهد که بترسد یا در موقعیت‌های خطرناک قرار بگیرد. اما در مورد قلعه وحشت اینطور نیست. بسیاری از مسافران جلوی قلعه وحشت صف می‌کشند تا با تمام وجود بترسند! اگر از محیط‌های تاریک و تنگ هراس دارید، به هیچ وجه وارد قلعه وحشت نشوید. همچنین ورود به قلعه وحشت برای کسانی که بیماری قلبی دارند، اصلا توصیه نمی‌شود. در این مکان یک سناریوی کاملا ترسناک اتفاق می‌افتد. شما می‌توانید سناریوی فول اکشن ( کاملا ترسناک) ، سناریوی معمولی و سناریوی کودکان را انتخاب کنید. بهتر است در مورد سناریوهای آن چیزی به شما نگوییم اما ممکن است حین ایستادن در صف با شنیدن صدای جیغ بازدیدکنندگان، از ورود به آن پشیمان شوید!

قلعه وحشت مراکز تفریحی کیش
قلعه وحشت

آدرس قلعه وحشت: کیش،  بلوار داریوش،  محوطه هتل ارم کیش

شماره تماس: ۰۹۳۴۷۶۸۸۴۹۸

ساعت کار: ۱۸-۲ بامداد

هزینه بلیت: ۴۰ هزار تومان

دوچرخه سواری در کیش | مراکز تفریحی کیش

دوچرخه سواری در کیش
دوچرخه سواری در کیش

بدون شک اکثر کسانی که به کیش سفر کرده اند، دوچرخه سواری در اطراف جزیره را یکی از بهترین تفریح‌ها می‌دانند. پس باید جایگاه های کرایه دوچرخه را یکی از مراکز تفریحی کیش بدانیم. پایگاه های مختلفی در کیش حضور دارند که تنها به ازای دریافت هزینه بسیار اندک و ضمانت ساده‌ای مثل کارت ملی، دوچرخه‌های متنوعی را در اختیار بازدیدکنندگان قرار می‌دهند. وجود پیست مخصوص دوچرخه سواری در محیط جزیره، باعث شده تا دوچرخه سواری تبدیل به یکی از جاذبه‌های مهم آن شود. هوای پاک، جاده ساحلی و نسیم خنک دریا، چه فضایی بهتر از این برای دوچرخه سواری وجود دارد؟ در ضمن اگر مهارت لازمه برای دوچرخه سواری را ندارید، می‌توانید سه چرخه کرایه کنید. برای هر سن و هر شرایطی، دوچرخه خاصی در این مراکز وجود دارد. پس نگران نباشید. حتی اگر زوج هستید، می‌توانید یک دوچرخه دو نفره کرایه کنید و خاطره منحصر به فردی را تجربه کنید.

آدرس مراکز کرایه دوچرخه: چندین و چند مرکز مختلف در تمامی سواحل کیش

ساعت کار: ۲۴ ساعته

هزینه کرایه دوچرخه: بین ساعتی پنج تا ۱۵ هزار تومان

 لاک پشت های دریایی در جزیره مرجانی کیش

مراکز تفریحی کیش
لاک پشت های دریایی در جزیره مرجانی کیش

در حال حاضر دو نوع لاک پشت دریایی در آب‌های خلیج فارس زندگی می‌کنند. یکی از آنها لاک‌پشت‌های سبز و دیگری لاک‌پشت‌های نوک عقابی هستند. این لاک‌پشت‌ها می‌توانند صدها سال عمر کنند و تا ۶۰۰ کیلوگرم وزن بگیرند. اما متاسفانه با این وجود در حال انقراض هستند. سالهاست که این لاک پشت‌ها، سواحل جزیره کیش را برای تخم گذاری خود انتخاب می‌کنند. حتی در حین غواصی ممکن است این نوع لاک‌پشت‌ها را ببینید. اما بهتر است تا حد امکان فاصله خود را از این گونه در حال انقراض حفظ کنید. زیرا این لاک‌پشت‌ها از انسان‌ها به شدت هراس دارند و اگر احساس خطر کنند ممکن است جزیره را برای همیشه ترک کنند.

 لاک پشت های دریایی در جزیره مرجانی کیش
لاک پشت های دریایی در جزیره مرجانی کیش

محل بازدید از لاک پشت های دریایی کیش: پارک ساحلی میر مهنا

شماره تماس سازمان محیط زیست برای هماهنگی: ۰۷۶۴۴۴۲۳۴۷۶

ساعت بازدید: ۲۴ ساعته

هزینه بازدید: رایگان

سالن بولینگ مریم کیش

سالن بولینگ مریم کیش مراکز تفریحی کیش
سالن بولینگ مریم کیش

سالن بولینگ مریم را به جرات می‌توان یکی از بزرگ‌ترین سالن‌های بولینگ ایران و از برترین مراکز تفریحی کیش دانست. این سالن در سال ۱۳۸۳ افتتاح شده و فضای بسیار بزرگی دارد. اکثر افراد پس از بازدید از اسلکه تفریحی به این سالن مراجعه می‌کنند، زیرا فاصله کمی بین آنها وجود دارد. اگر به این ورزش جذاب علاقه‌مند هستید، حتما بین مراکز دیدنی کیش ، به این سالن بولینگ نیز مراجعه کنید.

آدرس سالن بولینگ مریم: خیابان سنایی، خیابان دریا، بولینگ مریم

شماره تماس: ۰۷۶۴۴۴۲۱۱۲۱

ساعت کار: ۱۱-۲

هزینه ورودی: رایگان

پیست اسکیت روی یخ دامون

مراکز تفریحی کیش
پیست اسکیت روی یخ دامون

کیش را می‌توان سرزمین انواع تفریح‌ها دانست. تقریبا تفریحی نیست که بخواهید اما در کیش پیدا نشود. جالب است بدانید که دومین پیست اسکیت روی یخ بزرگ ایران که بعد از انقلاب ساخته شده، پیست دامون کیش نام دارد. این پیست ۲۰۰ متر مربع مساحت داشته و برای استفاده عموم مردم آزاد است. اسکیت روی یخ یک تفریح کاملا خانوادگی است و حتی اگر مهارت اسکیت کردن ندارید، می‌توانید با کالسکه‌های مخصوص، فرزند خود را روی یخ بگردانید. این پیست که جزء مراکز تفریحی کیش محسوب می‌شود، در طبقه دوم پاساژ دامون قرار دارد. هر گونه امکانات رفاهی و خدماتی در این مجموعه یافت می‌شود، پس نگران خستگی بعد از این تفریح لذت بخش نباشید.

