چالیدره مشهد یکی از مکان‌های تفریحی قابل‌توجه در ایران و در شرق کشور است. این مجموعه تفریحی گردشگری، مملو از بخش‌های جذابی است که کنار هم قرار گرفتن آن‌ها در کمتر مکان گردشگری تحقق‌یافته است. چالیدره در شهرستان طرقبه مشهد قرار دارد. جدای آن‌که مشهد به‌عنوان یک پایگاه مهم زیارتی مطرح است، اطراف آن پر از جذابیت‌هایی است که زیر سایه مشهد بزرگ قرارگرفته‌اند. ازجمله این مکان‌های جذاب اطراف مشهد می‌توان به نیشابور، طرقبه، قدمگاه، طوس و مامونیه اشاره کرد. اگر خواستید در این مسیر گردشگری، حتماً خوردن کباب شاندیز اصلی را از دست ندهید. طرقبه در ۱۷ کیلومتری شهر مشهد قرار دارد پس مسیر زیادی تا چالیدره پیش رویتان نیست. از طرقبه در جاده نقندر-چالیدره قرار بگیرید و در کیلومتر ۲ این جاده به این مجموعه خواهید رسید. برای شناخت بیشتر با سفرزون باشید.

زیباترین دره طرقبه

طرقبه یکی از بخش‌های کوهستانی خراسان است و بنابراین دره‌های زیادی دارد. چالیدره یکی از دره‌های این شهرستان در کنار دره ارغوان و دره‌های دیگری است که هرکدام برای بازدید مناسب و جذاب هستند. هوای پاکیزه و پوشش گیاهی تنک این ناحیه، چشم‌نواز است. آسمان آبی در کنار دریاچه زیبا که از رود جاغرق تغذیه می‌شود امکانات متنوعی برای تفریح در این ناحیه فراهم کرده است. مساحت کلی منطقه تفریحی چالیدره مشهد در حدود ۱۵۰ هکتار و ارتفاع آن از سطح دریا ۱۴۳۳ متر است. روی این دریاچه سدی خاکی احداث شده است که در سال ۱۳۸۱ به بهره‌برداری رسید.


در سفرزون بخوانید: طرقبه مشهد ، گشت و گذار در ییلاق دشت توس


آدرس چالیدره روی نقشه گوگل

چالیدره ؛ منطقه نمونه گردشگری

این منطقه جذاب به‌عنوان منطقه نمونه گردشگری معرفی‌شده است. هزینه ورودی ارزان در کنار امکانات رفاهی متنوع اینجا را به‌جایی راحت برای گردشگری و گذراندن اوقات درخشان بدل کرده است. در چالیدره همه چیز پیدا می‌شود.


در سفرزون بخوانید: مراکز تفریحی مشهد ، گذران لحظات در سرزمین طلایی خورشید


امکانات رفاهی-تفریحی

رستوران گردان روی برج جایی مناسب برای غذا و نوشیدنی در مکانی منحصربه‌فرد است. تله سیژ  شما را به بالای دره می‌برد و برمی‌گرداند و پر از هیجان و زیبایی است. ترن کوهستان، یک وسیله تفریحی بسیار جذاب، برای کسانی است که به دنبال فعالیت‌هایی می‌گردند که آدرنالین را در بدنشان به اوج برساند و لذتی پرهیجان را تجربه کنند.

خرید بلیط هواپیما تهران مشهد
رزرو هتل داخلی

بانجی جامپینگ چالیدره یکی دیگر از هیجان‌انگیزترین‌هاست. لذت پرش از ارتفاع با طنابی بلند که برای لحظاتی معلق بودن را برای شما شبیه‌سازی می‌کند. زیپ لاین یکی دیگر از تجربه‌های تفریحی ناب است که در این امکان آن مهیا شده است. در زیپ لاین طنابی به یک قسمت مرتفع روی کوه متصل شده و طرف دیگر آن به کمر وصل است. یک قرقره به طناب اصلی در جهت شیب سر می‌خورد و بدین‌وسیله از کوه پایین می‌آیید.


در سفرزون بخوانید: جاهای دیدنی مشهد ، جاذبه‌هایی که تا به‌حال ندیده‌اید


رستورانی منحصر به فرد در چالیدره
رستورانی منحصر به فرد در چالیدره

تله کابین محیط خانوادگی و جذاب دیگری است که به طول ۲۷۰ متر و با پوشش قسمتی از مسیر روی دریاچه، تجربه جالب دیگری در این مجموعه برای شما رقم می‌زند. به‌علاوه در دریاچه چالیدره امکانات رفاهی متعدد دیگر وجود دارد. قایق پدالی و قایق موتوری در فصل‌های گرم‌تر سال که امکان ورزش‌های آبی وجود دارد یکی از گزینه‌های تفریحی بسیار مناسب است. در کنار این‌ها قایق پارویی و آموزش غواصی هم در این مجموعه وجود دارد. پس از این ورزش‌ها سری به مرکز ماساژ ماهی بزنید که در آن با یک نوع ماهی با مکیدن و ترشح نوعی آنزیم، بافت‌های مرده پوست شما را از بین می‌برد.


بگرد، بخند، زندگی کن
تور های سفرزون تور های سفرزون
تور های سفرزون تور های سفرزون
3/5 ( 1 نظر )