گیلان است و آوازه خوراک‌های سنتی بی‌نظیرش. اصلا نمی‌شود به شهرهای گیلان سفر کرد و چند باری به رستوران‌ سر نزد. اغراق نیست اگر بگوییم در گیلان رستوران رفتن و چشیدن طعم غذاهای متنوع شمالی از جمله لذت‌های فراموش‌نشدنی سفر است. گیلان پاتوق جذاب شکم‌گردها و علاقه‌مندان فرهنگ خوراکی است. لاهیجان از شهرهایی است در زمینه خوراک‌های سنتی گیلانی میزبان تمام عیاری است و تا به حال گردشگری را ناامید ودست خالی به خانه برنگردانده است. با این همه جذابیت فرهنگ غذایی گیلان و خیل دوستدارانش، ما هم در مجله سفرزون تصمیم گرفتیم یک مطلب را به معرفی رستوران های لاهیجان اختصاص دهیم. اگر شما هم از طرفداران خوراک‌های محلی هستید و دوست دارید در سفر به شهرهای مختلف غذاهای خاص آن شهر با منطقه را امتحان کنید و به رستوران‌ها سر بزنید ‌با سفرزون همراه شوید.

رستوران های لاهیجان ، چشیدن طعم‌های فراموش‌نشدنی گیلانی

وقتی به شهری مثل لاهیجان سفر می‌کنیم، طبعا برای رستوران‌گردی انتخاب اول‌مان رستوران‌هایی هستند که خوراک‌های سنتی و مشهور این خطه را ارائه می‌کنند اما به جز این‌ها گاهی دوست داریم به رستوران‌ها غیرسنتی و فست‌فودها هم سر بزنیم. در ادامه می‌توانید معرفی چهارده کافه و رستوران و فست‌فود خوب لاهیجان را بخوانید.

رستوران زیبا

رستوران زیبا | رستوران های لاهیجان
رستوران زیبا

رستوران زیبا یکی از رستوران‌های قدیمی لاهیجان است و در سال ۱۳۳۸ کارش را شروع کرده است. در این رستوران که در بلوار امام رضا، روبه‌روی استخر قرار دارد می‌توانید غذاهای گیلکی را در فضایی که با صنایع‌دستی گیلان و عکس‌های لاهیجان قدیمی تزئین شده و حال و هوایی قدیمی دارد، با بهترین کیفیت نوش‌جان کنید. ماهی سفید و ماهی کولی رستوران زیبا خیلی معروف هستند و پیشنهاد می‌کنیم امتحان‌شان کنید. میرزا قاسمی و باقلا قاتق هم حرف ندارند.

رستوران زیبا

رستوران زیبا یکی از رستوران های لاهیجان است که چاشنی‌های گیلکی کنار غذا را با همان آداب و رسوم سفره سنتی گیلگی سرو می‌کند. قیمت غذاها هم نسبتا مناسب هستند.

در سفرزون بخوانید :
رستوران گیلکی در تهران | معرفی بهترین رستوران‌هایی که می‌توانید در آنها غذای گیلکی پیدا کنید

رستوران سنتی مهتاب

رستوران های لاهیجان

اگر از لاهیجانی‌ها سراغ بهترین رستوران‌های شهر را بگیرید، حتما رستوران سنتی مهتاب در بالای لیست رستوران‌هایی است که به شما معرفی می‌کنند. اگر به این رستوران بروید انتخاب لاهیجانی‌ها را تأیید می‌کنید. رستوران مهتاب هم غذای باکیفیتی ارائه می‌دهد و هم فضای دلنشینی دارد. فضایی که عطر نان تازه و عطرهای خاص گیلان در آن پیچیده و صدای آرامش‌بخش فواره حوض آبی‌رنگ به گوش می‌رسد و رنگ‌های چشم‌نواز لباس‌های محلی کارکنان چشم را نوازش می‌دهد، برای اینکه چند ساعتی شما را از فضای زندگی هر روزه دور کند کافی است.

رستوران سنتی مهتاب

در این رستوران گاهی موسیقی زنده هم اجرا می‌شود. پیشنهاد ما این است که حتما جوجه ترش یا کباب ترش این رستوران را امتحان کنید. رستوران مهتاب هم در بلوار امام رضای لاهیجان، نبش گلستان پانزدهم قرار دارد. قیمت‌های این رستوران هم مناسب است و به خاطر داشته باشید که اینجا یکی از محبوب‌ترین رستوران های لاهیجان است پس در روزهای تعطیل از قبل میزتان را رزرو کنید.