آدرس پیست اسکیت روی یخ دامون: جزیره کیش، بلوار ایران، خیابان وصال، مرکز خرید دامون، طبقه دوم

شماره تماس:‌ ۰۷۶۴۴۴۵۹۸۶۰

ساعت کار: صبح ها: ۱۲- ۱۴ (جمعه ها صبح تعطیل است)

عصرها: ۱۸ – ۲۴

کارتینگ کیش

کارتینگ کیش مراکز تفریحی کیش
کارتینگ کیش

کارتینگ همیشه جزء تفریح‌های بسیار شاد و جذاب بین خانواده‌های ایرانی و حتی کودکان محسوب می‌شود. اگر به کارتینگ علاقه‌مند هستید، باید بدانید که علاوه بر سافاری کیش، می‌توانید به کارتینگ واقع در پارک شهر جزیره مراجعه نمایید. اینجا را می توان از مراکز تفریحی بسیار شلوغ کیش دانست. پیست این کارتینگ وسیع است و حتی می‌توانید از موتور‌های ATV نیز در آن استفاده کنید. جالب است بدانید که پیست کارتینگ کیش با حدود ۸۰۰ متر طول، یکی از بزرگ‌ترین پیست‌های ایران و خاورمیانه است. پس در سفر خود بهتر است حتما سری به آن بزنید.

آدرس کارتینگ کیش: میدان امیرکبیر، بلوار خلیج فارس، روبروی هتل دریا

شماره تماس: ۰۷۶۴۴۴۲۲۲۲۵

ساعت کاری: ۱۸-۲ بامداد

هزینه ورودی: ۴۰ هزار تومان

حداقل سن مجاز: ۱۸ سال

مجموعه‌ی آوای خلیج فارس | جاهای تفریحی کیش

مجموعه‌ی آوای خلیج فارس
مجموعه‌ی آوای خلیج فارس

مجموعه‌ی آوای خلیج فارس یکی از بزرگ‌ترین مراکز تفریحی کیش به شمار می‌آید. این مجموعه دارای سالن سینما با ظرفیت ۲۰۰ نفر، سالن چند منظوره با ظرفیت ۶۰۰ نفر، سالن کنسرت با ظرفیت سه هزار نفر، رستوران، نمازخانه، کافی شاپ و فضای سبز است. همچنین بزرگ‌ترین مزیت مجموعه آوای خلیج فارس که آن را تبدیل به یکی از جاذبه‌های دیدنی و مراکز تفریحی کیش کرده، وجود یکی از بزرگ‌ترین آبنماهای موزیکال آب شور تمام خاورمیانه در آن است. این آبنمای موزیکال بسیار مجهز است و با افکت‌های مختلف آب و آتش، حسابی شما را سرگرم می‌کند.

آدرس مجموعه آوای خلیج فارس: جزیره کیش، انتهای بلوار اندیشه ، مجموعه آوای خلیج فارس

شماره تماس: ۰۷۶۴۴۴۵۵۶۷۴

ساعت کار: ۲۴ ساعته

هزینه بازدید: رایگان

پارک‌های ساحلی کیش

از آنجا که کیش یک جزیره مرجانی است و دور تا دور آن را آب فراگرفته، سواحل مختلفی در آن وجود دارد. اما در این میان حتما باید از چهار پارک ساحلی دیدن فرمایید.

  • پارک ساحلی میرمهنا

پارک ساحلی میرمهنا
پارک ساحلی میرمهنا

بزرگ‌ترین پارک ساحلی جزیره و یکی از برترین مراکز تفریحی کیش ، پارک ساحلی میرمهنا است. این پارک ساحلی برای تفریحات خانوادگی بسیار عالی است. در هر ساعت از شبانه‌روز می‌توانید به این پارک آمده و از آن لذت ببرید. نورپردازی آن در شب بی‌نظیر است. همچنین می‌توانید به اسکله مراجعه کنید و سوار قایق‌های تفریحی شوید. مهم‌تر از هر چیز اینکه پارک ساحلی میرمهنا محل تردد لاک پشت‌های دریایی خلیج فارس است و می‌توانید در حین پیاده روی آنها را از نزدیک ببینید.

آدرس پارک ساحلی میرمهنا: کیش، بلوار دریا

ساعت بازدید: ۲۴ ساعته

هزینه بازدید: رایگان

  • پارک ساحلی مرجان

پارک ساحلی مرجان
پارک ساحلی مرجان

قطعا یکی از زیبا‌ترین پارک‌های ساحلی جزیره و از بهترین مراکز تفریحی کیش ، پارک ساحلی مرجان است. آلاچیق‌هایی با سقف‌های خاص، گل‌های صورتی رنگ، نمای زیبایی از خلیج فارس، ساحلی مرجانی و اکوسیستمی دیدنی، همه و همه باعث شده تا ساحل مرجان تبدیل به یکی از زیباترین پارک‌های ساحلی کیش شود. اطراف این پارک رستوران و کافه‌های زیادی وجود دارند که همگی رو به دریا هستند. در ضمن به یاد داشته باشید که بهترین نمای طلوع آفتاب را می‌توانید از ساحل مرجان داشته باشید.

آدرس پارک ساحلی مرجان: کیش، میدان مرجان

ساعت بازدید: ۲۴ ساعته

هزینه بازدید: رایگان

مرد ماهیگیر مراکز تفریحی کیش
مرد ماهیگیر

قطعا تمام کسانی که به کیش سفر کرده‌اند، مجسمه ۱۲ متری مرد ماهیگیر را دیده‌اند. این مجسمه در بخش شرقی جزیره قرار گرفته و یکی از بهترین مکان‌ها برای تفریحات خانوادگی، پیاده‌روی و دوچرخه سواری محسوب می‌شود.

آدرس ساحل مرد ماهیگیر: کیش، خیابان سنایی، بلوار ساحل، پارک ساحلی

ساعت بازدید: ۲۴ ساعته

هزینه بازدید: رایگان

تقریبا اکثر کلوپ‌های تفریحات آبی کیش در ساحل سیمرغ قرار دارند. به همین دلیل پارک ساحلی سیمرغ را می‌توان یکی از بهترین مراکز تفریحی کیش دانست. در این پارک ساحلی انواع امکانات رفاهی و تفریحی به چشم می‌خورد. وجود آلاچیق‌های فراوان، کافه و رستوران‌های متنوع، محل کرایه دوچرخه و مسیر ویژه دوچرخه سواری و پیاده‌روی باعث شده هر کس با هر سلیقه‌ای در این مجموعه سرگرم شود. پس حتما در سفر خود به کیش، از این پارک ساحلی زیبا دیدن فرمایید.

آدرس پارک ساحلی سیمرغ: کیش، اتوبان خلیج فارس، خیابان حافظ، خیابان مرجان (جهان)

ساعت بازدید: ۲۴ ساعته

هزینه بازدید: رایگان

شهربازی هایلند کیش

شهربازی هایلند کیش
شهربازی هایلند کیش

شهربازی هایلند یکی دیگر از مراکز تفریحی کیش محسوب می‌شود. این شهربازی بزرگ، برای هر گروه سنی مناسب است. شما می‌توانید از اتاق فرار، لیزر ماز، شبیه ساز خلبانی ۷۲۰ درجه، اتاق ارواح سرگردان، ترامپولین، هندیکس، سینما هفت بعدی و بخش کودک استفاده کنید. همچنین در نهایت می‌توانید به کافه رستوران شهربازی مراجعه کنید که روی پشت بام مجموعه قرار دارد. در شهربازی هایلند کیش می‌توانید به صورت خانوادگی ساعت‌ها مشغول باشید و از سفر خود لذت ببرید.

