جاهای دیدنی فیلیپین، وسوسه‌ای از گردشگری در سرزمین مروارید دریاهای شرق به دل توریست‌های بین‌المللی میندازد. به لطف این شرایط، صنعت گردشگری به یکی از منابع اصلی درآمد فیلیپینی‌ها تبدیل شده است. این ویژگی‌ها از تنوع جاذبه‌های گردشگری فیلیپین حکایت دارد. در این سرزمین بهترین مکان‌های تفریحی، جاذبه‌های طبیعی، عمارت‌های باستانی و تفرجگاه‌هایی اعیانی برای خوشگذرانی گردشگران تعبیه شده است. تعداد این جاهای دیدنی به‌اندازه‌ای است که گردشگران برای انتخاب بهترین مکان دیدنی فیلیپین، سردرگم می‌شود. به همین دلیل از آنجایی که سفری راحت و خاطره‌ساز را برای همراهان خود آرزو می‌کنیم، اطلاعات جالبی درباره بهترین جاهای دیدنی فیلیپین پیش روی شما قرار می‌دهیم. در این مطلب برای شما از زیبایی‌های شهر مانیلا می‌گوییم و به جاذبه‌های طبیعی دهکده دونسول اشاره می‌کنیم. به شما قول می‌دهیم با مطالعه این مطلب تا انتها، سفری جانانه را به فیلیپین تجربه کنید و با کوله‌باری پر از خاطره‌های ماندگار از سفر باز گردید.

saadatrent

برای مشاهده جاهای دیدنی تهران کلیک کنید.

شهر مانیلا

مانیلا فیلیپین

جاهای دیدنی فیلیپین عموماً در شهرهای بزرگِ این کشور جا خوش کرده‌اند. در نتیجه انصافاً باید گفت تمامی شهرهای بزرگ فیلیپین، جاهای دیدنی دارند. با این حال اگر می‌خواهید راهی شهری همه‌چیزتمام شوید، پیشنهاد می‌کنیم راه شهر مانیلا را در پیش بگیرید. برای تعریف از مانیلا، کافی است به این نکته اشاره کنیم که این شهر، پایتخت فیلیپین است. شهری که از آن صحبت می‌‌کنیم با ترکیبی از تاریخ، فرهنگ و طبیعت زیبا، به مقصدی محبوب در دل گردشگران بین‌المللی تبدیل شده است. جالب است بدانید مانیلا به لحاظ تاریخی نیز دیرینه‌ای کهن دارد. این شهر در سدهٔ شانزدهم توسط مستعمره‌گران اسپانیایی تأسیس شد و در طول زمان به عنوان یکی از مراکز تجاری و فرهنگی مهم در منطقه شناخته می‌شد. تأثیرات فرهنگی اسپانیایی همچنان در معماری و فرهنگ مانیلا قابل مشاهده است.

اهالی مانیلا، فرهنگی چندگانه و متنوع دارند. این فرهنگ، رنگ‌و‌بویی اسپانیایی آسیایی دارد. هنرهای محلی، شامل نقاشی‌های روی دیوار، نمایش‌های موسیقی و رقص‌های سنتی، به تنوع فرهنگی این شهر رنگ و بو می‌بخشد. به لحاظ مکان‌های دیدنی نیز با شهری روبه‌رو هستیم که طیف بسیار گسترده‌ای از سرگرمی‌های جذاب را برای گردشگران فراهم کرده است. از امکانات رفاهی هتل‌های درجه‌یک مانیلا نیز هرچقدر تعریف کنیم، کم گفته‌ایم. جالب است بدانید آوازه خوش غذاهای فیلیپینی بر سر زبان گردشگران بین‌المللی افتاده. غذاهای محلی مانیلا، از جمله غذاهای دریایی تازه، استفاده فراوان از ادویه‌های محلی و طعم‌های منحصر به فرد را ارائه می‌دهند. آشپزی محلی مانیلا، شهرتی جهانی دارد. در حین خوردن غذاهای محلی این دیار، مواظب انگشتانتان باشید.

مانیلا انواع تجربه‌های گردشگری را برای بازدیدکنندگان فراهم می‌کند. می‌توانید به بازارهای محلی بروید و از خرید انواع صنایع دستی و محصولات محلی لذت ببرید. در این بین از گردشگری در موزه‌های مانیلا غافل نشوید. این موزه‌ها، اطلاعات جالبی درباره سبک زندگی مردمان فیلیپین در اختیار گردشگران قرار می‌دهند.

