سایدا سفر

کیش ، جزیره‌ی هزار رنگی است که حس و حال و انرژی‌اش در قلب بازدیدکنندگان و مردمان آن ریشه می‌دوانند. این زیبایی بی‌نظیر در لباس مردم، موسیقی جزیره، خانه‌ها و غذاهای کیش تکثیری شکوه آمیز دارد. غذاهای این بخش از ایران تمام جزئیات فرهنگی و شیوه‌ی زندگی را زیر دندان‌هایتان مرور می‌کنند و زنگ صدای موسیقی در گوش‌تان می‌رقصد. برای اینکه هر کدام از این طعم‌های خاص را بشناسیم و جزئیات آن‌ها را بدانیم با سفرزون باشید تا کیش را مزه مزه کنیم.

سمک مشوی ، طعم خوش عربی

ماهی همیشه بخش جدانشدنی سفره‌ی همسایگان دریا و خلیج‌ها است. سمک مشوی یکی از خوشمزه‌ترین غذاهای کیش است و طعمی متفاوت از ماهی‌هایی دارد که شما می‌توانید در جنوب بخورید. این ماهی با روغن فراوان و ادویه‌های خاص عربی طبخ می‌شود و بسیار لذیذ است.

مرگوگ و یا مرقوق ، یک تاس کباب متفاوت

مرگوگ یا مرقوق یکی از غذاهای کیش است که حالتی خورشی دارد و خاص همین جزیره است. برای طبخ این غذا از آرد سنگک، پیاز، سیر، روغن، گوشت با استخوان، نمک،رب، گوجه، سیب زمینی، فلفل تند، بادمجان و ادویه استفاده می‌کنند. مراحل آماده سازی این غذا به این شکل است که آرد را با آب ولرم به صورت خمیری شکل در می‌آورند، سپس گوشت و سبزیجات را هرکدام به صورت جداگانه پخته و در آخر با هم ترکیب می‌کنند. خمیر را نیز به شکل دایره های کوچک با قطر یک سانت برش داده و به غذا اضافه می‌کنند. پیشنهاد ما این است که این غذا را در رستوران های کیش میل کنید.


در سفرزون بخوانید: کاریز کیش ، هزارتوی مخفی جزیره مرجانی


محمر ، مزه‌ی شیرین جزیره

اگر طرفدار مزه‌های شیرین هستید و چنین طعم‌هایی به ذائقه‌تان خوش می‌آید ما محمر را به شما پیشنهاد می‌کنیم. در میان غذاهای کیش محمر در فهرست شیرین‌ترین‌ها قرار می‌گیرد. این غذا برنجی شیرین با ادویه‌های مختلف است که همراه ماهی یا مرغ سرخ شده سرو می‌شود.

هریسه ، حلیم جنوبی


هریسه نوعی حلیم خاص است که از غلات وشیر پخته می‌شود و به حدی ازقوام می‌رسد که اجزای آن قابل تشخیص نیست. برای تهیه هریسه جو خرد و نرم‌شده را همراه با شیر، داخل قابلمه‌ای هم می‌زنند. سپس آن را روی آتش می‌گذارند تا کاملاً بجوشد. در این مدت، محلول را مرتب با قاشق هم می‌زنند تا به ته قابلمه نچسبد. هنگامی که خمیری تقریباً غلیظ به دست آمد، ظرف را از روی آتش برمی‌دارند. این خمیر را در کاسه‌ای ریخته و شکر را به آن اضافه کرده و هم می‌زنند تا خوب مخلوط شوند. پس از مناسب شدن دمای غذا، آن را صرف می‌کنند. هریسه طعم‌های متفاوتی دارد و با گوشت و ادویه نیز طبخ می‌شود.

مجبوس طعمی فراموش نشدنی از غذاهای کیش

مجبوس یکی از غذاهای معروف کیش است که بیشتر حال و هوایی عربی دارد. این غذا را می‌توان با گوشت قرمز، ماهی و مرغ آماده کرد. مجبوس غذایی مجلسی محسوب می‌شود که بیشتر در مهمانی‌های مهم طبخ می‌شود . این غذا پر از ادویه‌های تند عربی است و گوشت آن بین برنج پخته می‌شود.

طعم جادویی غذاهای کیش را چشیده‌اید؟

اگر غذایی در کیش می‌شناسید که در فهرست ما نیست برای سفرزونی‌ها بنویسید.