آدرس شهربازی هایلند کیش: کیش، بلوار خلیج فارس، شهربازی هایلند

شماره تماس: ۰۹۳۴۷۶۸۱۳۶۲

ساعت کار: سانس صبح : ۱۱ تا ۱۴

سانس عصر: ۱۷ تا ۱ بامداد

هزینه بازدید: بر اساس آیتم‌های انتخاب شده باید کارت خود را شارژ کنید اما هزینه ورودی مجانی است.

کشتی آکواریوم | مراکز تفریحی کیش

کشتی آکواریوم مراکز تفریحی کیش
کشتی آکواریوم

یکی از مراکز تفریحی کیش ، یک تور کوتاه کشتی سواری منحصر به فرد ارائه می‌دهد. این کشتی به شکلی خاص طراحی شده و بخش‌هایی از کف کشتی با شیشه ساخته شده‌اند. به این ترتیب شما می‌توانید حین حرکت کشتی، از نزدیک شاهد اکوسیستم منحصر به فرد خلیج همیشه فارس باشید. زمانی که سوار این کشتی می‌شوید، انگار که وارد یک آکواریوم آب شور بزرگ شده‌اید. به همین خاطر است که به آن کشتی آکواریوم گفته می‌شود. قطعا کشتی آکواریوم می‌تواند تبدیل به یک خاطره فراموش نشدنی در سفر شما شود.

محل ثبت نام: کیش، انتهای بلوار دریا، اسکله بزرگ تفریحی کیش

شماره تماس: ۰۹۳۴۷۶۸۸۹۰۶

ساعت کار: ۱۰-۱۷

هزینه بلیت: ۴۰ هزار تومان به ازای هر نفر

فلای بورد ، پرواز در آب

۱

یکی از مهیج‌ترین و البته جدید‌ترین تفریحات آبی کیش، فلای بورد است. همانطور که از نام این تفریح آبی می‌توانید متوجه شوید، بر روی یک صفحه می‌ایستید و در آسمان پرواز می‌کنید! سواری فلای بورد کمی دشوار است و شاید باید ابتدا چند بار در آب بیافتید تا بتوانید تعادل خود را نگه دارید! اما باور کنید که این تفریح آنقدر مهیج است که تا آخر عمر خود آن را فراموش نخواهید کرد! فلای بورد در حقیقت یک صفحه است که به یک شلنگ ۱۸ متری متصل می‌شود. روی این صفحه، دو گیره وجود دارد که پای خود را با کفش در میان این گیره‌‌ها قرار می‌دهید تا در آب سقوط نکنید. این صفحه با فشار آب بالا می‌رود و باید فرد با هماهنگی حرکات خود و حرکات فلای بورد، بتواند تعادلش را روی صفحه حفظ کند. این کار نیاز به تمرین و البته عضلات آماده و ورزیده دارد! پس اگر آمادگی جسمانی بالایی ندارید، بهتر است تفریحات آبی دیگر را امتحان کنید. برای تجربه این تفریح هیجان انگیز، باید به پلاژ‌های کیش سر بزنید.

آدرس فلای بورد: کیش، خیابان جهان، پارک ساحلی سیمرغ

شماره تماس: ۰۷۶۴۴۴۴۲۵۱۰

ساعت کار: ۹ صبح تا ۱۷ عصر

هزینه: ۱۵۰ هزار تومان

کریزی بوت ، دیوانه بازی روی آب!

در مورد قایق سواری در کیش به صورت کامل صحبت کردیم اما جالب است بدانید که نوعی قایق تندرو به نام کریزی بوت یا همان قایق دیوانه در کیش وجود دارد که بسیار سریع هست و آدرنالین را در خون شما ترشح می‌کند! پس اگر به تجربه سرعت علاقه دارید، می‌توانید سوار بر این قایق‌ها، در آب‌های نیلگون خلیج همیشه فارس، حسابی هیجان را احساس کنید. قایق‌های دیوانه ظرفیتی بین ۱۰ تا ۱۵ نفر دارند و می‌توانید همراه با خانواده این تفریح مهیج را تجربه کنید.

آدرس کریزی بوت: کیش، خیابان جهان، پارک ساحلی سیمرغ

شماره تماس: ۰۷۶۴۴۴۴۲۵۱۰

ساعت کار: ۹ صبح تا ۱۷ عصر

هزینه: ۱۰ دقیقه ۵۰ هزار تومان به ازای هر نفر

کایت بوردینگ ، تجربه ترکیبی

خب شاید در نگاه اول این تفریح مهیج و عجیب را با اسکی روی آب اشتباه بگیرید. در اسکی روی آب شما به یک قایق پر سرعت متصل می‌شوید و با سرعت بر روی آب اسکی می‌کنید. اما کایت بوردینگ تجربه‌ای متفاوت است. در کایت بوردینگ شما به وسیله‌ای مشابه پاراگلایدر متصل خواهید بود. یعنی انگار که یک بادبادک بزرگ هوا کرده‌اید و به جای آنکه شما آن را به سمت خود بکشید، بادبادک شما را روی آب به سمت خود می‌کشد! این تجربه بسیار هیجان انگیز است و البته کسانی که بدن ورزیده و تجربه اسکی روی آب دارند، می‌توانند این تفریح را تجربه کنند.

آدرس کایت بوردینگ: کیش، خیابان جهان، پارک ساحلی سیمرغ

شماره تماس: ۰۷۶۴۴۴۴۲۵۱۰

ساعت کار: ۹ صبح تا ۱۷ عصر

هزینه: ۸۰ هزار تومان به ازای ۱۵ دقیقه

بیگ بال ، توپ شناور بزرگ!

بیگ بال یکی دیگر از تفریحات آبی هیجان انگیز کیش است که البته نیازی به آمادگی جسمانی ندارد و اصلا خطرناک نیست. در بیگ بال شما داخل یک توپ بسیار بزرگ می‌شوید که چند لایه است و در بین لایه‌های مختلف آن هوا تزریق کرده‌اند. به این طریق، توپ حتی با وجود وزن شما در آب فرو نمی‌رود و روی آب شناور خواهد بود. البته نگران نباشید، توپ‌ها قرار نیست در خلیج فارس شناور باشند و در یک حوضچه بزرگ حضور خواهید داشت! حتی اگر در خلیج هم باشید، کاملا تحت نظارت خواهید بود و اصلا جای نگرانی نیست. این تفریح برای کودکان و نوجوانان نیز تفریحی مفرح و هیجان انگیز است و می‌توانید به صورت خانوادگی در این تفریح شرکت کنید. البته منطقی است که برای استفاده از این بازی، باید محدودیت وزنی را رعایت کنید.

