سایدا سفر

پارک جنگلی لویزان یکی از بزرگترین پوشش‌های گیاهی پایتخت است. این پارک بزرگ که قدیم‌ترها امنیت مناسبی نداشت، امروز تبدیل به یکی از جاذبه‌های گردشگری جذاب تهران شده‌است. در این مطلب از سفرزون می‌خواهیم به جذابیت‌های پارک جنگلی لویزان تهران که به شیان هم معروف است، بپردازیم. پارکی که در سال ۱۳۴۰ برای حاشیه‌سازی شهر و کمربند سبز تهران، به بهره‌برداری رسید اما امروز شهر تا به پای آن رسیده و پس از آن هم ادامه دارد.

پارک جنگلی لویزان ، حاشیه آرامش

از مهم‌ترین مزایای این پارک جنگلی، دسترسی سریع به آن از شهر تهران است. رسیدن به محیطبیعط زیبای لویزان، در حاشیه شهر تهران، زیاد سخت نیست. باید به شمال شرق شهر بروید. اگر با ماشین شخصی خود هستید از بزرگراه صدر به بابایی شرق بروید و خروجی هنگام را بپیچید و وارد ورودی شرق پارک شوید. و یا از همت شرق به امام علی (ع) شمال بیایید و وارد خروجی پارک جنگلی لویزان مبارک آباد و سپس خیابان شهید بیات شویداز آنجا به میدان شهید طجرلو رفته وخیابان طجرلو را ادامه دهید و وارد ورودی غربی پارک شوید.

آدرس پارک لویزان روی نقشه گوگل

و اگر می‌خواهید با مترو سفر کنید باید ایستگاه نوبنیاد یا حسین‌آباد پیاده شوید و با تاکسی مسیر را ادامه دهید. محیط سبز و پویا، به همراه امکانات کامل برای تفریح و گردش و استراحت، لحظات آرامش‌بخشی را در این پارک جنگلی برای شما رقم خواهد زد.

زیبایی شهر تهران از بالا

نمای شهر تهران از پارک جنگلی لویزان
نمای شهر تهران از پارک جنگلی لویزان

ارتفاع آرامش‌بخش است و زیبایی شهر تهران درشب، وصف ناپذیر. پس پیشنهاد می‌کنیم که حتماً به هنگام غروب به منظره تهران از بالای تپه شیان لویزان بنگرید. آرام آرام چراغ‌ها روشن می‌شوند و دانه‌های زرد مرتب و نامرتب تاریکی را پر می‌کنند. در این سکوت و بازی نورها و منظره دل‌انگیز می‌توان اندکی به هیچ‌چیز فکر نکرد یا به چیزی فکر کرد که می‌خواستیم به آن فکر کنیم.

راه پر پیچ و خم ورود و عبور از پارک شما را به یاد جاده چالوس، می‌اندازد. طبیعتش به یاد شمال. و منظره‌اش به یاد تهران. می‌گوییم به یاد تهران، چرا که می‌توان با این منظره بی‌نظیر در ۱۳ کیلومتری از مرکز به سمت شمال شرق تهران، از خاطره شهر عبور کرد.

پوشش گیاهی

در این پارک جنگلی زیبا، پوشش گیاهی غالب کاج و سرو و اقاقیاست. بوی درختان تازه و هوای خوب، لحظات را فرح‌بخش خواهند کرد. از دیگر گونه‌های گیاهی این پارک، می‌توان به افرا و بلوط و چنار اشاره کرد. درختان سر به فل کشیده، در این پارک جنگلی، محیطی منحصربه‌فرد را ساخته‌اند.

باغ پرندگان؛ سرگرمی متفاوت

باغ پرندگان پارک جنگلی لویزان
باغ پرندگان پارک جنگلی لویزان

تماشای باغ پرندگان پارک جنگلی لویزان تهران، یک سرگرمی عالی است. حدود ۲۵۰ گونه پرنده، در این باغ نگهداری می‌شود. و در مجموع در حدود بیست‌هزار پرنده، از آسیا و آفریقا در این باغ وجود دارد. اغلب فضاها برای پرندگان باغ، با گونه‌ای طراحی شده‌است که آن‌ها می‌توانند تا ارتفاع ۳۰ متری آزادی پرواز داشته باشند. یک کبوترخانه به سبک کبوترخانه‌های صفوی هم در این باغ وجود دارد. این کبوترخانه، حدود دوهزار پنده را در خود جای می‌دهد و ۱۴۰ مترمربع مساحت و ۱۸ متر ارتفاع دارد. این کبوترخانه در قسمت شمال‌غربی باغ پرندگان قرار دارد.

امکانات کامل؛ تفریح بی‌دغدغه

پارک جنگلی لویزان تهران
پارک جنگلی لویزان تهران

در این پارک جدای از امکانات اولیه‌ای مثل پارکینگ و آلاچیق‌های اقامتی و باربیکیو و مسرهای پیاده‌روی، امکانات بیشتری مثل مسیر دوچرخه‌سواری، مسجد و کافی‌شاپ هم وجود دارد.

مسجد و موسسه فرهنگی شهدای کشتیرانی

بنابراین در رفتن به لویزان خیلی نباید نگران چیزی باشید. بیشتر چیزهایی که لازم دارید آنجا پیدا می‌شود. اما بهتر است برای درست کردن آتش وسایل خود را بیاورید و اگر لذت کباب خوردن در طبیعت را ترجیح می‌دهد لوازمش را از پیش تهیه کنید و در زمان عصر در مسیر دوچرخه سواری، با خیال راحت باد را به موهای خود راه بدهید.

 


طبیعت گردی

طبیعت گردی

برای مشاهده‌ی تورهای طبیعت گردی سفرزون کلیک کنید.

null

تور تهران گردی

برای مشاهده‌ی تورهای تهران گردی سفرزون کلیک کنید.

null

تور یک روزه

برای مشاهده‌ی تورهای یک روزه سفرزون کلیک کنید.

null

تور چند روزه

برای مشاهده‌ی تورهای چند روزه سفرزون کلیک کنید.