برای مشاهده جاهای دیدنی اصفهان کلیک کنید.

شهر ال نیدو

ال نیدو فیلیپین

جاهای دیدنی فیلیپین عموماً جاذبه‌های طبیعی دارند. برای نمونه می‌توان به شهر ال نیدو اشاره کرد. این شهر به داشتن سواحل تماشایی و خو‌ش‌آب‌و‌هوا معروف است. بساط انواع تفریح‌های آبی در سوال ال نیدو مهیاست. جاذبه‌های ال نیدو فقط مختص به این شهر نیست. در اطراف ال نیدو تا دلتان بخواهد جاهای دیدنی وجود دارد. مرداد ال نیدو، یکی از این مکان‌هاست. این مرداد چیزی حدود ۲۰ دقیقه از ساحل غربی ال نیدو دورتر است. مردابی که از آن صحبت می‌کنیم فقط ۳۵ متر عرض و ۱۵۰ متر طول دارد. به لطف ابعاد کوچکِ این مرداب، آبی شفاف و زلال در آن جریان دارد. اطراف مرداب ال نینو را صخره‌های آهکی احاطه کرده است.

ال نیدو سواحلی زیبا با نام دوقلو دارد. این ۲ ساحل با دیواره‌ای سنگی از هم جدا شده‌اند. سواحلی که از آن‌ها صحبت می‌‌کنیم چیزی حدود ۲۰ کیلومتر از مرکز شهر ال نیدو دورتر هستند. جاذبه‌های سواحل دوقولوی ال نیدو به اندازه‌ای است که ارزش دارد رنج سفر را به تن بخرید و این مسافت را طی کنید. در این سواحل امکانات رفاهی چشمگیری برای گردشگران تعبیه شده است. بهترین رستوران‌های اعیانی و بارهای اشرافی در سواحل دوقلوی ال نینو خودنمایی می‌کند. مرداب بزرگ ال نیدو، یکی دیگر از جاهای دیدنی فیلیپین به‌حساب می‌آید.

این مرداب در ساحل جزیره مینیلوک جا خوش کرده است. همان‌گونه که از نام این مرداب پیداست، یکی از بزرگ‌ترین آبگیرهای فیلیپین است. مرداب بزرگ ال نیدو طولی ۸۰۰ متر و عرضی ۱۰۰متری دارد. در این مرداب تفریح‌های هیجان‌انگیز آبی پیش روی گردشگران قرار می‌گیرد. مسیر رسیدن به مرداب بزرگ را می‌توانید با کایاک طی کنید. از آنجایی که ال نیدو یکی از بهترین جاهای دیدنی فیلیپین است، تورهای طبیعت‌گردی هیجان‌انگیزی در این شهر برگزار می‌شود.

برای مشاهده جاهای دیدنی مشهد کلیک کنید.

جزیره زیبای بوراکای

بوراکای

جاهای دیدنی فیلیپین یکی از دیگری تماشایی‌تر هستند. با این حال انصافاً باید گفت کمتر جایی را سراغ داریم که زیبایی آن به‌اندازه جزیره بوراکای باشد. این جزیره ممکن است نسبت به دیگر جزیره‌های فیلیپین، وسعت کمتری داشته باشد، اما در آن تا چشم کار می‌کند جاهای دیدنی مشاهده می‌شود. جزیره‌ای که از آن صحبت می‌کنیم فقط ۷ کیلومتر درازا و یک کیلومتر پهنا دارد. در این مساحت کم، بهترین سواحل فیلیپین خودنمایی می‌کند. جاذبه‌های جزیره بوراکای به‌اندازه‌ای است که می‌توانید یک سفر کامل را به گشت‌و‌گذار در این جزیره اختصاص دهید. بوراکای، منطقه‌ای ساحلی است. در نتیجه رستوران‌های این جزیره، خوشمزه‌ترین خوراکی‌های فیلیپین را پیش روی گردشگران قرار می‌دهند.