آدرس بیگ بال: کیش، خیابان جهان، پارک ساحلی سیمرغ

شماره تماس: ۰۷۶۴۴۴۴۲۵۱۰

ساعت کار: ۹ صبح تا ۱۷ عصر

هزینه: ۸۰ هزار تومان به ازای ۱۵ دقیقه

انواع جنگ‌های شبانه ، خنده از ته دل

یکی دیگر از موارد بسیار جالب در مورد کیش، برگزاری انواع جنگ‌های شبانه است. برخی از این جنگ‌ها تئاتر کمدی و برخی دیگر شو و استندآپ کمدی هستند. به هر حال اگر کمی در برنامه جنگ‌های شبانه کیش جستجو کنید، می‌توانید به ازای هر شب، یک برنامه جذاب را بیابید. معمولا این جنگ‌ها در مراکزی همانند اسکله تفریحی یا هتل‌هایی همانند هتل شایگان برگزار می‌شوند و قیمت بلیت آنها نیز متفاوت است. اما همه آنها معمولا از ساعت ۸ الی ۱۰ شب آغاز می‌شوند و تا ساعت ۱ الی ۲ بامداد ادامه خواهند داشت. جالب است بدانید که حتی با وجود شرایط بد این روزها و شیوع ویروس کرونا، جنگ‌های شبانه به جای سالن‌های بسته، در محیط سرباز آبنمای خلیج فارس برگزار می‌شوند. در میان این جنگ‌ها، می‌توان به جنگ اکبر اقبالی، پازل شو، ستارگان و دینامیت شو اشاره کرد.

آدرس جنگ‌های شبانه: کیش، شرق جزیره، خیابان رشید ایزدی، آب نمای خلیج فارس

شماره تماس: ۰۹۳۴۷۶۸۸۸۵۵

ساعت کار: ۱۰ شب تا ۲ بامداد

هزینه:  ۵۰ الی ۱۵۰ هزار تومان بر اساس نوع نمایش

کنسرت‌های شبانه ، لذت موسیقی

خوشبختانه در جزیره کیش یک سالن کنسرت بسیار بزرگ با ظرفیت حدود ۶۰۰ نفر وجود دارد. به همین خاطر خوانندگان مطرح و معروف پاپ یا سنتی در این سالن حضور پیدا می‌کنند تا تجربه سفر شما را به تجربه‌ای فراموش نشدنی تبدیل کنند. البته به غیر از سالن کنسرت اصلی واقع در آبنمای خلیج فارس، در رستوران‌های بزرگ دیگر همانند میرمهنا، برخی از خوانندگان برنامه اجرا می‌کنند. برای دریافت برنامه کنسرت باید از مراکز گردشگری پرس و جو کنید تا در برنامه یکی از خوانندگان محبوب خود حضور به عمل بیاورید. در حال حاضر نیز به دلیل شیوع ویروس کرونا، کنسرت‌ها در فضای باز آبنمای کیش برگزار می‌شوند. کنسرت برخی از خوانندگان همانند بهنام بانی، محسن یگانه، محسن ابراهیم زاده و احسان خواجه امیری در میان کنسرت‌های دیگر از محبوبیت بیشتری برخوردار هستند. در این کنسرت‌ها خبری از موسیقی غمگین نیست و فقط باید شادی کنید!

آدرس کنسرت‌های شبانه: کیش، شرق جزیره، خیابان رشید ایزدی، آب نمای خلیج فارس

شماره تماس: ۰۹۳۴۷۶۸۸۸۵۵

ساعت کار: ۱۹ عصر تا ۲ بامداد

هزینه:  ۱۰۰ الی ۴۰۰ هزار تومان بر اساس نوع نمایش

شهر زیرزمینی کاریز، از بهترین مراکز تفریحی کیش 

در معرفی جاذبه‌های گردشگری و تفریحی کیش نام شهر زیرزمینی کاریز را نباید از قلم انداخت. شهر زیرزمینی کاریز را می‌توان به‌عنوان یکی از بهترین مراکز تفریحی کیش معرفی کرد؛ چرا‌که می‌تواند ساعت‌ها شما را سرگرم کند. این مجموعه که با نام قنات کیش نیز شناخته می‌شود، بیش از ۲۵۰۰ سال قدمت دارد و جزو ارزشمند‌ترین جاذبه‌های تاریخی جزیره کیش شمرده می‌شود. این قنات در گذشته آب شیرین و قابل شرب مردمان جزیره را تأمین می‌کرد. این مجموعه فنات امروزه تغییر کاربری داده و به شهری زیرزمینی تبدیل شده که مقصد بسیاری از گردشگران است. وسعت شهر زیرزمینی کاریز به بیش از ۱۰ هزار مترمربع می‌رسد و بخش‌های مختلفی دارد که بازدید از آن‌ها بسیار سرگرم‌کننده و جذاب خواهد بود. از مهم‌ترین بخش‌های شهر زیرزمینی کاریز می‌توان به غرفه‌های صنایع دستی ایران و جهان، رستوران سنتی، رستورانی مدرن، موزه و… اشاره کرد. 

شهر زیرزمینی کاریز، از بهترین مراکز تفریحی کیش 
شهر زیرزمینی کاریز، از بهترین مراکز تفریحی کیش

آدرس: ایران، استان هرمزگان، جزیره کیش، میدان المپیک، مجموعه فرهنگی سیاحتی شهر زیر زمینی کیش (کاریز)

شماره تماس: ۰۷۶۴۴۷۳۹۰۳

ساعات بازدید: هرروز هفته از ساعت ۹:۰۰ تا ۲۲:۰۰ 

هزینه بازدید: ۸۰ هزار تومان (سال ۱۳۹۹)

مدت‌زمان پیشنهادی برای بازدید: بین ۱ تا ۲ ساعت 

قلعه جنی کیش، از منحصر‌به‌فرد‌ترین مراکز تفریحی کیش 

در معرفی مراکز گردشگری کیش نام قلعه جنی کیش را نباید از قلم انداخت. قلعه جنی را می‌توان به‌عنوان منحصر‌به‌فرد‌ترین و ترسناک‌ترین جاهای دیدنی کیش معرفی کرد. داستان‌ها و افسانه‌های بسیاری در‌خصوص این محل وجود دارند که همگی ترسناک و هولناکند. بسیاری بر این باورند که افسانه‌های محلی مربوط به قلعه جنی کیش افسانه نیستند و ریشه در واقعیت دارند. چنانچه درخصوص سرگذشت قلعه جنی بپرسید، باید بگوییم که در گذشته از این قلعه به‌عنوان پاسگاه هنگ مرزی استفاده می‌کردند. بعد‌ها گزارش‌هایی متعدد مبنی بر مشاهده جن و جتی مرگ مشکوک ۴ سرباز در این مجل، باعث شد که این قلعه برای همیشه تخلیه شده و کاربری خود را از دست بدهد. بنای قلعه جنی پلانی مسطیل‌شکل دارد و در دو سوی آن دو برج مرتفع به چشم می‌خورند. مردم محلی این قطعه را نفرین‌شده می‌دانند و بسیاری گردشگران را از بازدید آن نفی می‌کنند. 