رستوران شاندیز

یکی دیگر از رستوران‌های خوب شهر چای و کلوچه رستوران شاندیز است. این رستوران کمی بالاتر از میدان انتظام قرار دارد و مهم‌ترین مشخصه‌اش این است که هم رستوران است و  هم سفره‌خانه. مشخصه دیگر این رستوران این است همه غذاها را با سرویس کامل یعنی همراه زیتون پرورده، ماست، سالاد و نوشیدنی سرو می‎‌کند و لازم نیست این‌ها را جداگانه سفارش دهید و با این وجود قیمت‌ها مناسب است. بعد از غذا هم نوشیدن چای در سفره‌خانه زیبای رستوران حسابی می‌چسبد. مگر می‌شود در شهر چای باشید و طعم دلپذیر چای لاهیجان را نچشید؟

رستوران خان سالار

رستوران های لاهیجان

رستوران خان سالار

خان سالار هم در بلوار امام رضای لاهیجان قرار دارد ولی نبش خیابان گلستان بیست و سه. این رستوران را به کسانی پیشنهاد می‌کنیم که رستوران‌های دنج و آرام را ترجیح می‌دهند. اما رستوران خان سالار که از بهترین رستوران های لاهیجان است، به جز دنج بودن و کیفیت خوب غذاهای گیلانی‌اش، به دو دلیل دیگر هم رستوران خاصی است. دلیل اول این‌ است؛ تمام غذاهایی پلویی یک ته‌دیگ بزرگ همراه‌شان دارند و اصلا لازم نیست نگران تقسیم ته‌‌دیگ‌تان با دیگران باشید. دوم اینکه غذای سنتی به نام «واویشکا» دارد که برای کسانی خوب است که اهل ماجراجویی خوراکی هستند و دوست دارند غذاهای خاص‌تر گیلانی را هم بچشند.

رستوران ولی

رستوران های لاهیجان
رستوران ولی

اگر دوست دارید کمی از شهر دور شوید و یک غذای خوب در حومه شهر میل، رستوران ولی بهترین گزینه است. این رستوران در کیلومتر پنج جاده لاهیجان به لنگرود، در منطقه لیالستان قرار دارد. کیفیت غذاها، دنجی و تمیزی و خوش‌برخوردی کارکنان این رستوران را هم لاهیجانی‌ها تأیید می‌کنند و هم گردشگرها. کباب ترش، فیله کباب و زیتون پرورده اینجا حسابی معروف هستند. وقتی وارد رستوران ولی که یکی از بهترین رستوران های لاهیجان است می‌شوید، برگه و خودکار در اختیارتان گذشته می‌شود تا جلوی غذاهایی که می‌خواهید سفارش دهید تیک بزنید و فرصت دارید تا غذایتان برسد نگاهی به عکس‌های قدیمی روی دیوارها بیاندازید و در فضای نوستالژیک و قدیمی رستوران غرق شوید.

رستوران وحید گیلان

رستوران وحید گیلان | رستوران های لاهیجان
رستوران وحید گیلان | رستوران های لاهیجان

رستوران وحید که از رستوران‌های مشهور شهر لاهیجان است، مانند چند رستوران معروف دیگر که بالاتر معرفی کردیم، در بلوار امام رضا واقع شده است. آدرس دقیق رستوران بلوار امام رضا، روبه‌روی استخر، نبش گلستان نهم است. رستوران وحید غذاهای محلی گیلکی و شمالی و انواع کباب سرو می‌کند، اما جوجه ترش گیلانی این رستوران خیلی معروف و پرطرفدار است. اگر گذرتان به این رستوران افتاد حتما جوجه ترش را امتحان کنید.

رستوران دایی محمد

رستوران دایی محمد

رستوران های لاهیجان

در جاده کمربندی لاهیجان، بین دانشگاه سما و مجتمع جهاندیده یکی از رستوران‌های خوب لاهیجان به نام دایی محمد قرار دارد. فضای رستوران دایی محمد کاملا ساده است، اما از نظر کیفیت غذا و برخورد و سرویس‌دهی کارکنان این رستوران چشم‌گیر و به‌یادماندنی و یکی از بهترین رستوران های لاهیجان است. معروف‌ترین غذاهای رستوران دایی محمد هم چلوماهی و به خصوص چنجه محلی هستند.

رستوران سیمرغ

رستوران های لاهیجان
رستوران سیمرغ

رستوران های لاهیجان

سیمرغ در واقع یک مجموعه غذایی است که در ساختمانی پنج طبقه در حاشیه استخر جنب خیابان شیخ زاهد لاهیجان واقع شده است. مجموعه سیمرغ شامل رستوران، کافه، قلیان‌سرا و فست‌فود است. تمام بخش‌های مجموعه سیمرغ امکانات و کیفیت خوبی دارند. موقعیت مکانی این مجتمع هم خیلی خوب است و از طبقه پنجم چشم‌انداز زیبایی از استخر لاهیجان و بام‌سبز پیش رویتان است. قیمت‌های سرویس‌ها هم مناسب است. راستی، در کافه سیمرغ هم می‌توانید از فضای باز استفاده کنید و هم فضای داخلی. مهم‌ترین امتیار سیمرغ این است که در این مجموعه حق انتخاب وسیعی دارید، در رستوران می‌توانید غذای گیلانی میل کنید و اگر فست‌فود را ترجیح بدهید، می‌توانید بدون دردسر گشتن برای یک فست‌فود خوب به بخش فست‌فود مجموعه بروید.