بیشتر این غذاها، دریایی و محلی هستند. پیشنهاد می‌کنیم اگر حرف ما را زمین نینداختید و در بین جاهای دیدنی فیلیپین، بوراکای را برای سفر انتخاب کردید، حتماً لچه فلان، کاره‌کاره، پانتیک و لموپیا این جزیره را امتحان کنید. به گردشگران گیاه‌خوار نیز این نوید را بدهیم که سرآشپزهای رستوران‌های جزیره بوراکای، منویی خوش‌رنگ‌و‌لعاب از غذاهای گیاهی دارند. پس از اینکه غذایی جانانه در یکی از رستوران‌های جزیره بوراکای به بدن زدید، راه ساحل پوکا شل را در پیش بگیرید. این ساحل در قسمت شمالی بوراکای جا خوش کرده است. ساحلی که از آن صحبت می‌‌کنیم، منظره‌ای شاعرانه دارد. در نتیجه اگر به همراه عشق زندگی‌تان راهی فیلیپین شده‌اید، حتماً سری به ساحل پوکا شل در بوراکای بزنید.

این ساحل جان می‌دهد برای قدم‌زدن‌های عاشقانه و عکس‌های اینستاگرامی. به گردشگران ماجراجو پیشنهاد می‌کنیم حتماً‌ سری به پارک آبی اِسلایدز اندز اسپلَش (Slides and Splash) بزنند. این پارک آبی سرگرمی‌های بسیار هیجان‌انگیز دارد. تفریح‌های این پارک در کنار بزرگسالان، حسابی سر کودکان را بند می‌کند. ساحل سفید و کوه‌های بوراکای از دیگر مکان‌های جزیره بوراکی به‌حساب می‌آید. این مناطق، بوراکای را به یکی از بهترین جاهای دیدنی فیلیپین تبدیل کرده است.

جزیره بوهول

جزیره بوهول فیلیپین

بوهول جزیره‌‌ای زیباست که در استانی با همین نام در فیلیپین خودنمایی می‌کند. این جزیره در قلب سرزمین مروارید دریاهای شرقی واقع شده است. به همین دلیل آب‌و‌هوای بسیار دل‌انگیز دارد. برای علاقه‌مندان سفر به فیلیپین باید به این نکته جالب اشاره کنیم که این کشور از حدود ۷ هزار جزیره تشکیل شده است. در نتیجه هر کجای که نامی از جاهای دیدنی فیلیپین مطرح است، حتماً‌ سخنی از جزیره‌های زیبای این دیار به میان می‌آید. بوهول، یکی از این جزیره‌هاست. جزیره‌ای که از آن صحبت می‌کنیم، آب‌و‌هوایی گرمسیری دارد. به لطف این آب‌وهوا، جنگلی استوایی در آن خودنمایی می‌کند. این جزیره با ۴ کیلومتر مساحت، شرایطی مناسب برای طبیعت‌گردی فراهم کرده است. به لحاظ طیف سرگرمی‌های طبیعی نیز جزیره بوهول، تفریحاتی مانند جنگل‌گردی، گشت‌و‌گذار در تپه و قدم‌زدن در ساحل را پیش روی طبیعت‌دوست‌ها قرار می‌دهد.

در بین این تفریحات، انصافاً باید گفت جاذبه‌های بصری سواحل جزیره بوهول یک سروگردن بالاتر از دیگر جاهای دیدنی فیلیپین است. شنِ سواحل این جزیره، سفیدرنگ است. در نتیجه گشت‌و‌گذار در سواحل جزیره بوهول، تجربه‌ای متفاوت از ساحل‌گردی برای گردشگران فراهم می‌کند. از سواحل زیبای جزیره بوهول که بگذریم، به تپه‌های این جزیره می‌رسیم. این تپه‌ها در بین گردشگران با نام تپه‌های شکلاتی معروف شده‌اند.

دلیل این نام را می‌توان در رنگ زیبای تپه‌های جزیره بوهول پیدا کرد. گشت‌و‌گذار در آبشارهای خروشان، برکه‌های آرام و تماشای غروب خورشید از سواحل جزیره، موهبتی است که طبیت‌گردها به‌خوبی قدر آن را می‌دانند. بساط انواع تفریح‌های آبی در بوهول، همانند دیگر جاهای دیدنی فیلیپین مهیاست. اگر اهل سرگرمی‌های ماجراجویانه هستید، غواصی در آب زلال سواحل جزیره بوهول را پیشنهاد می‌کنیم. به گردشگرانی که دنبال آرامش هستند نیز پیشنهاد می‌کنیم در یکی از تفرجگاه‌های کنار ساحل لم بدهند و گذر عمر را در جریان امواج آرام دریا به تماشا بنشینند.