قلعه جنی کیش، از منحصر‌به‌فرد‌ترین مراکز تفریحی کیش 
قلعه جنی کیش، از منحصر‌به‌فرد‌ترین مراکز تفریحی کیش

آدرس: ایران، استان هرمزگان، جزیره کیش، جاده جهان، نرسیده به کشتی یونانی، قلعه جهان، قلعه جنی کیش 

ساعات بازدید: ۲۴‌ساعته 

هزینه بازدید: رایگان 

مدت‌زمان پیشنهادی برای بازدید: بین ۱ تا ۲ ساعت 

مرکز خرید دامون، از محبوب‌ترین مراکز تفریحی کیش 

پاساژگردی و خرید از جمله محبوب‌ترین تفریحات ایرانیان، به‌خصوص خانم‌ها است. امروزه مراکز تجاری نیز با فراهم کرده امکانات رفاهی و تفریحی، به مقاصدی محبوب برای تفریح و گشت‌و‌گذار تبدیل شده‌اند. به همین سبب در این بخش از معرفی مراکز تفریحی کیش قصد داریم به معرفی مرکز خرید دامون بپردازیم. مرکز خرید دامون از بزرگ‌ترین و لوکس‌ترین مراکز خرید کیش است. این مجتمع شامل بخش‌های مختلفی تجاری، رفاهی و خدماتی بوده و به‌عنوان مقصدی جذاب برای گشت‌و‌گذار، تفریح و خرید شمرده می‌شود. در این مرکز خرید واحد‌های تجاری مختلف به فروش کالاهای متنوعی نظیر انواع پوشاک، کیف و کفش، لوازم آرایشی و بهداشتی، زیروآلات و بدلیجات، طلا و نقره، مواد غذایی، شکلات، تلفن همراه، لوازم الکترونیکی و… مشغول هستند. از امکانات رفاهی و تفریحی مرکز خرید دامون نیز می‌توان به فودکورت، رستوران سنتی، کافی‌شاپ، سینما، شهربازی سرپوشیده، زمین اسکی، پارکینگ اختصاصی، سرویس بهداشتی و… اشاره کرد. 

مرکز خرید دامون، از محبوب‌ترین مراکز تفریحی کیش 
مرکز خرید دامون، از محبوب‌ترین مراکز تفریحی کیش

آدرس: ایران، استان هرمزگان، جزیره کیش، انتهای خیابان وصال، بلوار ایران، مرکز خرید دامون 

شماره تماس: ۰۷۶۴۴۴۵۹۷۷۶

ساعات بازدید: هرروز هفته از ساعت ۹:۰۰ تا ۱۳:۳۰ و ۱۷:۰۰ تا ۲۳:۰۰ 

هزینه بازدید: رایگان 

مدت‌زمان پیشنهادی برای بازدید: بین ۲ تا ۳ ساعت 

شهر باستانی حریره، از جذاب‌ترین مراکز تفریحی کیش برای علاقه‌مندان به بناهای تاریخی

مگر می‌شود از مراکز تفریحی کیش سخن گفت و حرفی از شهر باستانی حریره به میان نیاورد؟ این شهر تاریخی، با قدمت ۸۰۰‌ساله در شمال جزیره کیش قرار دارد و گردشگران علاقه‌مند به تاریخ و بناهای تاریخی را به‌سوی خود می‌کشاند. این منطقه تاریخی در قرن چهارم هجری با به رونق افتادن بندر تجاری سیراف بنا شد. شهر باستانی حریره در گذشته جزو مناطق مهم تجاری و بازرگانی حاشیه خلیج فارس شمرده می‌شد. این شهر دارای بخش‌های مختلفی است که از جمله آن‌ها می‌توان به خانه اعیانی، حمام، بخش‌های کارگاهی و صنعتی، تأسیسات آبی، بندرگاه و… می‌شود. چنانچه عاشق تاریخ و بازدید از بناهای تاریخی هستید، پیشنهاد می‌کنیم در سفر به جزیره کیش، بازدید از شهر باستانی حریره را از دست ندهید. بی‌شک گشت‌و‌گذار در این شهر تاریخی و بازدید از بخش‌های مختلف آن برایتان سرگرم‌کننده و جذاب خواهد بود. 

شهر باستانی حریره، از جذاب‌ترین مراکز تفریحی کیش برای علاقه‌مندان به بناهای تاریخی
شهر باستانی حریره، از جذاب‌ترین مراکز تفریحی کیش برای علاقه‌مندان به بناهای تاریخی

آدرس: ایران، استان هرمزگان، جزیره کیش، بلوار میرمهنا، بلوار المپیک، میدان حریره، خیابان کرانه، شهرباستانی حریره 

ساعات بازدید: هر‌روز هفته از ساعت ۱۰:۰۰ تا ۲۲:۰۰

هزینه بازدید: رایگان 

مدت‌زمان پیشنهادی برای بازدید: بین ۲ تا ۳ ساعت 

باغ پرندگان کیش، از تماشایی‌ترین مقاصد در مراکز تفریحی کیش 

پیش‌تر در معرفی مراکز تفریحی کیش به معرفی دلفیناریوم پرداخته و در آنجا اشاره کردیم که در این مجموعه بخشی به‌نام باغ پرندگان نیز وجود دارد که بازدید از آن خالی از لطف نیست. در این بخش قصد داریم به‌صورت جداگانه به معرفی باغ پرندگان کیش بپردازیم. این باغ مساحتی بالغ بر ۳ هکتار دارد. در باغ پرندگان کیش مجموعه‌ای از ۵۷ گونه پرنده مختلف نگهداری می‌شوند که عموم مردم می‌توانند آن‌ها را از نزدیک ببینند. به‌علاوه شما می‌توانید هنگام بازدید از گونه‌های مختلف پرندگان، اطلاعات مربوط به آن‌ها را نیز خوانده و اطلاعات مفید و جالبی در‌خصوص زیستگاه، ویژگی‌ها و نوع تغذیه آن‌ها کسب کنید. جالب است بدانید که این پرندگان از تمامی نقاط دنیا از جمله قاره‌های آمریکا، آفریقا و آسیا در این مجموعه جمع‌آوری شده‌اند.

باغ پرندگان کیش، از تماشایی‌ترین مقاصد در مراکز تفریحی کیش 
باغ پرندگان کیش، از تماشایی‌ترین مقاصد در مراکز تفریحی کیش

 از مهم‌ترین گونه‌های پرندگانی که در باغ پرندگان کیش نگهداری می‌شوند می‌توان به کاسکو، کاکاتوآبا، قرقاول چینی، پنگوئن‌های پا سیاه، مرغ شاخ‌دار، توکان، انواع طوطی‌های سبز و انواع طاووس‌ها اشاره کرد. 

آدرس: ایران، استان هرمزگان، جزیره کیش، جنوب شرقی کیش، داخل پارک دلفین، باغ پرندگان کیش 

شماره تماس: ۰۷۶۴۴۴۷۱۰۱۰

ساعات بازدید: در نیمه اول سال هر‌روز هفته از ساعت ۱۸:۰۰ تا ۲۰:۰۰ و در نیمه دوم سال ۱۶:۰۰ تا ۱۸:۰۰ 

هزینه بازدید: هزینه بازدید برای بزرگسالان ۱۸۲ هزار تومان، برای کودکان بین ۲ تا ۴ ساعت ۹۱ هزار تومان و برای کودکان زیر ۲ سال رایگان است. (مبالغ اعلام‌شده برای سال ۱۳۹۹ است.)

مدت‌زمان پیشنهادی برای بازدید: بین ۱ تا ۲ ساعت 

نکته: بلیط باغ پرندگان به‌صورت جداگانه فروخته نمی‌شود. شما می‌توانید با تهیه بلیط، از سایر بخش‌های مجموعه نظیر سیرک آکروبات، نمایش دلفین‌ها و… بازدید کنید. 