رستوران تخت جمشید

رستوران های لاهیجان
رستوران تخت جمشید

یکی دیگر از رستوران‌ های لاهیجان که پیشنهادش می‌دهیم، رستوران تخت جمشید است. این رستوران در منطقه‌ای به نام دیزبن در کیلومتر ۵ جاده لاهیجان به لنگرود قرار دارد. پنج کیلومتر بعد از لاهیجان، بعد از ایستگاه سی‌ان‌جی، درست زیر پل عابر پیاده رستوران تخت جمشید را پیدا می‌کنید. رستوران تخت جمشید دو سبک غذای متفاوت را برای وعده ناهار و شام سرو می‌کند یعنی برای ناهار غذاهای محلی گیلانی و برای شام فست‌فود. اگر گذرتان به این رستوران افتاد این نکته را فراموش نکنید.

رستوران اردیبهشت

رستوران های لاهیجان
رستوران اردیبهشت

وقتی به جایی مثل لاهیجان سفر می‌کنید که یکی از میراث‌داران سنت آشپزی غنی گیلانی است، شکم‌گردی هم به اندازه شهرگردی لذت‌بخش است، آنهم در شهری که هر گوشه و کنار یک رستوران دنجِ خوب وجود دارد. رستوران اردیبهشت هم یکی از این رستوران‌های دنج است که در خیابان امام خمینی قرار دارد.  در این رستوران جمع‌وجور غذای محلی خوبی میل خواهید کرد و خاطره‌ خوبی از لاهیجان به خانه خواهید برد. ماهی و میرزا قاسمی رستوران اردیبهشت خیلی خوشمزه و معروف است.

رستوران میورا

رستوران های لاهیجان
رستوران میورا

یکی از رستوران ‌های لاهیجان که گردشگرهای دوستدار غذاهای فرنگی و دکورهای مدرن و شیک را راضی خواهد کرد، رستوران میورا است. این رستوران در میدان کاج واقع شده و چشم‌انداز جذابی به استخر لاهیجان دارد. کیفیت غذاها هم قابل‌قبول است و سعی شده طعم‌های غذاهای غیرایرانی به طعم‌های اصلی نزدیک باشند.

رستوران ستاره گیلان

رستوران های لاهیجان
رستوران ستاره گیلان

این رستوران خوب لاهیجان به نام رستوران پهلوان عسگر هم شناخته می‌شود. این رستوران یکی از قدیمی‌ترین رستوران‌های شهر کلوچه و چای است و محلش هم درست روبه‌روی کلوچه نادری مرکزی است. رستوران پهلوان عسگر به خاطر بشقاب‌های پر وپیمان و کیفیت غذاهایش مشهور است و عده‌ای اعتقاد دارند بهترین کباب ترش و کته کباب لاهیجان و حتی گیلان را فقط این رستوران سرو می‌کند. در این رستوران جزئیات سفره گیلانی کاملا رعایت می‌شود و مخلفات کنار غذا هیچ کم و کسری ندارد. رستوران ستاره گیلان بیشتر وقت‌ها و به خصوص آخر هفته‌ها حسابی شلوغ است.

کافه رستوران قاب

کافه رستوران قاب | رستوران های لاهیجان
کافه رستوران قاب | رستوران های لاهیجان

بهترین رستوران های لاهیجان حول و حوش استخر واقع شده‌اند. این دریاچه مصنوعی زیبا یکی از جاذبه‌های لاهیجان زیبا و سرسبز است و غذا خوردن با چشم‌انداز زیبای آبی استخر همیشه لذت‌بخش است. یکی از رستوران‌های خوب لاهیجان که در بلوار مطهری و رو به استخر واقع شده، کافه رستوران قاب است. این کافه و رستوران فضای زیبا و آرامی دارد و مناسب کافه‌نشینی آرامش‌بخش است. وجود انواع بازی‌های فکری نشان از این دارد که این کافه جایی است برای دورهمی‌های شاد و لذت‌بخش. کیفیت غذاها هم خوب است و پاستای کافه قاب طرفداران زیادی دارد. اگر اهل بازی‌های فکری نیستید تماشای نقاشی‌های روی دیوار هم سرگرم‌تان خواهد کرد.

رستوران ایتالیایی پیزریا

رستوران های لاهیجان
رستوران ایتالیایی پیزریا

آخرین رستورانی که در این مطلب معرفی می‌کنیم باب طبع دوستداران غذاهای فرنگی است. اگر در سفر هم پیتزا و پاستا را به غذاهای محلی ترجیح می‌دهید و یا دوست دارید بعد از چند وعده غذای گیلانی، در یکی از بهترین رستوران های لاهیجان با یک فست‌فود پروپیمان تنوعی ایجاد کنید، مستقیم به رستوران ایتالیایی پیزریا در میدان حشمت لاهیجان، نبش کاشف شرقی بروید. غذاهای پیزریا کیفیت خوبی دارند و فضای هم دلنشین و دنج است. با اینکه پیزریا یک رستوران ایتالیایی است اما دنرهایش خوشمزه و پرطرفدارند.


برای آشنایی بیشتر با دیدنی های لاهیجان کلیک کنید.