در مسیر چمستان به سمت نور، زمردی جا خوش کرده که تماشا و نفس کشیدن در اکسیژن خالصش، هوش از سرتان می‌برد. دریاچه الیمالات را باید ذره ذره کشف کنید و تمام مسیر رسیدن به آن را با آرامش برانید. جاده منتهی به دریاچه طوری جادوی‌تان می‌کند که دل‌تان می‌خواهد این مسیر ساعت‌ها طول بکشد تا در کنار حصار قدبرافراشته‌ی درختان و هجوم اکسیژن، لذت طبیعت‌گردی را تجربه کنید. برای رفتن به دل آرامش جنگل و دریاچه‌ی زمردی‌اش با سفرزون همراه شوید.

نمای ۳۶۰ درجه دریاچه الیمالات در گوگل

آدرس دریاچه الیمالات روی نقشه گوگل

جاده‌ای رویایی که شما را به دریاچه الیمالات می‌رساند

دریاچه زیبای الیمالات

وقتی که در جاده چمستان به سمت نور در حرکت هستید، یک فرعی را در بین راه می‌بینید که مسیر منتهی به دریایچه الیمالات است. جذابیت این مسیر خود چیزی کم از دلنشینی دریاچه ندارد و به محض ورود، شما را وارد دنیایی دیگر می‌کند. تونلی دراز و طویل که دیواری عظیمی از درختان سر به فلک کشیده دارد و هوای ناب آن سرشار از اکسیژن خالص است. خورشید مصرانه تلاش به تابیدن می‌کند و نور ظریفش، بالاخره دریچه‌ی کوچکی از بین شاخه‌ها می‌یابد تا زیبایی جنگل را کامل کند.

الیمالات

اگر گوش به سکوت این جاده‌ی جنگلی بسپارید و کمی آهسته برانید، حتماً صدای ناب طبیعت را که مملو از آوای یواشکی حیوانات و چکیدن قطره‌های شبنم است، می‌شنوید. در تمام مسیر تا می‌توانید حریصانه اکسیژن هوا را ببلعید. بوی ناب خاک خیس خورده و برگ‌های تازه‌ی جنگلی سرمست‌تان می‌کند و به شما حسی سرشار از نشاط می‌بخشد. این ‌جاده‌ی دلچسب، شروع جادوی الیمالات است که برای پیمودن و تمام کردنش هیچ عجله‌ای نخواهید داشت و از کند پیش رفتن در آن حسابی لذت خواهید برد.


در سفرزون بیشتر بخوانید: جنگل ابر ، شاعرانه‌ای در دل شاهرود


 زمردی که در دل جنگل منتظرتان است

دریاچه

به انتهای مسیر که کم‌کم نزدیک شوید، قابی از دریاچه و انبوه درختان دور تا دورش، به آرامی پیش روی چشم‌تان پدیدار می‌شود. وقتش رسیده که از ماشین پیاده شوید و لذت باقی مسیر را پیاده تجربه کنید. اکنون فضایی کاریزماتیک از انبوه درختان، طراوت آب و هجوم اکسیژن منتظرتان است. در یک سمت، سد خاکی الیمالات مشهود است و در سمت دیگر دریاچه‌ی حاصل آن هم، در آغوش درختان و سرسبزی وسیعی جا خوش کرده است.

منظره ای از الیمالات

خودتان را به کنار دریاچه برسانید و از صدای طبیعت لذت ببرید. خوب که گوش کنید صدای قورباغه‌ها هم شنیدنی و لذت‌بخش است. کنار دریاچه حسابی پیاده‌روی کنید و قسمت‌های بکر و ژوراسیک جنگل را که در حاشیه‌ی این آبگیر خودنمایی می‌کند، ذره ذره کشف کنید. کنار دریاچه جاهای بکری وجود دارد که درخت‌های تنومندی آن را قاب گرفته‌اند و حیف است که در لنز دوربین‌تان ثبت نشود. تمام گوشه‌به‌گوشه‌ی این جنگل و دریاچه‌اش، پر از سوژه‌های زیبای عکاسی است.

 

دریاچه الیمالات در پاییز

بعد از این‌که از مسیر رفته را برگشتید، حتماً قایق‌سواری در دل آب‌های الیمالات را تجربه کنید. قایق‌سواری در این دریاچه آرامشی لذت‌بخش دارد که حسابی روح‌تان را جلا می‌دهد. بایدآرام آرام در این دریاچه پیش بروید و از هوای دلچسب و لمس قطره‌های بارانی که نم‌نم و یواشکی به دریاچه می‌پیوندند، غرق لذت شوید. اگر اهل ماهیگیری هستید و صبوری از ویژگی‌های شماست، حتماً لوازم ماهیگیری‌تان را با خودتان بیاورید، این‌جا برای ماهیگیری جای فوق‌العاده‌ای است.

یک اقامت جنگلی

امکانات دریاچه الیمالات

اگر اهل ماندن در جنگل هستید، از امکاناتی که در این جنگل برای مسافران در نظر گرفته شده استفاده کنید و لذت خوابیدن در آغوش طبیعت را تجربه کنید. می‌توانید از آلاچیق‌ها، اقامتگاه‌های اطراف و محل‌هایی که مخصوص چادر زدن در این منطقه است، استفاده کنید و شب را در جنگل سپری کنید. در هوای خنک جنگلی و سکوت ناب شب، حسابی لذت ببرید و همراه داشتن پتو یا کیسه خواب را هم فراموش نکنید. برای صبحانه هم می‌توانید در رستوران‌های کلبه‌ای و جنگلی کنار دریاچه، آش گرم  و نیمروی خوشمزه بخورید و طعمش را با خنکی اول صبح، دلچسب‌تر کنید.

منظره‌ای زیبا از الیمالات

اگر مسافر نور شدید حتماً جنگل و دریاچه الیمالات را تجربه کنید. این جنگل یکی از بکرترین مناطق شمالی است که تا مدت‌ها در ذهن‌تان خواهد ماند. ما سفرزونی‌ها منتظریم تا نظر شما را در مورد این منطقه‌ی سرسبز زیبا بدانیم.