پاساژ مرکز تجاری کیش، از محبوب‌ترین مراکز گردشگری کیش 

همان طور که گفتیم، امروزه مراکز تجاری، جزو مقاصد مهم گردشگران شمرده می‌شوند؛ چرا‌که می‌توان در آن‌ها علاوه‌بر پاساژ‌گردی و خرید، تفریحات جذابی را در کنار خانواده، دوستان و عزیزان تجربه کرد. به همین سبب در این بخش از مطلب مراکز تفریحی کیس قصد داریم به معرفی پاساژ مرکز تجاری کیش بپردازیم. این مرکز خرید جزو بهترین، محبوب‌ترین و بزرگ‌ترین مراکز خرید جزیره کیش شمرده می‌شود. مرکز تجاری کیش در سال ۱۳۷۹ افتتاح شد. مساحت این مرکز خرید به بیش از ۱۱ هزار مترمربع می‌رسد و بنای آن به شکل سه‌گوش است. در این مجموعه بیش از ۴۷۰ واحد تجاری وجود دارند که به فروش کاهای متنوعی مشغول هستند. در این مجموعه امکانات رفاهی و تفریحی مناسبی نیز فراهم شده است. از جمله امکانات رفاهی و تفریحی پاساژ مرکز تجاری کیش می‌توان به کافی‌شاپ، فست‌فود، رستوران گردان، آزانس مسافرتی و… اشاره کرد. 

پاساژ مرکز تجاری کیش، از محبوب‌ترین مراکز گردشگری کیش 
پاساژ مرکز تجاری کیش، از محبوب‌ترین مراکز گردشگری کیش

آدرس: ایران، استان هرمزگان، جزیره کیش، خیابان فردوسی، مرکز تجاری

شماره تماس: ۰۷۶۴۴۴۵۲۶۱۴

ساعات بازدید: هر‌روز هفته از ساعت ۹:۳۰ تا ساعت ۱۳:۴۵ و ساعت ۱۷:۰۰ تا ساعت ۲۲:۴۵ 

هزینه بازدید: رایگان 

مدت‌زمان پیشنهادی برای بازدید: بین ۱ تا ۲ ساعت 

روستای باغو کیش، از ناشناخته‌ترین جاهای دیدنی و مراکز تفریحی کیش 

در معرفی جاهای دیدنی و مراکز تفریحی کیش نام روستای باغو را نباید از قلم انداخت. این روستا از ناشناخته‌شده‌ترین مقاصد توریستی جزیره کیش است. چنانچه می‌خواهید با بافت تاریخی و سنتی جزیره کیش آشنا شوید، این روستا مقصدی مناسب برای شماست. در این روستا می‌توانید از درختان کهنسال لور، خانه‌هایی با معماری سنتی و مسجدی تاریخی بازدید کنید. روستای باغو مقصدی مناسب برای دور شدن از هیاهوی شهر کیش و گشت‌و‌گذار شمرده می‌شود. برای دسترسی به روستای باغو، ابتدا باید خود را به جنوب‌غربی جزیره کیش برسانید. در ادامه دو مسیر پیش روی شما قرار دارد. شما می‌توانید به سمت میدان غروب کیش رفته و از آنجا وارد جاده باغو شوید یا از طریق بزرگراه خلیج فارس کیش، به روستای باغو دسترسی پیدا کنید. در این روستا علاوه‌بر بافت تاریخی، پارک به‌نام پارک دلیران نیز وجود دارد که در آن امکانات رفاهی و تفریحی مناسبی فراهم شده است. 

روستای باغو کیش، از ناشناخته‌ترین جاهای دیدنی و مراکز تفریحی کیش 
روستای باغو کیش، از ناشناخته‌ترین جاهای دیدنی و مراکز تفریحی کیش

آدرس: ایران، استان هرمزگان، جزیره کیش، خیابان باغو، روستای باغو

ساعات بازدید: ۲۴‌ساعته 

هزینه بازدید: رایگان 

مدت‌زمان پیشنهادی برای بازدید: نیمی از روز 

مجموعه ورزشی و گردشگری دریایی مارینا کیش، از بهترین مراکز تفریحی کیش 

مگر می‌شود از مراکز تفریحی کیش سخن گفت و حرفی از مجموعه ورزشی و گردشگری دریایی مارینای کیش به میان نیاورد؟ این مجموعه به‌عنوان اولین مارینای ایران، در سال ۱۳۹۲ توسط دو شرکت مکین دریا و بهمبر در جزیره زیبای کیش افتتاح شد. مجموعه ورزشی و گردشگری دریایی مارینا کیش دارای ۲۷۸ جای پارک برای انواع شناور در اندازه‌های مختلف است. کاربری اصلی این مجموعه نگهداری، تعمیر، شست‌و‌شو و سایر امور مربوط به شناور‌ها بوده و به‌عنوان یکی از جاذبه‌های توریستی و تفریحی کیش نیز شناخته می‌شود. در این مجموعه امکانات رفاهی و تفریحی جذابی برای گردشگران فراهم شده است. از جمله امکانات رفاهی و تفریحی موجود در مجموعه ورزشی و گردشگری دریایی مارینا کیش می‌توان به وجود اسکله اختصاصی برای پهلوگیری شناور‌های تفریحی، کافی‌شاپ‌هایی با فضای دنج و زیبا، استراحتگاه‌های ساحلی، فروش شناور‌های تفریحی، فروش لوازم و تجهیزات غواصی، کلوپ تفریحات دریایی، کلوپ غواصی، مدرسه بادبانی و… اشاره کرد. 

مجموعه ورزشی و گردشگری دریایی مارینا کیش، از بهترین مراکز تفریحی کیش 
مجموعه ورزشی و گردشگری دریایی مارینا کیش، از بهترین مراکز تفریحی کیش

در مجموعه ورزشی و گردشگری دریایی مارینا کیش می‌توانید تفریحات آبی متنوع و جذابی نظیر پدل بورد، پاراسل، قایق بادبانی، پدال بورد، شاتل، کایاک، پارک آبی، جت اسکی، غواصی، ماشین پرواز، کایت بوردینگ، ویک بوردینگ، ویندسرف، بنانا و… را تجربه کرده و اوقات خوش و به‌یاد‌ماندی را برای خود رقم بزنید. 

آدرس: ایران، استان هرمزگان، جزیره کیش، بلوار مرجان، مرجان ۷، مجموعه ورزشی و گردشگری دریایی مارینا کیش، مجموعه ورزشی و گردشگری دریایی جزیره کیش 

شماره تماس: ۰۷۶۴۴۴۶۵۳۸۶

ساعات بازدید: ۲۴‌ساعته 

هزینه بازدید: رایگان 

مدت‌زمان پیشنهادی برای بازدید: بین ۳ تا ۴ ساعت 

مرکز خرید مروارید کیش، از محبوب‌ترین مراکز تجاری و تفریحی کیش 

بازار بزرگ مروارید یا مرکز خرید مروارید را می‌توان به‌عنوان یکی از محبوب‌ترین مراکز تجاری و تفریحی کیش معرفی کرد. این مرکز خرید بزرگ و لوکس در شهرک صدف واقع شده و مقصدی جذاب برای پاساژگردی، خرید و تجربه تفریحات خانوادگی و دوستانه شمرده می‌شود. وسعت مرکز خرید مروارید کیش به بیش از ۲۷ هزار مترمربع می‌رسد و در آن حدود ۲۰۸ واحد تجاری جای گرفته‌اند. بنای این مرکز خرید با الهام از بناهای دوره هخامنشی طراحی شده و در طراحی آن از المان‌های هنر و معماری باستانی ایرانی استفاده شده است. از‌این‌رو بازدید از مرکز خرید مروارید کیش و گشت‌و‌گذار در آن هم فال است و هم تماشا! واحد‌های تجاری این بازار بزرگ به فروش کالاهای متعددی نظیر پوشاک، کیف و کفش، لوازم ورزشی، بلوریجات، لوازم آرایشی و بهداشتی، لوازم خانوادگی و… مشغول هستند. 