جزیره باتان

باتان فیلیپین

مطمئن هستیم با مطالعه فهرست جاهای دیدنی فیلیپین، به این نتیجه رسیده‌اید که جزیره‌های این سرزمین یکی از دیگری تماشایی‌تر هستند. محبوبیت این جزیره‌ها باعث‌شده تا گردشگران از سرتاسر دنیا راه فیلیپین را در پیش بگیرند. در نتیجه در ماه‌های پرگردشگر، جزیره‌های معروف فیلیپین پر می‌شود از گردشگران بین‌المللی. به همین دلیل اگر در فصلی شلوغ و پر‌گردشگر راهی فیلیپین هستید، پیشنهاد می‌کنیم حتماً‌ سری به جزیره باتان بزنید. باتان ویژگی‌های گردشگری چشمگیری دارد. با این حال، تاکیدی که برای گردشگری در آن داریم را می‌توان به حساب خلوت‌تر بودن این جزیره گذاشت. جزیره‌ای که از آن صحبت می‌کنیم، کمی دورتر از دیگر جاهای دیدنی فیلیپین و شهرهای بزرگ این کشور است. به همین دلیل گردشگران کمتر راهی آن می‌شوند. فاصله نسبتاً دورِ باتان را می‌توانید به فال نیک بگیرید و راهی جزیره‌ای خلوت و خوش‌منظره شوید.

باتان به لحاظ تفریحات سرگرم‌کننده و جاذبه‌های گردشگری، چیزی از دیگر جزیره‌های فیلیپین کمتر ندارد. این جزیره به داشتن سواحلی با دریایی خروشان معروف است. به لطف امواج خروشانِ اطراف سواحل باتان، شرایطی برای موج‌سواری جانانه مهیاست. تفرجگاه‌های کنار دریا، رستوران‌های شیک با خوراکی‌های دریایی، طبیعتی سرسبز و منظره‌‌های دلگشا را به جاذبه‌های گردشگری جزیره باتان اضافه کنید. این جزیره چیزی حدود ۵۶۰ هزا سکنه دارد. ساکنین جزیره باتان سده‌‌های متمادی است که در این جزیره زندگی می‌کنند.

به دلیل شرایط آب‌و‌هواییِ گرمسیری فیلیپین، اهالی جزیره باتان خانه‌های خود را با سنگ می‌سازند. سقف این خانه‌ها را رنگ‌های شادی مانند نارنجی یا قرمز رنگ‌آمیزی می‌شود. به لطف این شرایط، گشت‌و‌گذار در روستاهای جزیره باتان، منظره‌هایی تماشایی و خاطره ساز برای گردشگران فراهم می‌کند. جزیره باتان جاهای دیدنی با تاریخچه‌ای باستانی هم دارد. در این زمینه می‌توان به کلیسایی کهن اشاره کرد که از دوران استعمار اسپانیا در این جزیره به جای مانده است.

جزیره گیگانت

گیگانت فیلیپین

گیگانت، جزیره‌ای زیباست که سال‌هاست جای خود را به‌عنوان یکی از جاهای دیدنی فیلیپین باز کرده است. این جزیره جاذبه‌های گردشگری متنوعی دارد. بعضی از این جاذبه‌ها، خاص هستند و نظیر آن‌ها را در دیگر جزیره‌های فیلیپین پیدا نمی‌کنید. برای نمونه می‌توان به وجود غارهایی طولانی و عمیق در جزیره گیگانت اشاره کرد. جالب است بدانید ۷۳ غار در گوشه‌و‌کنار این جزیره جا خوش کرده‌اند. بعضی از این غارها جان می‌دهند برای گردشگران ماجراجویی که سرشان برای غارنوردی درد می‌کند. پیشنهاد می‌کنیم اگر حرف ما را زمین نینداختید و جزیره گیگانت را برای گشت‌و‌گذار در فیلیپین انتخاب کردید، برای گردشگری غارهای این جزیره حتماً از راهنمایی کاربلد کمک بگیرید. غارهای این جزیره، گردشگران را برای غارنوردی وسوسه‌ می‌کنند. با این حال از آنجایی که غارنوردی راه‌و‌رسم خاص خودش را دارد، بهتر است حتماً‌ همراهِ راهنمای محلی راهی غارهای جزیره گیگانت شوید.

