کشور ترکیه سوغاتی‌های اصیل فراوانی دارد. سوغاتی‌هایی که یادگاری‌های مناسبی از سفر شما به ترکیه هستند و در این میان آنتالیا هم از این قاعده مستثنی نیست. علاوه بر آن این سوغاتی‌ها، وسایل تزیینی مناسبی برای داخل منزل شما هستند. سفرزون در این مطلب شما را با چند سوغات آنتالیا آشنا می‌کند. آنتالیا بهشتی زیبا و بی نظیر است. برخی از بهترین مراکز خرید در این شهر در منطقه تاریخی قدیمی کاله ایچی و همچنین گولوک و بلوار پیاده‌روی سارامپول است. مناطق آتاتورک و اسیکلار هم مناطق مناسبی برای خرید هستند.

saadatrent

 

شهر ساحلی آنتالیا طیف وسیع و گسترده ای از محصولات ریز و درشت را دارد که بهشتی زیبا را برای خرید سوغاتی گردشگران مهیا می‌کند. خرید کردن بطور همزمان می تواند برای یک فرد باعث آرامش و در عین حال هیجان شود؛ این مساله به آن بستگی دارد که شما برای خرید به کجا مراجعه می‌کنید. اما به‌‎طور کل برای لذت بردن از خرید سوغاتی و کسب تجربه منحصر به فرد در این راستا بهتر است که از بازارهای خیابانی و سنتی در شهر آنتالیا دیدن کنید؛ بازارهایی که روزانه محل عبور و مرور افراد محلی برای خرید است. پس برای تهیه سوغاتی از بازارهای آنتالیا شروع کنید. بازدید از بازار اصلی شهر را در اولویت‌ خود قرار دهید. این بازار که بازاری سرپوشیده است انواع و اقسام صنایع دستی، جواهرآلات، خوراکی‌های ترکی، سوغاتی ویژه ترکیه مثل باقلوا، ادویه‌جات و … را دارد.

فرش و قالیچه‌ در میان سوغات آنتالیا

فرش-آنتالیا
فرش سوغاتی محبوب ترکیه و آنتالیا است

از بین سوغاتی‌های آنتالیا فرش‌ دستباف و گلیم‌های رنگی در بین گردشگران طرفداران بسیاری دارد؛ چون در اندازه و قیمت‌های مختلف وجود دارند؛ از رومیزی چند سانتی‌متری تا فرش‌ها و گلیم‌هایی با متراژ بالا و قیمت‌های گوناگون را می‌توانید در بازار پیدا کنید که با توجه به سلیقه‌تان سوغاتی مناسبی از کشور ترکیه است.

حوله ترکی ، یک سوغات متفاوت

حوله ترکی
حوله‌های ترکی بافت نازکی دارند

یکی از معروف‌ترین سوغاتی‌ها در ترکیه حوله ترکی است که سوغات آنتالیا هم به حساب می‌آید. اگر به ترکیه سفر می‌کنید بطور حتم یکی از این حوله‌ها را که جنس تقریبا نازکی دارند و آب در آن‌ها به خوبی جمع شده و باعث خشک شدن بدن می‌شوند را تهیه کنید. این حوله های سنتی در حمام ترکی استفاده می‌شود و به نوعی سوغاتی سنتی این کشور محسوب می‌شود.

 

سنگ چشم‌نظر و یک یادگاری جالب

چشم نظر
از سنگ چشم نظر در ساخت زیورآلان هم استفاده می‌شود

از سوغات آنتالیا که از سوغاتی‌های مشهور ترکیه هم به حساب می‌آید و ریشه در فرهنگ مردمان آن دارد سوغات سنگ چشم نظر است. این سنگ‌ها را در اکثر فروشگاه‌های سوغاتی در ترکیه می‌توانید پیدا کنید. سنگ‌هایی به رنگ آبی و شیشه‌ای که با طرح‌ها و رنگ‌های مختلف و از مواد مختلفی تهیه می‌شوند.