مرکز خرید مروارید کیش، از محبوب‌ترین مراکز تجاری و تفریحی کیش 
مرکز خرید مروارید کیش، از محبوب‌ترین مراکز تجاری و تفریحی کیش

در این مجتمع امکانات رفاهی و تفریحی مناسبی نیز فراهم شده که از جمله آن‌ها می‌توان به رستورانی بامنوی متنوع و غذاهای باکیفیت و کافی‌شاپی با فضای دنج و زیبا اشاره کرد. 

آدرس: ایران، استان هرمزگان، جزیره کیش، شهر صدف، بلوار مروارید، مرکز خرید مروارید کیش

شماره تماس: ۰۷۶۴۴۴۵۸۸۸۸

ساعات بازدید: هر‌روز هفته از ساعت ۹:۰۰ تا ساعت ۱۳:۳۰ و ساعت ۱۷:۳۰ تا ۲۳:۰۰ 

هزینه بازدید: رایگان 

مدت‌زمان پیشنهادی برای بازدید: بین ۱ تا ۲ ساعت 

ساحل درختان نارگیل، مقصدی کمترشناخته‌شده در میان مراکز تفریحی کیش 

از دیگر مقاصد کمترشناخته و زیبا در میان جاهای دیدنی مراکز تفریحی کیش می‌توان به ساحل درختان نارگیل اشاره کرد. این ساحل از زیبا‌ترین سواحل تفریحی جزیره کیش است. در این ساحل بیش از ۲۵۰۰ درخت نارگیل به چشم می‌خورند که زیبایی خاصی به آن بخشیده‌اند. در این ساحل نقره‌فام و زیبا امکانات رفاهی نظیر آلاچیق‌های متعدد نیز وجود دارند. چنانچه در میان جاهای دیدنی و مراکز تفریحی کیش به‌دنبال مقصدی آرام و زیبا برای گذراندن عصری دلپذیری در طبیعتی دلنشین می‌گردید، پیشنهاد ما به شما ساحل درختان نارگیل خواهد بود. در این ساحل می‌توانید از تفریحاتی نظیر پیاده‌روی، تماشای طلوع و غروب آفتاب و گرفتن عکس‌های زیبا لذت برده و خاطرات به‌یاد‌ماندنی را برای خود رقم بزنید. 

ساحل درختان نارگیل، مقصدی کمترشناخته‌شده در میان مراکز تفریحی کیش 
ساحل درختان نارگیل، مقصدی کمترشناخته‌شده در میان مراکز تفریحی کیش

آدرس: ایران، استان هرمزگان، جزیره کیش، قسمت شرقی جزیره کیش، ساحل درختان نارگیل 

ساعات بازدید: ۲۴‌ساعته 

هزینه بازدید: رایگان 

مدت‌زمان پیشنهادی برای بازدید: بین ۲ تا ۳ ساعت 

ساحل بانوان کیش، از جذاب‌ترین مراکز تفریحی کیش برای بانوان 

پلاژ بانوان یا ساحل بانوان کیش از دیگر مراکز تفریحی کیش است که به‌عنوان مقصدی محبوب و جذاب برای بانوان شناخته می‌شود. خانم‌ها می‌توانند در این پلاژ، با هر پوششی که دوست دارند، از حضور در ساحل و شنا در دریا لذت ببرند و حمام آفتاب بگیرند. در این ساحل همواره غریق‌نجات‌های حرفه‌ای مستقر هستند تا در‌صورت بروز حادثه، طوفانی شدن دریا یا هر اتفاق دیگری، از غرق شدن بانوان و کودکان جلوگیری کنند. وسعت پلاژ بانوان کیش به بیش از ۲۰ هزار متر مربع می‌رسد و در این فضای امکانات رفاهی و تفریحی مناسبی فراهم شده است. 

ساحل بانوان کیش، از جذاب‌ترین مراکز تفریحی کیش برای بانوان 
ساحل بانوان کیش، از جذاب‌ترین مراکز تفریحی کیش برای بانوان

از جمله امکانات رفاهی و تفریحی ساحل بانوان کیش می‌توان به حوضچه آبگرم با خواص درمانی، خدمات ماساژ حرفه‌ای، نقاشی با حنا، سالن زیبایی، دو رستوران با منوی متنوع متشکل از انواع غذا‌ها و نوشیدنی‌ها و… اشاره کرد. به‌علاوه شما می‌توانید در ساحل بانوان کیش تفریحات آبی هیجان‌انگیز و جذابی نظیر غواصی، ورزش‌های آبی، والیبال ساحلی و… لذت ببرید. 

آدرس: ایران، استان هرمزگان، جزیره کیش، میدان امیرکبیر، خیابان اندیشه، رو به روی هتل دریا

شماره تماس: ۰۷۶۴۴۴۲۲۵۱۱ و ۰۷۶۴۴۴۲۲۶۴۲

ساعات بازدید: هر‌روز هفته از ساعت ۷:۰۰ تا ساعت ۱۸:۰۰ 

هزینه بازدید: ۸۰ هزار تومان 

مدت‌زمان پیشنهادی برای بازدید: بین ۳ تا ۴ ساعت 

پارک آبشار، از تماشایی‌ترین جاهای دیدنی و مراکز تفریحی کیش 

بوستان یا پارک آبشار را می‌توان به‌عنوان یکی از تماشایی‌ترین جاهای دیدنی و مراکز تفریحی کیش معرفی کرد. در این پارک، همان طور که از نامش پیداست، آبشار‌ها و فواره‌های متعددی به چشم می‌خورند که زیبایی خیره‌کننده‌ای دارند و فضایی دلنشین و باصفا را ایجاد کرده‌اند. این آبشار‌ها علاوه‌بر جنبه بصری زیبا، باعث خنک‌تر شدن هوای منطقه می‌شوند و حس جزایر مدیترانه را تداعی می‌کنند. در این پارک درختان و گیاهان متعددی کاشته‌اند و فضای سرسبز آن روح زندگی بر انسان می‌دمد. پارک آبشار میان هتل ارم و بازار پردیس کیش واقع شده است. چنانچه در میان مراکز تفریحی و جاذبه‌های گردشگری کیش به‌دنبال مقصدی آرام و زیبا برای گذراندن ساعاتی دلنشین در کنار دوستان و عزیزان خود می‌گردید، پیشنهاد ما به شما پارک آبشار خواهد بود. 