به زیبایی‌های جزیره گیگانت، مرداب آب‌شوری تماشایی را هم اضافه کنید. این مرداب آب‌شور با نام تنگکه شناخته می‌شود. همان‌گونه که می‌دانید، بیشتر مرداب‌های دنیا آب شیرین دارند. با این حال ماهی‌های آب شور، زیباتر هستند. به همین دلیل مرداب آب‌شورتنگکه، یکی از خاص ترین جاهای دیدنی فیلیپین است. در قسمت شمالی جزیره گیگانت، فانوس دریایی قدیمی خودنمایی می‌کند. این فانوس برای سالیان دراز راهنمای کشتی‌شکستگانی بوده که گرفتار طوفان‌های بی‌رحم استوایی ‌شده‌اند.

در همسایگی جزیره گیگانت، جزیره‌ای بسیار کوچک با نام کابوگائو گامای جا خوش کرده است. این جزیره ساحل شنی بسیار زیبایی دارد. زیبایی ساحل شنی که از آن صحبت می‌کنیم شرایطی برای ایجاد ساحلی خصوصی در آن فراهم کرده است. اگر می‌خواهید حسابی خودتان را تحویل بگیرید و در ساحلی خصوصی به تماشای هنرنمایی مادر طبیعت بنشینید، جزیره گیگانت انتخاب مناسبی است. برای دسترسی به جزیره گیگانت، باید ابتدا به بندر کارلس بروید. بندر استانسیا نیز روش دیگری برای دستیابی به جزیره زیبای گیانت است.

شهر داوائو سیتی

داوائو سیتی فیلیپین

جاهای دیدنی فیلیپین در شهرهای مختلف این سرزمین پراکنده‌اند. یکی از این شهرها که پیشنهاد می‌کنیم حتماً‌ سری به آن بزنید، داوائو سیتی است. این شهر در استان داوائوی جنوبی قرار دارد. منطقه‌ای که داوائو سیتی در آن واقع شده، دیاری خوش‌آب‌‌وهواست. به همین دلیل سالانه گردشگران بی‌شماری روانه این شهر می‌شود. داوائو سیتی به لحاظ وسعت، در گروه شهرهای بزرگ فیلیپین قرار دارد. جالب است بدانید کمتر شهری را در تمامی دنیا سراغ داریم که وسعتی به‌اندازه داوائو سیتی داشته باشد. این شهر دقیقاً ۲۲۴ هزار هکتار مساحت دارد. به لطف این شرایط، در این منطقه تا چشم کار می‌کند جاهای دیدنی جا خوش کرده‌اند. از آنجایی که با شهری مدرن و امروزی روبه‌رو هستیم، امکانات رفاهی چشمگیری در داوائو سیتی برای گردشگران تعبیه شده است. این امکانات، سفر به فیلیپین را به خاطره‌ای ماندگار در ذهن گردشگران تبدیل می‌کند.

بر اساس آخرین آمار انجمن‌های گردشگری بین‌المللی، داوائو سیتی در ۲۰۲۲ پذیرای چیزی حدود ۲.۱ میلیون گردشگر خارجی بوده است. بسیاری از جاهای دیدنی فیلیپین در این شهر خودنمایی می‌کند. تعداد این مکان‌ها به‌اندازه‌ای است می‌توانید سفری چندین روزه را به گشت‌و‌گذار در آن اختصاص دهید. تقاضای گردشگران بین‌المللی برای سفر به داوائو سیتی باعث شده تا فرودگاهی مجهز در این شهر احداث شود. پیشنهاد می‌کنیم اگر راهی داوائو سیتی شدید، حتماً سری به جزیره سامال (Samal Island)، بزنید. این جزیره طبیعتی چشم‌نواز و هوایی دل‌انگیز دارد. از تفریح‌های جزیره سامال نیز هرچقدر بگوییم، کم گفته‌ایم. انصافاً باید گفت در بین تمامی جاهای دیدنی فیلیپین، کمتر جایی را سراغ داریم که منظره‌های طبیعی دست‌نخورده داشته باشد. در نتیجه اگر از تماشای طبیعت سیر نمی‌شوید، حتماً‌ در شهر داوائو سیتی، راه پارک طبیعی اِدن (Eden Nature Park)‌ را در پیش بگیرید. موزه شکلات و پارک کروکودیل از دیگر جاهایی دیدنی داوائو سیتی به حساب می‌آید.