قهوه ترکی ، عطر و طعم سوغات آنتالیا

قهوه سوغات آنتالیا
قهوه ترکی | خوش‌عطر و خوش‌طعم

قهوه ترک شهرتی جهانی دارد؛ عطر و طعم آن بی نظیر بوده و بسیار غلیظ است. روش تهیه‌ی این قهوه خاص است و برای تهیه‌ی آن باید از ظروف مسی مخصوص به اسم جذوه استفاده شود. پس علاوه بر تهیه قهوه به عنوان سوغات ترکیه باید ظرف مخصوص تهیه آن را هم جداگانه تهیه کنید.

خوراکی‌های آنتالیا

از سوغاتی‌های محبوب در ترکیه، خوردنی‌های این کشور است. سفرهای خوردنی، در میان توریست‌ها بسیار محبوب هستند و بخشی از تجربه‌ی فرهنگی هر کشور به حساب می‌آیند.

راحت الحلقوم ، یک شیرینی خوشمزه

راحت الحلقوم
راحت الحلقوم | یک شیرینی خاص

یکی از شیرینی‌های ترکیه که در برخی از نقاط ایران هم آن را دیده‌اید راحت الحلقوم است. این شیرینی خوشمزه با نشاسته، آب، شکر و طعم دهنده‌های گوناگون ساخته می‌شود و در تهیه آن از انوع مغزها استفاده می‌شود. تنوع طعم و رنگ این شیرینی‌ها گردشگران را برای تهیه آن وسوسه می‌کند.

ادویه، سوغاتی طعم دار آنتالیا

ادویه جات
سوغات خوب آنتالیا

خرید ادویه در آنتالیا و به عنوان سوغاتی، در بین گردشگران بسیار معروف است. برای خرید بهترین ادویه‌های ترکیه به بازارهای ترکیه بروید. چون ادویه‌های این بازار بسیار مرغوب و تازه هستند. یک سری از ادویه‌ها برای خرید به تنهایی به فروش می‌رسد اما ادویه‌های مخلوطی هم وجود دارد که می‌توانید در بسته‌بندی‌های هدیه آن‌ها را تهیه کنید. خرید ادویه به عنوان سوغاتی آنتالیا طعم و عطر جدیدی به سفره‌هایتان اضافه می‌کند.

باقلوا ، سوغاتی خوشمزه آنتالیا

باقلوا | عطر و طعم ترکی
باقلوا | رنگ و طعم ترکی

باقلوا که در بین ایرانیان هم طرفداران بسیاری دارد از شیرینی های مشهور و معروف ترکیه است. این شیرینی که طعم بی نظیری هم دارد می‌تواند گزینه خوشمزه ای برای سوغاتی از آنتالیا باشد.

ظروف و اشیای سرامیکی و سفالی آنتالیا

سرامیک آنتالیا
می‌توانید از آنتالیا سرامیک ترکیه به سوغات بیاورید

یکی از دلایل عمده‌ای که ظروف سرامیکی  به عنوان سوغات آنتالیا و سوغات ترکیه در بین گردشگران محبوب است طرح و رنگ آن‌هاست. در خرید سوغاتی از فروشگاه‌ها و بازارها می‌توانید انواع ظروف و اشیای سفالی و سرامیکی را تهیه کنید که با رنگ‌های متنوع و شاد تزیین شده‌اند و یک یادگاری رنگی از کشور خود داشته باشید.


برای آشنایی بیشتر با دیدنی های آنتالیا کلیک کنید.


طبیعت گردی

طبیعت گردی

برای مشاهده‌ی تورهای طبیعت گردی سفرزون کلیک کنید.

null

تور آنتالیا

برای مشاهده‌ی تور آنتالیا سفرزون کلیک کنید.

null

تور یک روزه

برای مشاهده‌ی تورهای یک روزه سفرزون کلیک کنید.

null

تور چند روزه

برای مشاهده‌ی تورهای چند روزه سفرزون کلیک کنید.