پارک آبشار، از تماشایی‌ترین جاهای دیدنی و مراکز تفریحی کیش 
پارک آبشار، از تماشایی‌ترین جاهای دیدنی و مراکز تفریحی کیش

آدرس: ایران، استان هرمزگان، جزیره کیش، بلوار فردوسی، رو‌به‌روی پارک هنگام 

ساعات بازدید: ۲۴‌ساعته 

هزینه بازدید: رایگان 

مدت‌زمان پیشنهادی برای بازدید: بین ۲ تا ۳ ساعت 

مجموعه هنری و موزه خلیج فارس کیش، از دیدنی‌ترین مقاصد گردشگری در کیش

در معرفی جاهای دیدنی و مراکز تفریحی کیش نام مجموعه هنری و موزه خلیج فارس کیش را نباید از قلم انداخت. این موزه در ابتدا با هدف آشنایی عموم مردم با فرهنگ و هنر ایرانی در خاورمیانه تأسیس شد. بنای مجموعه هنری و موزه خلیج فارس کیش، به دلیل طراحی و معماری منحصر‌به‌فردی که دارد، توجه بسیاری را به خود جلب می‌کند. همین ظاهر منحصر‌به‌فرد و زیبا سبب شد که امروزه بنای این موزه به‌عنوان یکی از نماد‌های جزیره کیش شناخته شود. طراحی داخلی موزه نیز همچون نمای بیرونی آن، به سبک مدرن بوده و زیبایی چشم‌گیری دارد. در طراحی فضایی داخلی موزه خلیج فارس کیش، غالباً از رنگ سفید استفاده شده است. 

مجموعه هنری و موزه خلیج فارس کیش، از دیدنی‌ترین مقاصد گردشگری در کیش
مجموعه هنری و موزه خلیج فارس کیش، از دیدنی‌ترین مقاصد گردشگری در کیش

طبقه اول و زیرزمین بنا به موزه اختصاص داده شده و سایر بخش‌ها شامل بخش اداری، آمفی تئاتر، نمایشگاه آثار هنری، سینما و کافی‌شاپ می‌شوند. از‌این‌رو بازدید از این موزه هم فال است و هم تماشا! چرا‌که می‌توانید در کنار آشنایی با فرهنگ و هنر ایرانی در خاورمیانه، از امکانات رفاهی و تفریحی مجموعه نیز بهره‌مند شوید. 

آدرس: ایران، استان هرمزگان، جزیره کیش، جاده جهان، رو‌به‌روی کشتی یونانی، مجموعه هنری و موزه خلیج فارس کیش 

شماره تماس:  ۰۹۱۲۱۱۶۷۲۲۵

ساعات بازدید: هر‌روز هفته از ساعت ۱۱:۰۰ تا ساعت ۲۲:۰۰ 

هزینه بازدید: رایگان 

مدت‌زمان پیشنهادی برای بازدید: بین ۲ تا ۳ ساعت 

بوستان آهوان کیش، از دیدنی‌ترین مراکز تفریحی کیش 

چنانچه عاشق حیات وحش هستید و تماشای حیوانات مختلف از نزدیک برایتان جذاب است، بوستان آهوان از دیدنی‌ترین مراکز تفریحی کیش برای شما خواهد بود و حضور در آن تجربه به‌یاد‌ماندنی و دلپذیری را برای شما رقم خواهد زد. این پارک در قسمت جنوبی جزیره واقع شده و در‌واقع منطقه‌ای حفاظت‌شده برای حضور چندین آهو است. در این منطقه علاوه‌بر آهوان زیبا، حیوانات دیگری نظیر گوزن، شیر، روباه، شغال، میمون، انواع پرندگان و… نیز زندگی می‌کنند. بی‌شک حضور در این پارک و تماشای حیوانات وحشی از نزدیک، تجربه‌ای منحصر‌به‌فرد برای شما خواهد بود؛ به همین سبب پیشنهاد می‌کنیم نام بوستان آهوان کیش را در لیست مقاصدی که در این جزیره قصد حضور در آن‌ها را دارید قرار دهید. 

بوستان آهوان کیش، از دیدنی‌ترین مراکز تفریحی کیش 
بوستان آهوان کیش، از دیدنی‌ترین مراکز تفریحی کیش

آدرس: ایران، استان هرمزگان، جزیره کیش، انتهای خیابان فردوسی، بوستان آهوان کیش 

ساعات بازدید: هر‌روز هفته از ساعت ۱۷:۰۰ تا ساعت ۲۱:۰۰ 

هزینه بازدید: رایگان 

مدت‌زمان پیشنهادی برای بازدید: بین ۱ تا ۲ ساعت 

پارک آبی بادی مارینا، از مهیج‌ترین و سرگرم‌کننده‌ترین مراکز تفریحی کیش 

معرفی مراکز تفریحی کیش را با وصف پارک آبی بادی مارینا به پایان می‌رسانیم. چنانچه عاشق تفریحات آبی و پارک‌های آبی هستید، پیشنهاد می‌کنیم در سفر به کیش، لذت حضور و تفریح در پارک آبی بادی مارینا را از دست ندهید. این پارک اگرچه همچون اوشن پارک شناخته‌شده نیست، اما چیزی کم از آن ندارد. تنها ضعف پارک آبی بادی مارینا در آن است که فقط کودکان و آقایان می‌توانند از آن استفاده کنند؛ چرا‌که این مجموعه روباز بوده و جزو مناطق ممنوع پروازی نیست. به همین سبب خانم‌ها امکان حضور و تفریح در پارک آبی بادی مارینا کیش را ندارند. چنانچه همراه با اعضای خانواده به جزیره کیش سفر کرده و در میان مقاصد تفریحی کیش به‌دنبال مقصدی هستید که کودکان نیز بتوانند تفریحات دلچسبی را در آن تجربه کنند، پیشنهاد ما به شما پارک آبی بادی مارینا خواهد بود. 

پارک آبی بادی مارینا، از مهیج‌ترین و سرگرم‌کننده‌ترین مراکز تفریحی کیش 
پارک آبی بادی مارینا، از مهیج‌ترین و سرگرم‌کننده‌ترین مراکز تفریحی کیش

آدرس: ایران، استان هرمزگان، جزیره کیش، بلوار مرجان، درست پشت هتل مارینا پارک کیش، پارک آبی بادی مارینا کیش 

شماره تماس: ۰۷۶۴۴۴۶۵۰۴۵

ساعات بازدید: هر‌روز هفته از ساعت ۱۰:۰۰ تا ساعت ۱۸:۰۰ 

هزینه بازدید: ۵۰ هزار تومان برای یک ساعت 

مدت‌زمان پیشنهادی برای بازدید: بین ۳ تا ۴ ساعت

خب همراهان عزیز سفرزونی، نظرتان در مورد مراکز تفریحی کیش چیست؟ به نظر شما آیا می توان کیش را یکی از بزرگ‌ترین مراکز تفریحی ایران دانست؟ از نقطه نظر شما بهترین مرکز تفریحی کیش کدام است؟ یا اینکه اصلا کدام مرکز تفریحی کیش در این لیست از قلم افتاده؟ نظرات و تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید. فراموش نکنید که ما بی‌صبرانه منتظر دیدن نظرات شما هستیم. پس ما را بیش از این منتظر نگذارید!


برای آشنایی بیشتر با دیدنی های کیش کلیک کنید.