دهکده ساگادا

ساگادا فیلیپین

جاهای دیدنی فیلیپین آمیخته‌ای از فرهنگ و طبیعت را پیش روی گردشگران قرار می‌دهد. دهکده ساگادا، یکی از این مکان‌هاست. سیاحت در این منطقه را به گردشگرانی پیشنهاد می‌‌کنیم که به فرهنگ غنی مردمان آسیا علاقه دارند. دهکده ساگادا، از آن دسته جاهایی است که مردمان آن فرهنگ باستانی خود را حفظ کرده‌اند. به لطف این شرایط، با حضور در دهکده ساگادا در تونل زمان سفر می‌کنید و به روزگاران قدیم می‌روید. همان‌گونه که می‌دانید، آسیا، قاره‌ای پهناور است که مردمان آن فرهنگ‌های متنوعی دارند. یکی از این فرهنگ‌ها که در بین اهالی فیلیپین رواج دارد، فرهنگ ایفوگائو است. خوشبختانه اهالی دهکده ساگادا به فرهنگ‌های باستانی خود پایبند مانده‌اند. در نتیجه مراسم‌های خاصی در این دهکده انجام می‌شود. این مراسم جذابیت‌های خاصی برای گردشگران بین‌المللی دارد.

مراسمی که آن‌‌ صحبت می‌کنیم، در دیگر کشورها رواج ندارد. برای نمونه می‌توان به ادای احترام اهالی این روستا به درگذشتگان اشاره کرد. اهالی دهکده ساگادا، پیکر فوت‌شده‌ها را داخل تابوت‌هایی چوبی قرار می‌دهند. سپس این تابوت‌ها از صخره‌ای آویزان می‌شود تا روح متوفی برای همیشه در کنار طبیعت باشد. زندگی مردمان دهکده ساگادا با کشت برنج می‌گذرد. شالیزارهای این منطقه به صورت پله‌ای قرار گرفته‌اند. حضور در این شالیزارها و تماشای برنج‌کاران زحمت‌کش روستا، موهبتی است که علاقه‌مندان فرهنگ‌های متنوع آسیا به‌خوبی قدر آن را می‌دانند.

ساگادا به داشتن تپه‌هایی سرسبز، صخره‌هایی بلند و منظره‌های تماشایی معروف است. این منظره‌ها گزینه‌ای مناسب است برای عکس‌های یادگاری و ثبت خاطره‌های ماندگارِ سفر فیلیپین. اگر هم اهل ماجراجویی هستید، این نوید را به شما بدهیم که غارهای عمیقی در اطراف روستا ساگادا جا خوش کرده است. با کمکِ راهنماهای محلی، می‌توانید گشت‌وگذاری ماجراجویانه در طبیعت بکر این منطقه داشته باشید. این منظره‌های طبیعی، ساگادا را به یکی از بهترین جاهای دیدنی فیلیپین تبدیل کرده است.

آتشفشان مایون

آتشفشان مایون فیلیپین

مطمئن هستیم شما هم با ما هم‌عقیده‌اید در کمتر جایی از جهان فرصتی برای گشت‌و‌گذاری جانانه در آتشفشان پیدا می‌شود. خوشبختانه این فرصت در یکی از بهترین جاهای دیدنی فیلیپین مهیاست. جایی که از آن صحبت می‌کنیم با نام آتشفشان مایون شناخته می‌شود. این مکان در استان آلبای فیلیپین جا خوش کرده است. برای تعریف از آتشفشان مایون کافی است به این نکته اشاره کنیم که قله آن چیزی بیشتر از ۲۴۰۰ متر ارتفاع دارد. این قله با حالتی مخروطی‌شکل، منظره‌ای تماشایی پیش روی طبیعت‌دوست‌ها قرار می‌دهد. اطراف آتشفشان مایون را دشتی سرسبز احاطه کرده است. در این دشت انواع پرنده‌های خوش‌الحان به پرواز در می‌آیند. امکان ندارد گشت‌و‌گذاری در طبیعت اطراف آتشفشان مایون داشته باشید و چشم شما به طوطی‌های شکر‌شکن روشن نشود.

