سایدا سفر

درست در مرکز تهران و خیابان امیرآباد شمالی، کافه‌ای با نام باکارا وجود دارد که یک تنه می‌تواند تمامی خاطرات خوب گذشته و کودکی شما را برایتان زنده کند. شاید تا کنون به هر کافه‌ای که رفته‌اید، فضایی شیک و کم‌نور داشته و موسیقی مدرن و آرام در پس‌زمینه پخش شده است؛ اما در کافه باکارا همه چیز با دنیای شلوغ و ماشینی امروز که در آن زندگی می‌کنیم، تفاوت دارد. در این کافه هنوز می‌توان جریان زندگی را حس کرد و به تجربه آرامش گذشته رسید. همان آرامشی که شاید همه ما در چهار دیواری خانه مادر بزرگ‌مان جا گذاشتیم و دیگر نتوانستیم آن را در هیچ جای زندگی ماشینی و شلوغ خود بیابیم. دقیقاً زمانی که پای خود را از چهارچوب درب کافه باکارا داخل می‌گذارید، ناگهان موجی از آرامش با شما برخورد می‌کند! با سفرزون این کافه زیبا را بهتر بشناسید.

دکوراسیون و فضاسازی کافه باکارا

پیش از آنکه در مورد دکوراسیون داخلی و فضاسازی کافه باکارا صحبت کنیم، بهتر است به شما بگوییم که این کافه در ساختمانی بسیار قدیمی قرار دارد که شاید قدمت آن به دوران پهلوی باز می‌گردد. سبک ساخت این ساختمان دقیقا بر اساس معیارهای معماری سنتی ایرانی است و در آن می‌توانید انواع المان‌های این نوع معماری را بیابید. ساختمان باکارا همان خانه‌ای است که شاید از کودکی تا به امروز مثال آن را ندیده‌ایم؛ همان خانه‌ای که حوضی بزرگ و لاجوردی را در دل خود جای می‌دهد و با وجود سادگی، دلمان را به دست می‌آورد. ما چنین خانه‌هایی را تخریب کردیم و خودمان را درون ققس‌های کوچکی با نام “آپارتمان” زندانی نمودیم.

خوشبختانه با این حال وعده پول و برج‌های بزرگ، همه را تطمیع نکرده و هنوز هم می‌توانیم شاهد حضور چنین ابنیه زیبایی در سطح شهر باشیم. کافه باکارا همان جایی است که پس از یک روز خسته‌کننده می‌توانید به آن پناه ببرید، یک چای دمی خوشمزه سفارش دهید و چند صفحه کتاب مورد علاقه خود را بخوانید. این کافه چند میز و صندلی چوبی و سنتی را در کنار حوض داخل حیاط قرار داده است و البته که اکثر مشتریان برای رزرو این میزها سر و دست می‌شکنند!

منوی کافه باکارا

در مورد منوی باکارا باید بگوییم هر آنچه که از یک کافه انتظار دارید را می‌توانید در آن بیابید. دمنوش‌های سنتی و ترکیبی این کافه بسیار معروف هستند و شاید برای تمدد اعصاب بهتر باشد طعم دمنوش گل گاوزبان آن را بچشید. علاوه بر انواع نوشیدنی سرد و گرم ترکیبی بسیار خوشمزه، در باکارا انواع غذاهای فرنگی و سنتی ساده که بیشتر میان وعده محسوب می‌شوند نیز سرو می‌شود. اگر گرسنه هستید، چه بهتر که املت گوجه با قارچ سرخ‌کرده سفارش دهید و آن را با نان لواش تازه نوش جان کنید.

نکته جالب توجه در مورد باکارا، توجه به جزئیات و المان‌های سنتی در محیط کافه است. به عنوان مثال اکثر نوشیدنی‌ها و غذاها داخل ظروف روحی سرو می‌شوند که همه ما با آنها خاطرات زیادی داریم. میزهای چوبی و تزئینات عتیقه که یک نوستالژی بسیار زیبا محسوب می‌شوند نیز در این کافه به چشم می‌خورد.

اطلاعات کافه باکارا

آدرس: میدان انقلاب ، خیابان کارگر شمالی ، خیابان رهنما

شماره تماس: ۰۲۱۹۳۷۶۶۸۴۳۲۴

ساعت کار: ۸-۲۳