به لطف این شرایط، حتی اگر قصد صعود به قله آتشفشان را نداشته باشید، باز هم گردشگری در مایونِ فیلیپین را پیشنهاد می‌کنیم. جاهای دیدنیِ طبیعی اطراف این آتشفشان، شرایطی جذاب برای کمپ‌های شبانه و طبیعت‌گردی فراهم کرده است. اگر هم دل شیر دارید و می‌خواهید در فیلیپین حسابی ماجراجویی کنید، می‌توانید راه صعود به قله را در پیش بگیرید. ناگفته نماند گردشگران خارجی برای سعود به قلعه مایون باید حتماً مجوز دریافت کنند. مایون آتشفشانی نیمه‌خاموش است. به همین دلیل گازهای سمی تا چندمتر دورتر از قله کوه پخش شده است.

با این حال با دریافت مجوز و کمک‌گرفتن از راهنمایی بومی و کاربلد، می‌‌توانید راه قله آتشفشان مایون را در پیش بگیرید. جالب است بدانید مسیرهایی در دشت‌های اطراف آتشفشان وجود دارد. این مسیرها، شرایطی مناسب برای گردشگران فراهم می‌کند تا حسابی طبیعت‌گردی کنند و از فاصله‌ای دور، آتشفشانی نیمه‌روشن را به تماشا بنشینند. از آنجایی که فیلیپین فصل‌هایی بارانی دارد، ماه‌های مارس تا مِی را برای گردشگری در اطراف آتشفشان مایون پیشنهاد می‌کنیم.

جزیره آپو

جزیره آپو فیلیپین

جاهای دیدنی فیلیپین در کنار منظره‌های زیبا، جاذبه‌های زیرآبی شگفت‌انگیزی دارند. یکی از این مکان‌ها که سالانه گردشگران بی‌شماری راه آن می‌شوند، جزیره آپو است. این جزیره چیزی حدود ۲۵ کیلومتر از شهر دوماگت (Dumaguete) دورتر است. کشتی‌های مسافربری در بندر این شهر لنگر انداخته‌اند تا گردشگران بین‌المللی را به جزیره آپو ببرند. به لطف این شرایط، فرصتی پیدا می‌کنید تا در حین رسیدن به جزیره آپو، به تماشای منظره‌های زیبای دریا بنشینید. قایق‌سواری روی دریا در آب‌و‌هوای خوش فیلیپین، موهبتی است که گردشگران طبیعت‌دوست به‌خوبی قدر آن را می‌دانند. پس از رسیدن به جزیره آپو، طیف گسترده‌ای از تفریحات آبی پیش روی شما قرار می‌گیرد. انصافاً باید گفت در این جزیره بساط هر تفریحی که فکرش را بکنید مهیاست. با این حال سرگرمی‌های زیرِآبیِ جزیره طرفداران بیشتری دارد.

سواحل اطراف جزیره آپو، آبی زلال دارند. این ویژگی، فرصتی برای غواصی جانانه پیش روی گردشگران قرار می‌دهد. برای تعریف از جاذبه‌های غواصی در آب‌های جزیره آپو، کافی است به این نکته اشاره کنیم نزدیک به ۶۵۰ گونه دریایی در این آب‌ها زندگی می‌کنند. ماهی‌های خوش‌‌نقش‌و‌نگار پیش روی غواص‌ها می‌آیند و خاطره‌ سفر به فیلیپین را برای همیشه در ذهن گردشگران ماندگار می‌کنند. وجود ماهی‌های گوناگون در دریای اطراف این جزیره، بساط ماهیگیری را فراهم کرده است. زندگی بیشتر مردمان جزیره آپو از ماهیگیری می‌گذرد.

صید ماهی در حین تماشای دریا، لذتی است که جزیره آپو برای گردشگران فراهم کرده است. بسیاری از جاهای دیدنی فیلیپین در جزیره آپو قرار گرفته‌اند. در این زمینه می‌توان به سواحل زیبایی اشاره کرد که در جزیره آپو جا خوش کرده‌اند. جزیره‌ای که از آن صحبت می‌کنیم، نسبت به جزیره‌های پرگردشگرِ فیلیپین، خلوت‌تر است. در نتیجه گشت‌و‌گذار در جزیره آپو را به گردشگران خلوت‌نشینی پیشنهاد می‌کنیم که دنبال مکانی دنج برای عیش و تفریح هستند.

شهر ساحلی پورتو گالرا (Puerto Galera)

ساحل پروتو گالرا فیلیپین

اگر به دنبال یکی از جاهای دیدنی فیلیپین، نزدیک به پایتخت می‌گردید، راه شهر ساحلی پورتو گالرا را در پیش بگیرید. این شهر در جنوب مانیل، پایتخت فیلیپین واقع شده است. پورتو گالرا، شهری است ساحلی با منظره‌های چشم‌نواز. بسیاری از بهترین سواحل فیلیپین در این شهر قرار دارند. در این زمینه می‌توان به ساحل سابانگ اشاره کرد. در این ساحل بساط انواع تفریح‌های آبی مهیاست. اگر به دنبال سرگرمی‌های آبی هیجان‌انگیز می‌گردید، حتماً جت‌اسکی، پاراسل، اسکی روی آب و سواری با کشتی‌های تندرو را به برنامه خود اضافه کنید. به گردشگرانی که می‌خواهند در سفر به فیلیپین به آرامش برسند نیز قایق‌سواری را پیشنهاد می‌کنیم. اگر هم از آن دسته گردشگران ماجراجویی هستید که از تماشای دنیای شگفت‌انگیز زیر آب سیر نمی‌شوید، بهتر است غواصی در پورتو گالرا را امتحان کنید.

دریای اطراف این منطقه، آبی زلال و پرماهی دارد. به لطف این شرایط، چندین پایگاه مخصوص غواصی برای گردشگران تعبیه شده است. در این پایگاه‌ها مربیان کاربلد، راه‌و‌چاه غواصی را به گردشگران آموزش می‌دهند. سالانه نزدیک به ۲ میلیون گردشگر بین‌المللی راه سواحل زیبای پورتو گالرا در فیلیپین را پیش می‌گیرند. محبوبیت این سواحل در نزد توریست‌های خارجی باعث شده تا پورتو گالرا، امکانات رفاهی بسیار شایسته‌ای برای گردشگران فراهم کند.

تفرجگاه‌های اعیانی، هتل‌های ۵ستاره، رستوران‌های اشرافی و بارهای درجه‌یک، پورتو گالرا را به یکی از بهترین جاهای دیدنی فیلیپین تبدیل کرده است. پیشنهاد می‌کنیم اگر راهی پورتو گالرا شدید، حتماً سری به صخره‌های مرجانی این منطقه بزنید. در این گشت‌و‌گذار با منظره‌‌ای تماشایی از مرجان‌های زیبا روبه‌رو خواهید شد. آبشارهای توکاران (Tukaran Falls)، تفرجگاه تامارا (Tamaraw Beach Resort) و ساحل هالیگی (Haligi Beach)، به‌عنوان دیگر جاهای دیدنی پورتو گالرا شناخته می‌شوند. تجربه ثابت کرده ژانویه، فوریه، مارس و آوریل، بهترین زمان برای گشت‌و‌گذار در پورتو گالرا به‌حساب می‌آید.

سخن پایانی

جاهای دیدنی فیلیپین را تمام‌و‌کمال مطرح کردیم تا دست شما برای انتخاب مکان‌های دلخواه باز باشد. امیدواریم به لطف این اطلاعات، سفری جانانه را در فیلیپین تجربه کنید و با کوله‌باری پر از خاطره‌های ماندگار به دیار خود باز گردید. در پایان از آنجایی که مطمئن هستیم شما هم تجربه‌های سودمند و خاطره‌های شیرینی از گردشگری در جاهای دیدنی دنیا دارید، خواهشمندیم این اطلاعات سودمند و خاطره‌های خوش را در قسمت نظرات با ما و دیگر خواننده‌ها به اشتراک بگذارید.